Çiftlik Bank Üyeleri 1 Kişiyi Zengin Etti!

in #esteem6 years ago

1991 Bursa doğumlu olan Mehmet Aydın geçtiğimiz yıllarda çiftlikbank adında bir sanal oyun çıkartarak yatırımcılara kazanç elde edecekleri bir sistem kurmuştu. Yakın zamanda Sermaye Piyasası Kurulu'nun harekete geçerek hazırladığı rapora göre; Sisteme kayıtlı toplamda 77 bin 843 aktif üyesi bulunan çiftlikbank bu üyelerden 511 milyon tl para topladı. Geri ödeme olarak ta 62 bin 877 kullanıcıya 393 milyon tl ödeme yapıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi uyarmıştı! Bu şekilde firmanın ayakta durması zor demişti. Ve reklamlarını yayınlardan kaldırarak üye alımını da durdurmuştu.

Madur olanlar arasında bayiilerde var.. 400 bin tl - 1 milyon tl yatıran kişilerde var dolandırılan kişiler arasında. Firma geçtiğimiz günlerde merkez ofisini boşaltarak web sitelerini, facebook adreslerini kapatarak kayıplara karıştı. Türkiye'deki hiç bir bankada ise 1 lira bile bırakmadılar.

Şimdi zengin olma hayaliyle yatırım yapan akıllılara geçmiş olsun demekten başka çaremiz yok. Birde bir bardak soğuk su iyi gider bunun üstüne. Sürekli Kıbrıs'a taşınan paralar bile şirketin amacını belli ediyordu. Mehmet Aydın ise şimdi Uruguay'da muhtemelen viskisini yudumluyordur üstüne birde puro yakıp keyfine bakıyordur. Eee sonuçta 117 milyon tl si var.. Sağolsun bizim Türk'ler den aralarında uyanık olanlar sayesinde zengin oldu :) Az daha izin verseydiler Jet Fadıl'ı da geçerdi bu.
1837494-JR9gev.jpg
Görsel Kaynak

Sort:  

Bu Çiftlik bank furyası ilk çıktığında ben affalamıştım. Çünkü bende de yaklaşık 250 adet büyükbaş 150 adet küçükbaş hayvan var, dünyanın eziyetini çekiyorum onların vaat ettiği kârı elde edemiyorum. Deneme amaçlı para yatırıp bir tosun almak istedim, Allahıma binlerce kez şükürler olsun ki parayı yatıramadım yoksa gidecekti tosun parası 😅

Bende araba alacağım parayı basmayı düsünmüstüm bir ara iyi ki vazgeçmişim :)

Malesef ülkemin insanlarına üzülüyorum.Bu tarz sistemler hep tokatlamak amacıyla kurulur.Öyle bir güvendiler ki vatan, millet diye diye tokatladılar.
Sonu böyle olacağı belliydi.

Malesef dini de çok kullanmıstı bunlarda

This post has received a 25.36% upvote from thanks to: @kemalyokus.
For more information, click here!!!!

Try the new Minnowhelper Bots for more information here

Do you know, you can also earn passive income after every bidding round simply by delegating your Steem Power to @minnowhelper?
you can delegate by clicking following links: 10 SP, 100 SP, 500 SP, 1000 SP or Another amount

Help support @minnowhelper and the bot tracker by voting for @yabapmatt for Steem witness! To vote, click the button below or go to https://steemit.com/~witnesses and find @yabapmatt in the list and click the upvote icon. Thank you.

Voting for @yabapmatt

Sıra yerli olduğunu iddia eden coinlere de gelecek. Mesela Turcoin. Onlar da TV'de reklam yaptı.

@kemalyokus hocam bu adamı gördükçe inan gülüyorum sürekli. Aslında böyle adamları devletin alıp devlet çıkarları için kullanması lazim. Adamda kafa zehir gibi.bu arada bı mesaj yayinlamis. Borclarimi oduycem diye inşallah doğru çıkar. @esteem @tr @news @steemit @kenanyo @mrtt @kusadasi @life