Euro 2024 draw our Turkey's group / Euro 2024 kura çekimi Türkiye’mizin grubu 🇹🇷 ⚽

in Hive TR2 years ago (edited)cl91cnq6q00zw14kc745lcvf7_E1D066BA-6CA7-4637-B714-E20C64401B09.png
cl91conwd011y2ckc9fq7cu90_8D77C21D-AF4E-42D3-AF3C-0B3996C23202.png

Euro 2024 draw our Turkey's group ⚽໐️ Hello hive family. My relatives know my fondness for football well. That is why I closely follow the drawing of lots and events like this. I am a fan of Galatasaray as a team. But I am a fanatic Turkey in the national team, like every Turk. The Euro 2024 draw has just been held. Turkey, like other European countries, participated in the draw in this race. However, unlike other rules in this draw, Russia did not participate in this draw because it was banned. You know, because of the war between them and Ukraine, many embargoes were imposed, one of which was that they could not participate Decisively in the European qualifiers. I wish it hadn't happened like this, of course, I wish Russia had never invaded Ukraine, so many innocent people had never died. If Russia could participate like other countries, but unfortunately this was not possible. Of course, these are not the only sanctions, as there are many more sanctions imposed on Russia in the field of energy.
Euro 2024 kura çekimi Türkiye’mizin grubu 🇹🇷 ⚽️
Merhaba hive ailesi. Benim futbola düşkünlüğümü yakınlarım iyi bilir. Bu yüzden kura çekimlerini ve bu gibi etkinlikleri yakından takip ederim. Takım olarak Galatasaray taraftarıyım. Ama milli takımda fanatik Türkiyeliyim her Türk gibi. Euro 2024 kura çekimi gerçekleştirildi az önce. Türkiye’de diğer Avrupa ülkeleri gibi bu yarışta kuraya katıldı. Yalnız bu kurada diğer kuralardan farklı olarak Rusya men edildiği için bu kuraya katılmadı. Biliyorsunuz Ukrayna’yla aralarında geçen savaş yüzünden bir çok ambargo uygulandı bunlardan bir tanesi de Avrupa elemelerine katılamamasıydı. Keşke böyle olmasaydı tabi keşke Rusya Ukrayna’ya hiç işgal etmeseydi, hiç o kadar masum o kadar insan ölmeseydi. Rusya da diğer ülkeler gibi katılabilseydi ama ne yazık ki bu mümkün olmadı. Tabi tek yaptırımlar bu değil daha bir çok yaptırım olduğu gibi Rusya’da yaptırım yaptı enerji alanında.

cl91cphny00zy14kcckaj5wq2_6BCFB9CA-4772-43CF-A186-49BD136A9C03.png

There are some rules in the draw, for example, the first ones cannot be in the same group in the nations league, or a maximum of two countries in a group of countries with difficult winter conditions can be in the same group. Countries are divided into bags of bags at the first stage, these bags reflect the degrees of success of those countries. In other words, the most successful countries are in the first bag, then the second, third, fourth, fifth and sixth groups by degrees. As the most unsuccessful countries, the countries with the lowest football success are in the last bag.
Kurada bazı kurallar var mesela birinci olanlar uluslar liginde aynı grupta olamaması gibi ya da kış şartları zor olan ülkelerden bir grupta en fazla iki ülke aynı grupta olabiliyor gibi. Ülkeler ilk aşamada torba torba ayrılıyor bu torbalar o ülkelerin derecelerini başarılarını yansıtıyor. Yani en başarılı ülkeler birinci torbada daha sonra derece derece ikinci, üçüncü dördüncü, beşinci ve altıncı grup diye gidiyor. En başarısız olanlar ülke olarak futbol başarısı en düşük ülkeler en son torbada yer alıyor.

cl91co3dp010e0vkc50llbrx1_CCE34FE5-91C4-496F-A7B3-4F46F04F6B26.png

cl91cox5t00yp1skc01dx6i28_6D6B414F-C61E-4356-90D9-63F67CE86252.png

First, the first bag is taken and distributed as the first team to the bags numbered with letters. For example, our group D group came here from the first bag Croatia, from the second bag Wales, from the third bag Armenia, from the fourth bag us and from the fifth bag Lithuania.
İlk önce birinci torba çekiliyor ve harflerle numaralandırılmış torbalara birinci takım olarak dağıtılıyor. Mesela bizim grub D grubu buraya birinci torbadan Hırvatistan, ikinci torbadan Galler, üçüncü torbadan Ermenistan, dördüncü torbadan biz ve beşinci torbadan Litvanya geldi.

cl91codld00zq0hkc9ctw2gwo_0EB4B9A9-FBC1-4108-82A0-66FEAE950E29.png

cl91cp5t300zn24kc6fwze8al_D87B49FD-A95E-44A9-81A6-4E19BF234306.png

These five countries will compete among themselves and the two countries will Decamp to Germany for the European qualifiers. I wanted group D to come when the draw was made because it was easier for me to look at the other groups, but if we play like we have recently, we will not get out of this group either, God forbid. The football players of Turkey's fans are very good, but there is no collective football. Everyone is playing selfish, our team is reflecting a complete team game. I hope that everything changes in this tournament and Turkey will finish the group as the leader. 🙏 🤲 😊
Bu beş ülke kendi aralarında yarışacaklar ve iki ülke Avrupa elemeleri için Almanya’ya gidecek. Kura çekilirken D grubunun gelmesini istedim çünkü diğer gruplara bakış daha kolay geldi bana ama son zamanlardaki gibi oynarsak bu gruptan da çıkamayız Allah korusun. Türkiye’nin taraftarı futbolcuları çok iyi ama kolektif futbol yok. Herkes bencil oynuyor tam bir takım oyununu yansıtanıyla takımımız. İnşallah bu turnuvada her şey değişir ve Türkiyemiz grubu lider olarak tamamlar. 🙏 🤲 😊


For the best experience view this post on Liketu

Sort:  

Umarım başarılı oluruz. Çok karamsar bakıyorum şuan ki durumları düşününce. Bizi en zorlayacak takımlar Hırvatistan ve Galler'in olacağını düşünüyorum. Tahminim bu grubu üçüncü olarak tamamlarız. Umarım ben yanılırım 🙏

Umarım yanılırsınız. Takım ruhunu yakalasak buradaki bütün takımları yakalarız ama ruh yok maalesef şimdilik.

Ben de klasik yoruma katılıyorum. Futbol'un bu kadar konuşulup izlenip de başarı gelmeyen tek ülke olabiliriz. Umarım hoca da oyuncular da maçlara ve turnuvaya iyi hazırlanır ve ilk 2'yi zorlayabiliriz.

Hocam tv’niz de kocamanmış maşallah 😂