Neden Yazmıyorsun? Neden Yazmıyorsunuz?

Hive.blog üzerinde neden yazmıyorsun? Senin yazılarını takip etmek keyifliydi. Yazarsan okurum, dedi. Okursan yazarım, dedim.

Bir mesaj geldi. Bu mesaj ile birlikte yeniden yazmaya başladım. Sahiden aylar önce burada müthiş dostluklar kurulmuştu. Birbirini gönülden destekleyen devasa bir grup vardı. Devasa dememizin nedeni ufkumuzun darlığı olabilir mi? Bu da bir ihtimal...

Neden yazmıyorsun?

Markdown kullanmayı bile özlemişim. Steemit ve hive üzerinde yüreğimin izleri duruyor. Sağa sola savruluşumuzun izleri burada daima kalacak. Bazen geçmiş yazıları okumayı çok seviyorum. Okurken savrulup, gidiyorum. Burada ne günler yaşandı değil mi? Bizim maceramız aslında steemit üzerinde başladı. Orası dar gelince hive.blog üzerinde kümelendik. Onlarca farklı topluluk fikirleri belirdi. Onlarca yeni topluluk kuruldu. Ancak burası aylardır belirli bir ivme ile devam ediyor. Burada olmak hakikaten mutluluk verici! Bu nedenle dağılmadan yoluna devam etmiş olabilir. Sizlerle birlikte olmaktan büyük keyif alıyorum. Bu nedenle Aniden gelen "neden yazmıyorsun?" mesajı bile çok içten geldi. Hakikaten neden yazmıyorum? Salgın öncesinde ve günlerce uygulanan sokağa çıkış yasağı süresince burada yazıyordum. Şimdi neden yazmıyorum? Bu soruyu kendime sordum. vaktim mi yoktu? Hadi oradan! Aslında vakit yaratmak isteyen insan daima bir yol bulabilirdi. Öyleyse neden yazmıyordum? Yazmalıydım. Benim büyük hedeflerim vardı. Deniz ÇAKMAK, neden yazmıyorsun? Eğer istersen vakit ayırabilirsin. Bunu biliyorsun değil mi?

denizcakmakcom-neden-yazmiyorsun-hive.png
fotoğraf : Günlük Çekimlerim

Neden yazmadığımı düşünürken yazdığımı gördüm. Sonra da aklıma bir fikir geldi: Peki, diğerleri neden yazmıyor? Büyük hive.blog ailesi neden yazmıyor. Kocaman Türk topluluğu neden yazmıyor? Belki de onları harekete geçirmeyi denemeliydim. Yazılarını okumaktan keyif aldığım bütün yazarlara neden yazmadığını soracaktım. Yoksa soracağım mı demeliyim? Evet, soracağım.

Hive.blog ailesi yeniden toparlanamaz mı? Ben inanıyorum. Müthiş günler bizi bekliyor. Hep birlikte diriliş vakti! Peki, sen neden yazmıyorsun? Sayın okur, neden yazmıyorsun?

Deniz, geri dönüyor! Bu yazı, bir selam niteliği taşımaktadır. Sizi de yazmaya davet etmektedir.

Sort:  

Hoşgeldin Deniz 🙂

Millet Google'da 'Hive.blog nedir' diye arama yapıyor. Bakıyorlar yazar @denizcakmak ortada yok. Gidiyorlar. Olmuyor böyle bence de. Yazarsan okuruz 😀 Ben buralardayım. Yazıyorum, okuyorum. Herkes tr tag kullanmıyor, arkadaş listemden takip ediyorum.

Hepimiz bu zor ve garip koşullarda savrulduk bir yerlere. Gerçi savrulmamak elde değil ama neyse...
Ben bir yıldır buralardayım ve birkaç ay düzenli yazdım şimdi yazamıyorum pek. sadece birkaç aydır burada yazan ben bile bu ortamı özlerken, seni ve buralarda aylarca düzenli yazanları düşünemiyorum bile. Kim bilir ne hissediyorsunuz...
Umarım istediğimiz kişiler ve topluluk tekrar geri döner...

Sanırım birçok insan buralarda yoktu şimdi tek tek dönüyorlar. Ben de uzun zamandır yoktum umarım büyük bir topluluk olabiliriz.

Congratulations @denizcakmak! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 23000 upvotes.
Your next target is to reach 24000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Feedback from the April 1st Hive Power Up Day

Merhaba Deniz @denizcakmak. I have a feeling i know you. Did you used to live/work in Turgutreis about 15 years ago?