Новий сезон спостереження за птахами під час прийому їжі на годівниці, вважаю відкритим. На цю святкову подію, було наколоту кучу горіхів, щоб вистачило заповнити годівницю повністю. До банкетної годівниці злитілася куча синиць, правда не з початку, а лише на другий день. | I consider the new season of observing birds while eating at the feeder to be open. For this festive event, a bunch of nuts were chopped so that it was enough to fill the feeder completely. A bunch of tits flocked to the banquet feeder, though not from the beginning, but only on the second day. |
@pixresteemer sent you LUV 🙂 (4/10)
Made with LUV by crrdlx