Dünden Bugüne SBD, Kazancımız

in #esteem6 years ago

Steemit'te yaptığımız paylaşımlardan oy aldıkça para kazanıyoruz. Paylaşımlardan kazandıklarımızı nakite çevirmenin yolu SBD'leri bozdurma aşamasından geçiyor. İçeriklerden SBD kazanmak için paylaşım yaparken alt kısımda Rewards (Default (50% / 50) seçeneği gözüküyor, bunu işaretleyip elde edilen oy gücünün %50'si SBD olarak hesaba aktarılıyor.

Şuan 1 Steem Dollars (SBD)= 2,61 Dolar= 9,97 TL

17 Mayıs 2017 Tarihinde 84.8 tl ile bir kaç saatliğine rekor kırmıştır. Daha sonra hızla düşerek Kasım 2017 yılına kadar dolar ile aynı değere yakın bir süreç geçirdi. Daha sonra yükselmeye devam ederek 19 Aralık 2017'de en yüksek ikinci değeri aldı ve 64.1 tl oldu. Yıl başı itibariyle internette dolaşan haberlerin ve bitcoin'in değer kaybetmesiyle SBD tekrar düşüşe geçti. Son 3 aydır sürekli bir iniş çıkışlar oluyor.

84tl.png

Sebebi hakkında net bilgi vermek için kripto paralar hakkında uzman olmak gerek ben tahminlerimi söyleyeceğim. Sürekli yeni kripto paraların çıkması ve kripto para borsasının büyümesinin de etkisi olabilir. Birde geçtiğimiz günlerde ise Japonya 7 kripto para borsasına cezai işlem uyguladı ve bu piyasaları etkiledi. Zamanla her kripto para belli bir değerde hafif iniş çıkışlar olmak kaydıyla kendi değerlerini koruyacağını düşünüyorum. Şu sıralar bu normal gibi geliyor bana. Konu hakkında görüş ve tahminlerinizi bekliyorum.

Not: SBD'kazancı içeriğiniz oy aldıktan 7 gün sonra hesabınıza geçer. Bir kısmı oy verenler arasında paylaştırılır. Daha sonra kalan kazanç SBD ve Steem Power olarak hesaba geçer. Default %50/50 yapmak şartıyla tabi.

image

Fotoğraf Kaynak: link

Sort:  

Güzel paylaşım teşekkürler

Emeğine takibine sağlık bizleri her zaman bilgilendiriyorsunuz