[HE] כיצד לשלם בקריפטו בכל חנות המקבלת אשראי

in #hebrewguides6 years ago (edited)

This is a Hebrew article on Xapo and TenX services.


Pixabay

אני מניח שכולנו היינו רוצים דרך מהירה לממש את הרווחים שעשינו בזירות המסחר השונות, או דרך למשוך את התגמולים שמקבלים מסטימיט. אבל לרוב זה באמת מסובך וכולל הרבה העברות, מציאת אדם או חברה אשר תקנה מאיתנו את המטבעות לפי שער מסוים, כאב ראש גדול. לכן קמו חברות כמו Xapo וTenX המנפיקות כרטיס דביט (לדוג׳, של ויזה) המקושר לארנק ביטקוין, דרכו ניתן לבצע רכישות ברחבי העולם.

כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר ממני כל אחריות.

כרטיס אשראי קריפטוגרפי?

אוקיי. לא בדיוק. אני מניח שחברת אשראי לא הייתה רוצה לעבוד ישירות עם מטבעות קריפטוגרפים כאלה או אחרים. אבל זה עובד ככה:
אתם מבצעים רכישה בחנות (פיזית או באינטרנט) ומיד חברת הסליקה מבקשת אישור מחברת האשראי שיש מסגרת לרכישה - במקרה שלנו, חברת האשראי פונה לצורך העניין לXapo ושואלת, האם משתמש x יכול לבצע רכישה על סך 100$, במידה וכן, Xapo מעבירה את הסכום לחברת האשראי (וברקע ממירה את הערך השווה ל100$ + עמלה מכמות הביטקוין שיושבת בארנק), העסקה מאושרת וכנראה שגם אתם. נשמע פשוט לא?

כמה כל זה עולה?

אז זה תלוי בחברה שממנה הונפק הכרטיס, איזה סוג כרטיס הונפק (אם פיזי או רק וירטואלי) אבל בדרך כלל יש סכום שנתי שצריך לשלם על כרטיס האשראי עצמו + עמלות שונות כגון עמלת משיכה מכספומט או המרה למטבע זר. להלן השוואה בין Xapo לTenx השחקניות הגדולות בתחום:

קריטריון
TenX
Xapo
סוג כרטיספיזי או וירטואליפיזי
עמלה לכרטיס15$ לפיזי, 1.5$ לוירטואלי + 10$ לשנה20$ + 1$ בחודש
תמיכה בסוגי מטבעותכמה סוגים, כולל ביטקוין ואתריום (רובם בבטא*)רק ביטקוין
תקרת שימוש20000$ ביום, פחות אם לא עברת וריפיקציה20000$ ביום, חובה לעבור ורפיקציה
עמלת המרת מט״ח (מפיאט לפיאט)03%
עמלת משיכה מכספומט2.75 יורו3$~

איך נרשמים?

התהליך הוא פשוט, מורידים את אחת האפליקציות של TenX או של Xapo נרשמים, מקבלים כתובת לארנק - מעבירים לשם את כמות הכספים שתרצו שתשב שם ומזמינים כרטיס. לאחר כמה שבועות הוא יגיע ותוכלו לרכוש כל דבר בכל מקום שמקבל אשראי!

הבהרה חשובה

אין לראות במדריך זה ייעוץ פיננסי כזה או אחר.
אינני משתמש כרגע באף שירות המוזכר למעלה (או דומה לו) ואין לי ניסיון ממבט ראשון עם אף אחד מהמוצרים, לכן אינני ממליץ על אף אחד מהם אלא מיידע על קיום שירותים כאלו ותו לא.
לא חקרתי עדיין על השלכות המס של שימוש בכרטיס מסוג זה ולכן אם תחליטו להשתמש בכרטיס מסוג כזה, דעו שעליכם לשאת במס, אם בכלל חל מס.
ניסיתי לדייק ככל הניתן בנתוני הטבלה, אך שווה לוודא אותם, במידה והתעדכנו.
כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר ממני כל אחריות.

Sort:  

I know some people are very happy with Xapo but I would advise people who are considering to become new users to be cautious. The service is getting a lot of negative reviews.

So far my personal experience with Xapo seem to be in par with the complains mentioned in these negative reviews.

Around 2.5 weeks ago, in order to test the service, I registered and deposited ~100 NIS worth of bitcoins in there, then I tried to withdraw it to my bank account in NIS. The withdrawal request had been stuck for 2 weeks on a "Searching for Teller" status, without any change. So, today, I decided to cancel the withdrawal and instead order their card (By clicking on one of the many banners urging me to do so). However, when I did this, it showed ,me "Your Xapo Account Is Under Review" message and so far it does not allow me to order the card. I don't know what is going on with the service, but at least for newer users such as myself, it might be risky at the moment.

מעולה :)
resteem
ל
@hebrewguides

תודה רבה! :)

מצוין ושימושי! וכולנו מחכים כבר שיהיה יותר סדר בענייני מיסוי הקריפטו. כרגע לא ברור מה קורה בכלל

תודה רבה!

אחלה פוסט ! שימושי מאוד. מדהים שקיים דבר כזה, שיכול בשניות להמיר ממטבע קריפטו למטבע רגיל.

#TenX #Xapo

Congratulations @doriitamar, this post is the fifth most rewarded post (based on pending payouts) in the last 12 hours written by a Newbie account holder (accounts that hold between 0.01 and 0.1 Mega Vests). The total number of posts by newbie account holders during this period was 4642 and the total pending payments to posts in this category was $3349.10. To see the full list of highest paid posts across all accounts categories, click here.

If you do not wish to receive these messages in future, please reply stop to this comment.

It's important to note that right now, what you wrote under "Coin support" is incorrect. I know, since I researched the topic heavily two weeks ago.

TenX will support Ethereum and other coins, but currently only supports Bitcoin. Ethereum and 2 other coins (for a total of 4 coins. One "Coin" is split into multiple tokens, but still), are in closed beta currently.

תודה, תיקנתי.
בגדול erc20 tokens נחשבים מבחינתי לcurrency משלהם כל עוד הם סחירים בפני עצמם, זה לא מעניין באמת על איזה בלוקצ׳יין הם יושבים כל עוד יש להם ערך של עצמם..