4 Dakika izle! Para ve Ekonomiyi Anla. (TED-Ed)

in #dlike4 years ago

Shared From Dlike

4 dakika boyunca parayı ve ekonomiyi incelemek ister misin? Paranın değeri nereden geliyor? Kağıt parçası neden değerli? Paranın arkasındaki güç nedir? İtibari paraya dair neler biliyorsunuz? 

Youtube üzerinde gezinirken bazen mükemmel kanallarla karşılaşıyorum. Hatırlarsınız, daha önce size İş Yatırım kanalını önermiştim. Kripto paralara dair incelemeleri de bulunuyor diye eklemiştim. 

Şimdi ise TED ile yolumuza devam edeceğiz. Ekonomi bölümü öğrencilerinin dönemler boyunca derinine indiği konuları 3-4 dakika içinde özetledikleri mükemmel bir seri buldum. 

Türkçe altyazıları da bulunmaktadır. TED-Ed videoları, sizi bunaltmadan güzel bir özet sunuyor. Meraklısı için mükemmel bir tercih olacaktır. Oynatma listesinde birkaç video daha bulunuyor. Arada bir göz atarak fikir edinebilirsiniz. Basit gibi görünmesine bakmadan izlemenizi tavsiye ederim.

 Azaltmak, sadeleştirmek, basitleştirmek her zaman için faydalıdır. Konuyu derinlemesine öğrenmek için motivasyon depolayabilirsiniz. 


Shared On DLIKE

Sort:  

Congratulations @iktisat! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 900 upvotes. Your next target is to reach 1000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!