Steemit Bildirimler, Kim Takip Eti, Yorum Attı, Beğendi Öğrenme

in #esteem6 years ago

Steemi.com'u yeni kullanmaya başlayan arkadaşların bildirim almada sıkıntı yaşadıklarını düşünüyorum.
Paylaşım yaptıktan sonra, paylaşıma yeni yorum veya beğeni geldiğini göremiyoruz. Veya yeni bir takipçi geldiğinde bunun iletisini alamıyoruz. Doğal olarak en son kim takip etti, kim yorum attı veya kim beğendi bunun iletisini alamıyoruz. Ben bildiğim kadar araştırdım muhtemelende öyledir. Eğer eksiğim varsa tecrübeli arkadaşlar düzeltebilir bunu.

www.busy.org adresi bize hem Türkçe destek sunuyor, hemde anında bildirim almamıza şans tanıyor. Busy'e steemit kullanıcı adımız ve şifremiz ile giriş yapabiliyoruz. Tekrar kayıt olmamıza gerek yok çünkü steemit ve busy aynı blok zincirine bağlı bir platform.

busy.org'da, size en son takip edenleri, son yorumları, beğenileri ve diğer etkileşimleri yeniden eskiye doğru sırasıyla görme şansı sunuyor.

image

Yukarıdaki fotoğrafta 1 adet bildirim olduğunu görüyoruz. Ona tıklayarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Tümünü Gör'e tıklayarak yeniden eskiye doğru aşağıdaki gibi gözüküyor.

image

Bu bildirim alma yöntemi olarak en kullanışlı olanıdır. Yeni arkadaşlar için faydalı olacaktır.

Sort:  

Güzel bir bilgi olmuş.Teşekkürler.

Teşekkürler bilgi için 👍

Bu önemli bilgi için teşekkür ederim.

You got a 7.27% upvote from @mitsuko courtesy of @kemalyokus!

İyi günler, ben yeni olduğum için bir soru sormak istiyorum busy.org üzerinden paylaşım yaptım ve üzerinden 12 saat geçti fakat busy.org upvote vermedi, bu süre hakkında herhangi bir bilginiz var mı?

Bottan oy alabilmek için takipçilerinizin en az 500 Steem Power'a sahip olmaları gerekir.

Sizi takip edenlerin vest cinsinden ağırlığı baz alınıyor (mvest değeri). Bu değer ne kadar yüksekse oy yüzdesi o kadar fazla olur.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim, anlamadığım bir nokta var beni takip eden insanların mı en az 500 steem power'a sahip olması gerekiyor?

Evet sizi takip edenlerin.

Vay teşekkür ederim.Bende merak ediyordum.
Bunu bilmiyordum.

Ben de yeniyim steemitte ve şöyle suluboya resimlerimi paylaşıyorum.
kelebekfircatokluk.jpg

Zamanla öğrenilir gibi geliyor. Teknik kısmıyla ilgili yani ne kazandırır ne kaybettirir hiç bir fikrim yok :) bilgilendirici içerikleri takip edip yorum yapmaya çalışıyorum şimdilik. Hiçbir şeyin tek başına başarılamayacağı gibi bunları öğrenmek için de sizin gibi insanlara ihtiyaç var. Başarılar diliyorum.

Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Tesekkurler..