Moja papużka.

in #dtube5 years ago (edited)


Od zawsze moim marzeniem było mieć papugę i nauczyć ją mówić. Zawsze myślałem, że papugi które są w stanie naśladować ludzką mowę są bardzo drogie.

Jednak jest inaczej...

Kilka tygodni temu zacząłem czytać artykuły o papugach i okazało sie, że takie papugi nie kosztują wiele. Już od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem papugi falistej.

Początki nie było łatwe, papuga cały czas wariowała w klatce i przez pierwsze 3 dni, nie było mowy o jakiś kontakcie z człowiekiem. Wykazując się sporą cierpliwością udało mi się doprowadzić do tego, że papużka je mi z ręki a nawet się ze mną bawi. Niestety jeszcze nie polubiła dotyku mojej dłoni więc nie mogę jej głaskać a także przenosić.

Po tygodniu zacząłem ją wypuszczać z klatki, za każdym razem gdy zgłodniała wracała do klatki. Dzisiaj jest jednak inaczej, papużka upodobała sobie miejsce na wieszaku do ręczników. Mam nadzieję, że niedługo jej się znudzi bo wbrew pozorom, po tak małym ptaszku jest dużo sprzątania. Obawiam się również tego, że w nocy zacznie latać i znowu uderzy w szybę, mimo tego, że jest zasłonięta roletą. Już kilka razy tak zrobiła.

Moimi kolejnymi celami jest nauczenie papugi zabawy z dzwoneczkiem, zniwelowanie strachu przed dotykiem a w dalszej przyszłości nauczyć ją mówić.

Posiadacie jakieś zwierzątka domowe? Jeśli tak podzielcie się w komentarzach i piszcie swoje doświadczenia ;)


▶️ DTube
▶️ IPFS
Sort:  

Congratulations @beleg! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 4000 upvotes. Your next target is to reach 5000 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Miałem takie papużki na początku lat 90. Jedną (zielony brzuch i żółta głowa) znalazł dziadek, ale miała przetrącone skrzydło i do końca życia nie latała. Drugą kupiliśmy jej dla towarzystwa (niebieski brzuch i siwawa głowa). Ta to była narwana, ciągle chciała uciekać.

!tipuvote 0.3 hide

One nie mówią :)

Papugi faliste mówią, lecz jest to bardzo trudne a w niektórych przypadkach niemożliwe ;)

Posted using Partiko Android

@fervi nooo
Wszędzie jesteś szybszy 😅