You are viewing a single comment's thread from:

RE: This is what I take to make up for the poor food quality!

in Natural Medicine β€’ 3 years ago

I make them all myself, here at home. I have a machine that makes 100 capsules at a time.

These capsules Cost three to five cents each, and they're very fresh and strong.

πŸ‘πŸ’—πŸ€ πŸ™

Sort: Β 

Well, that's pretty epic of you. You're doing every DIY. lol
My mother had to pay around 80$ for a single type of pill, and there was a hassle with the two insurance companies because apparently CVS and Walgreens don't accept two insurance policies for some reason. IDK exactly. Things are dumb.

By making them myself, I can be sure of exactly what's inside them! Fresh and strong....

I buy the capsules 10,000 at a time, that are pre separated; to be easier to use.

πŸ€ πŸ’—πŸ‘πŸ’™πŸ™πŸŒΏπŸ₯¦πŸ’ŠπŸ’ŠπŸ’²