[HE] איך לקבל התראות בפלאפון לכל מה שקורה בסטים שלכם

in #hebrewguides6 years ago

This is a Hebrew how-to on how to get Steem notifications easily on your phone using IFTTT


מדריך זה יעסוק באיך להשתמש באפליקציה IFTTT על מנת לקבל התראות פוש לפלאפון על כל דבר שתרצו מהסטים שלכם, התהליך פשוט וניתן להתאים אותו גם לתהליכים אחרים.

האפליקציה

האפליקציה נקראת IFTTT, קיצור למשפט ״If This Then That״. האפליקציה זמינה גם לiOS וגם לאנדרואיד וניתן להוריד אותה מחנויות האפליקציות. IFTTT היא בעצם ממשק המאפשר לחבר בין שירותים שונים, למשל: ברגע שאכנס הביתה, שלח הודעת sms לאמא ״הגעתי״.

רוב החוקים האלו מוכנים מראש ומוצעים להתקנה דרך האפליקציה. אנחנו, מן הסתם נתרכז בכתיבת חוקים הקשורים בסטימיט, ונראה דוגמה לאיך לכתוב חוק המאפשר קבלת התראות.

RSS Feed

כן. אנחנו ב2018 ואני כותב על RSS Feeds. לצעירים (או הלא טכנולוגים שבניכם), פיד rss הוא למעשה אתר אינטרנט, שדרכו זורם מידע, וכשהמידע מתעדכן אפשר לקבל התראות. לצערינו Steemit לא מופיע כפלטפורמה נתמכת בIFTTT כמו פייסבוק או טוויטר, לכן נשתמש בRSS על מנת לעקוף את זה. מה גם שהחברים שלנו מstreemian.com הקימו שרת RSS לתפארת שניתן להשתמש בו.

ניתן לראות את כל הנתיבים האפשריים לRSS ממש כאן!

יאללה, לעבודה.

התהליך פשוט ומהיר, נכנס לאתר של IFTTT או לאפליקציה. נלחץ על My Applets ואז על Create a new applet. כל ״חוק״ (Applet) מורכב מ-״מתכון״ (Recipie) שבנוי מטריגר (אם...) ופעולה (אז...).

המתכון שלנו

טריגר

נלחץ על this ונתבקש לבחור שירות, כמובן שנבחר בRSS Feeds. לכשבחרנו, נתבקש לבחור טריגר, כלומר אחרי מה נרצה לעקוב. במקרה שלנו נרצה התראה עבור עדכון הפיד. כעת, נצטרך להביא את הלינק לפיד הרצוי. פה נכנס הפוסט של Streemian שקישרתי אליו פסקה קודם. כפי שתראו בפוסט, ישנם הרבה URLים לפידים שונים. כעת אדגים רק על אחד. התגובות שהגיבו לי.
נכניס את הכתובת הבאה: https://streemian.com/rss/@your_username/replies ובמקום your_username שימו את שם המשתמש שלכם. בום! אנחנו כבר חצי דרך שם.

פעולה

הפעולה שנרצה לעשות כל פעם שהפיד יתעדכן, היא לשלוח התראה. לכן נבחר בNotification. שוב, אם תרצו תוכלו לבחור גם לפרסם את זה בפייסבוק, או להדליק את מנורת הPhillips Hue שלכם. אבל אנחנו פה עבור התראות.

התאמה אישית לטקסט שיופיע בהתראה

אני יודע שזה נראה מוזר, אבל המילים העטופות ב{{שפם}} הן מרכיבים, למעשה הם פרמטרים שמשתנים מעדכון לעדכון. תוכלו לראות אילו פרמטרים קיימים אם תלחצו על Add Ingredient. אני בחרתי שהטקסט יראה לי גם מי הגיב, תוכלו לשנות את זה ולכתוב גם מתי או כל דבר אחר. צרו את הפעולה, וכעת שנו את שם הApplet כך שתהיה קריאה. סיימנו! קל נכון?


זו דוגמה אחת מיני רבות שניתן לעשות באמצעות IFTTT. אך לדעתי היא שמישה ורלוונטית על מנת לכתוב עליה מדריך. כמו כן, התהליך הוא דומה (אם לא זהה) לשאר הדברים שתרצו לעשות באפליקציה. כך שגם קיבלתם התראות בזמן אמת לסטים וגם אולי הכרתי לכם אפליקציה נהדרת שתתחילו להשתמש בה!

Sort:  

essential technology tutorial.
thanks for sharing

I'm currently using an App called Steemify for that. But I do have IFTTT installed and might consider exploring this option. Thank you!

אחלה של מדריך! תודה.

ה
Rss feeds
לא פעילים
נכון להיום
פתרון?