Cointurk Projesi Askıya Alındı

in #cointurk5 years ago (edited)

Seçilen Logo Kuşadası - Şeffaf Arkaplan-01.png

Uzun bir toplantı sonucunda Cointurk projesini durdurmaya karar verdik.
Cointurk projesinin askıya alınmasının sebebi sahte hesaplar ve kopya yazılardır.
Proje başından beri bir çok uyarımıza rağmen makale satın alımları, kopya yazılar , sahte hesapların önüne geçilemedi.
Birçok kişi kopya makalelerile projeye katıldı ve sahte hesaplar büyümeye devametti ve ediyor.

Şu an Türkiye sahte hesapların en çok olduğu topluluklardan biri haline geldi.Birçok toplulukta ve projede çok sayıda sahte hesap engelleniyor.

Bulduğumuz çok sayıda sahte hesap var ve bulunamamış bir çok hesabın olduğunu biliyoruz. Ayrıca çok sayıda şüpheli hesap var.

Toplumu desteklemek için birçok değişiklik ve çaba gösterdik ancak Türk toplumunun sorunları değişmedi.
Gelecekte Coinplugturk' (@kusadasi) desteklerinden yararlanmak istiyorsanız bizi değil toplumu değiştirmelisiniz.Kimse gücümüz olduğu için tehtit ettiğimizi düşünmesin(bir önceki yazılarımız gibi).Bir çok kişinin emeğinin olduğu maddi ve manevi kayıplarla yapmaya çalıştığı projeleri kullanmanıza daha fazla göz yummak istemiyorum.
Doğrulanabilecek bir hesabınız olmadığı sürece destek vermeye devam etmeyeceğiz.
Kendini kanıtlayan hesaplara desteğimiz devam edecektir.

Son olarak Başkalarını karalamadan önce kendi yaptıklarınıza bakın.

@monomyth diğer hesapları

@petyrbaelish
@eleadora
@ozmodias
@tach

Ekibimizin yakaladığı bir kaç multi hesabın çok az bir kısmı:

@dorica
@andromedia
@kutluhan
@frambuaz9595
@burakyap
@esatozc
@aylatas
@aslihank
@alpdurm
@izzeton
@arthurwh
@esinhur
@davidber
@russelb
@michaeli
@albertoi
@aysecos
@fatmatas
@ercankal
@aycakes
@robertdo
@aysenyuk
@juliame
@eduardog
@esragul
@elleny
@andrewri
@csragul
@burcakt
@berkuna
@ceylang
@arthurwh
@loellat
@anthonyde
@erifec
@elihao
@burabay
@elonora

Steemhunt'ta yapılan abuse:

steemhunt.png

.
.
.
vb.

Sort:  

Aşağıdaki yorumlar şahsi yorumlarımdır. Herhangi bir şekilde çalıştığım şirketimle alakası yoktur.

@kusadasi ekibine 18. Projeden sonra katıldım. 18.Projeden bu yana ortalama 4-5 ay gibi bir süre geçti. Şuana kadar tek kişiye ait hesap rekoru 35 hesap şahsen tek tek tespit ettim.

Bunun yanı sıra 100 kelime ile projeye katılan mı, katılmış için katılmış olan mı, başkasına makale yazdırıp yayınlayan mı ne ararsanız var. Burada ciddi bir emek ve destek var. Yaptığınız tek kelime ile nankörlük ve diğerlerine karşı haksızlıktır.

Türk topluluğu olarak bir çok platformda adımız çıkıyor, neden eski yeni, kendini yetkili olarak görenler gibi gibi bu insanlar bile topluluğu kötüye kullanıyor.

Steemhunt'ta yapılan havuzlar biri tarafından şikayete uğramış, kim olduğunu bilmiyorum fakat iyi ki şikayet etmiş. Hak ediyorsunuz. Bunun savunulacak bir yeri yok, yani yok Türk topluluğu çıkarı için falan falan... Neden hakkınızla bir şeyler yapmak yerine her şeyi kötü yollardan halletmek istiyorsunuz. Bunu yapmayı bırakın. Her şeyi hakkınızla yapın. ( Şuanda bile havuzun var biliyorum. O multi hesaplarınızı tespit edeceğim...)

Aynı insanlar dışarıda konuşuyor ki kuşadasi topluluğa katkı sağlamıyor, kuşadası kendi çıkarını düşünüyor. Yok kuşadasi yok kuşadasi... Burada kuşadasi hiç kimseye oy vermek zorunda değil. İsterse sbd ve steemleri çeker veya çekmez , isterse oy atar yada atmaz buna siz karışamazsınız. Bu onun hür iradesine kalmıştır.

Kuşadasi'nda bulunan sp herhangi birinizin sp'si mi? yada herhangi biriniz bir ücret mi verdiniz de alındı o sp ? Böyle boş boş konuşmayı ne kadar çok seviyorsunuz. Adamlar yatırım yapıyor, isterse oy verir isterse vermez. Madem bir şeyler yaparım ederim diyorsunuz ya, yapın yatırım sizi de piyasada görelim. Böyle konuşmakla olmuyor.

Projem var destek alamıyorum veya destek neden geri çekiliyor?

Projen varsa, gerçekleştiremiyorsan satacaksın ki o projeyi bir daha ki projen için bütçen olsun. Sen yatırım yapma, sen elini taşın altına sokup risk alma sonra destek bulamıyorum de. Öyle olacak iş değil. Bir şeyleri yapmak istiyorsan. İlk kendin fedakarlık yapacaksın.

Risk almadan, başarı olmaz...

Daha buraya yazılacak çok şey var. Lütfen artık bazı şeylerden herkesin iyiliği için vazgeçin. En önemlisi de Meyve veren ağacı taşlamayın.

Çok isbatli bi tespit ve yazı olmuş elinize sağlık. Gercekten haketmiyor insanlar nankörlük ten başka birşey degil. Kuşadası ekibi turk toplumu icin çok onemli bir küratör ekibi . nankörlük yapanlar çeksin cezasını.

Hocam çok güzel anlatmışsınız. aynen devamı gelse daha çok bir post hazırlamak gerekir. Bizim Türk milleti olarak meyve veren agacı taşlarlar çünkü milleti kandırarak meyveleri kendileri yer. Bu böyledir inşallah değiştirirsiniz. Ve biraz da olsa bu Türk toluluğunun imajını bu platformda düzeltmiş olursunuz. Bu platformu değer üretme değilde hep tanıtımımızda para kazanma platformu olarak anlattıgımız için gelenlerde daha fazla para kazanmak için fake hesapları açıyorlar. o yüzden bu insanlara buranın değer ürettikten sorna para kazanabileceğimiz bir platform oldugunu öğretirsek o zaman düzelir belki birşeyler....

Neyse herşeyin hayırlısı inşallah yaptırımlarının kararlı ve iyi yönde olur...
Kolay gelsin...

Ne oldu savundugunuz tr yöneticilerine hepsi multici cikti..

Öncelikle üzüldüm ama doğrulanmış hesaplarla devam etme kararınızı ayakta alkışlıyorum.

Burada bari olmasın, doğru dürüst insanlarla başlasın ve önce onlar kazansın diye uğraştım ama hep buradaki insanlara değmez algısıyla karşılaştım. Bu algıyı da kırmaya çalıştım ama sonunda pes ettim.

En iyisi kendi halimde eğlenmek takılmak vs. diye düşünüyorum.

Bundan sonra herhangi bir proje ve içinde para olan bir gruplaşmanın hiçbir yerinde olmayacağım Steemit'de.

Yolunuz açık olsun ama daha sağlam planlarla daha büyük yollar kat edeceksiniz. Siz proje ve ekip olarak kendinizi buraya ayırmışsınız, işiniz burası olmuş artık. O yüzden şöyle bir silkelenmeniz iyi olacaktır.

Yazdığım ilk içerikten bu yana insanları değiştirmeye çalışıyorum. Sadece değişmesine gerek olmayan insanlar okuyor. Çabalayanlara bol şans :)

Bende kısaca yorumlarımı iletmek istiyorum.

Öncelikle maalesef diyeyim, normalleştirmek istemem ama gerçekten artık hayat böyle :S değiştirmek için çok uğraşıyorum, değişmesi için daha da çok uğraşabilirim. Sonuç değişmeyecek bile olsa uğraşmaya devam edebilirim. Ama sonuna yine bir maalesef koyayım.

Herneyse bizler bunun için de önlemler almak zorundayız. Örnek olması açısından E-Ticaret sitelerinden yapılan fraud alışverişleri verebilirim. Ne yapalım yani siteyi mi kapatalım. Hayır fraud kontrollerini sıklaştırıp, insanların kötüye kullanmasına müsaade etmeyeceksin. Çünkü hep vardılar evet sayıları arttı ve hep de var olacaklar. Gerçekten üzgünüm.

Platforma yani #Steemit 'e insanlar getirmeye çalışıyoruz. Hele bir de yetenekleri var ise ve belirli bir konuda başarılı olacaklarını da düşünüyorsak, ikna edebilmek için daha da çok uğraşıyoruz. Ben şu ana kadar 4 kişiyi üye yaptım. Hepsini de üye yaparken zaten belirli konularda bilgi birilimi olan insanlardı, hem yetkinlikleri ile alakalı yazacaklardı hem de tabii ki #kusadasi projesi kapsamında yazacaklardı. İnanmazsınız #kusadasi projesi yeni kullanıcıları ikna edebilmek için büyük bir kozdu. Bu arada belki sonrasında yatırım yapabilecek seviyede insanlardı. Onlar sizden önce pes ettiler tabii ki :S Hepsinin hesapları ve şifreleri bende. Ama bugüne dek hiçbir #kusadasi projesine ya da herhangi bir başka projeye birden fazla hesap ile katılmadım, ihtiyaç da duymadım :) Hepsini #steemauto sağolsun bağladım peşime, evet hiç bir güçleri yok ama ben kimi oylarsam onlar da oyluyor bu kadar. Bu da bir fraud girişimi mi ? Tartışılabilir.

Sözün özü kötüler var diye iyiler sahneden kaçamazlar. Sorumluluk almaya devam etmeleri gerekiyor. Ama tabii ki daha sıkı kontrollerle ve yalnızca haklıyı hakkını vererek.

Bugüne kadar verdiğiniz destekleriniz için çok teşekkür ederiz. Büyük hakkınız var. Helal ediniz. Her zaman yine bekleriz. Üzerimize düşen bir şey var ise biz de burada hazırız.

Sevgi/Saygı

@obulunmaz

Fraud ile alakalı dilerseniz şurayı bir okuyun.

Link

WARNING! The comment below by @erudire leads to a known phishing site that could steal your account.
Do not open links from users you do not trust. Do not provide your private keys to any third party websites.

Eğer işin içinde para kazanmak varsa ne yazık ki (kötü niyetli) insanlarımız kendini kaybediyor. Biz bir işi tadında ve layıkıyla yapmayı bilmiyoruz. "Yapalım olsun bitsin yeter" düşüncesinden hiç kurtulamadık...

Şov yapmışsınız :D

BU BİZİM TOPLULUĞUMUZUN TEMEL AHLAKİ SORUNU.AÇ GÖZLÜYÜZ HAKKIMIZI DEĞİL HEPSİNİ İSTİYORUZ VE EMEKSİZ İSTİYORUZ.BU KARAR BİR YERDE ÜZÜLDÜM BİR YERDE DE DOĞRU BULDUM.KUŞADASININ BİR ÇOK PROJESİNE KATILMIŞTIM BU SAHTEKARLAR OLMASA DAHA FAZLA KATKI ALACAKTIM KUŞADASINDAN.BİZİM GİBİ YATIRIM YAPMADAN STEEMİTTE KALAN KİŞİLER İÇİN KUŞADASI ÖNEMLİ YARDIMLARI OLDU TEŞEKKÜRLER.

WARNING - The message you received from @erudire is a CONFIRMED SCAM!
DO NOT FOLLOW any instruction and DO NOT CLICK on any link in the comment!

For more information about this scam, read this post:
https://steemit.com/steemit/@arcange/phishing-site-reported-steem-link-premium

If you find my work to protect you and the community valuable, please consider to upvote this warning or to vote for my witness.

Allah'a şükür kara listede ben yokum. Olamamda

Haha

Sen olmazsın, olamazsın :)

Biz Türkler, hepimizin çok kaliteli bir eğitimden geçmemiz gerekiyor. Geçmeyenlerimizin damarlarındaki fetih içgüdüsü yerinde durmuyor :( Bu ne kadar fake hesap varmış yahu :(

Peki bu bizi iyinin ve doğrunun peşinden koşmaktan alıkoyacak mı ?
No way :)

Ben aynı postun iki farkli hesaptan paylasildigina bile sahit olmustum. Son gunlerde TR toplulugu, Steem ile birlikte dususe gecmisti zaten. Kusadasi da destegini cekti bakalim ne olacak. Projelerinize katilmak, makale yazmak guzeldi. Umarim gercek hesaplarla tekrar devam ederiz.

51.png

Steemit id sırasıyla:

technobody
tecnoera
icoratings

Buyrun yukarıdaki isimler sırasıyla sizin vermiş olduğunuz örneğin kanıtıdır :)

Steemit_Kusadas_Ekibi.png

çok güzel yazmışsınız elinize sağlık,projenin tekrar başlaması dileğiyle verdiğiniz destekler için de teşekkür ederim

insanlar kötü ve aç gözlü olmaya devam ettikçe hep kaybeden olacaklar ve başkalarının gözünde de bir hiç olacaklar ama farkında değiller.. belki de farkındalar bunu yakıştırıyorlar kendilerine..

Nice Post♥
My Blog Is Love Blog
please Go my profile and Just
One Upvote On My Post Please 👏

Doğru adımlar, doğru kararlar. Kötü niyetli düşüncelerin aramıza girmesine hep engel olmalıyız🙏

Yahu biz türkler her platformun cilkini çıkarıyoruz. Meyve veren ağacı kesiyoruz. Sn. Kusadasi ve grubu hesaplarımızın büyümesine yardımcı oldu minnettar olacağımıza içimizden bazıları tatmin olmuyor. Aklım almıyor. Steemit te kolay kolay upvote alınamıyor. Cointurk projesi bizler için büyük fırsattı. Askıya alındığı için çok üzgünüm. Şimdiye kadar bize ve sahsim adına kazandırdıklarından dolayı çok teşekkür ederim.