Bez nałogów, przed trzydziestką, średniego wzrostu - pozna nowe zagadnienia automatyki, bo narzeczoną <3 już znalazł jakiś czas temu ;).
Popełniłem na tym blogu już dwa wpisy merytoryczne i uznałem, że w tym się krótko przedstawię.
Jestem Dominik i do 30 zostało mi półtora roku - więc jeszcze się tym nie przejmuję ;), ale ostatnio coraz częściej zastanawiam się co by tu ciekawego zbroić, póki jeszcze mi się trochę chce. Pochodzę z okolic Zduńskiej Woli, a obecnie mieszkam i pracuję w Łodzi. Od ponad 6 lat pracuję we wsparciu działów handlowych producentów komponentów automatyki przemysłowej (na początku sterowników, później czujników). Spora część mojej pracy koncentruje się na aspektach handlowo-biurowych, ale szczęśliwie równie duża część dotyczy kwestii techniczno-aplikacyjnych, które dla mnie są bardziej pociągające.
Skąd pomysł na stworzenie Boga? Co jakiś czas nachodzi mnie ochota do gier i zabaw z językiem Python. Moich umiejętności programowania nie można jeszcze nazwać umiejętnościami, słyszałem jednak, że w intrenecie można znaleźć jakieś pomocne informacje. Rozpocząłem zatem odświeżanie podstaw programowania z internetowym kursem, trafiłem też na podcast o podobnej tematyce. Też lubicie podcasty? To tam usłyszałem jak gość programu zachęcał, by równolegle do nauki prowadzić bloga. Spodobał mi się ten pomysł i widzę kilka korzyści takiego działania. Mój pomysł od dryfował od poukładanej nauki języka Python w kierunku małych projektów, przy okazji których można się nauczyć różnych jego zastosowań (m. in. w automatyce - na takich raczej będę się skupiał) i przy okazji innych ciekawych rzeczy. Dla przykładu w pierwszych częściach projektu “liznąłem”:
• wykorzystania języka Python do sterowania silniczkiem krokowym,
• wykorzystania języka Python z biblioteką OpenCV do wykrycia oraz odróżnienia małych i dużych nakrętek na przenośniku,
• projektowania modeli 3D w programie Design Spark Mechanical - nóżek przenośnika oraz uchwytu silniczka,
• edytowania filmów w programie DaVinci Resolve oraz publikowania ich na YT(dużo z tym zabawy, sporo pracy ale jeszcze więcej fanu)
• poznawania możliwości Raspberry Pi oraz dodatkowych akcesoriów,
Dlatego taki format jest dla mnie ciekawszy, chociaż kursy internetowe z Python również polecam i będę z nimi zaiwaniał dalej (aktualnie korzystam z www.freecodecamp.org).
Mam wrażenie, że Blog wspólnie w programem Notion pomagają mi poukładać pomysły i porządkować poznawane rozwiązania. Do ewentualnego utrwalania mogę polecić program Anki/AnkiWeb. Wymieniam źródła i programy, z których korzystam, bo mam cichutką nadzieję, że ktoś znajdzie w którymś ze wpisów coś do wzięcia. Mogę również polecić platformę www.dblog.pl, ponieważ początkowym zamysłem było tworzenie bloga w Django, ale po kilku dniach zmagań nadal nie wyglądało to tak dobrze (to nie jest wpis sponsorowany :D).
Na dobry początek tyle o mnie. Do kolejnego wpisu!
Congratulations @amatorautomatyki! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):
Your next target is to reach 100 upvotes.
You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word
STOP
Check out the last post from @hivebuzz:
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!