توصیه‌های درمانی در دیابت حاملگی

in #health5 years ago

به منظور درمان و کنترل دیابت حاملگی، همانند سایر انواع دیابت، رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی اساس درمان را تشکیل می‌دهد. در این مورد، همان‌طور که در پست قبل گفته شد، استفاده از مواد غذایی کم‌کالری، مانند مصرف کمتر شیرینی‌جات، استفاده از محصولات لبنی کم‌چرب، استفاده از میوه‌جات و سبزیجات، و نیز روغن‌های مایع می‌تواند مؤثر باشد.

در این زمینه، لازم به ذکر است که معمولاً دیابت حاملگی بعد از اتمام بارداری نیاز به درمان دارویی با انسولین ندارد و غالباً خودبه‌خود بهبود می‌یابد. با این حال، بهتر است که دو تا سه نوبت بعد از زایمان به فواصل مشخص آزمایش قند خون تکرار شود تا اطمینان کامل از کنترل قند خون حاصل شود.

Insulin injection
Image credit: rx411.com

با توجه به شرایط مادر، معمولا ورزش در دیابت حاملگی کمک چندانی نمی تواند بکند. توصیه می‌شود که اگر مادر باردار قبل از حاملگی برنامه ورزشی داشته است، می‌تواند این ورزش را در طول دوران بارداری با شدت کمتر و ملایم‌تر از قبل از بارداری ادامه دهد. تصمیم نهایی در مورد نحوه فعالیت ورزشی و فعالیت‌های فیزیکی بستگی به توصیه متخصص زنان دارد.

حداقل در ۱۵ درصد بارداری‌های همراه با دیابت حاملگی، برای درمان نیاز به درمان دارویی با انسولین وجود دارد. همانطور که می‌دانید انسولین ماده‌ای است که می‌تواند قند خون را کاهش دهد و جلوی عوارض ناشی از دیابت را بگیرد. استفاده از انسولین به صورت تزریقی می‌باشد.

در مادرانی که از انسولین برای کنترل دیابت حاملگی استفاده می‌کند، باید حداقل چهار بار در طی روز قند خون خود را کنترل کنند. بهتر است که کنترل‌های انجام شده خود را در برگه یادداشت کنند، و همچنین میزان انسولین مصرفی را نیز در آن برگه قید نمایند. با انجام این کار کمک مهمی برای محاسبه میزان مورد نیاز انسولین روزانه برای مادر باردار انجام می‌شود.

انسولین موثرترین و بهترین درمانی است که می‌تواند برای کنترل قند خون در دوران بارداری انجام شود. معمولاً استفاده از انسولین در اکثر موارد زنان باردار مبتلا به دیابت حاملگی تجویز می‌شود.

Sort:  

جزاک اللہ
Thank you so much for supporting

A very interesting post, hopefully working on this esteem app, @mshahabi, I will share your blog and hopefully your day will be fun, @mshahabi

Post yang sangat menarik semoga sukses berkarya di aplikasi esteem ini bang @mshahabi saya akan membagi blog anda dan semoga harimu besok menyenangkan bang @mshahabi

Thanks for vote

Posted using Partiko Android

again thanks