Our new toys have arrived / Yeni oyuncaklarımız geldi. 🚗 ⚽️ 🤗

in Hive TR2 years ago (edited)cl9cqyvp302ot2ckc4hja3nu3_08E6650C-8841-4781-B4AB-D74E78357343.png
cl9cqz4mm02me14kc7ry79on4_9801FC93-A062-407C-9CA8-3E0FDBE05EA7.png

Hello Hive family. Today I'm going to tell you about our new toys. As you know, toys for every child are an indispensable source of entertainment. We have all had a toy that we valued or loved very much when we were little. And at a later age, none of us forget these toys, they are always on our minds. For example, if I ask you, you will all have an answer. No matter how luxurious a toy you bring to replace these toys, you cannot fill its place. Because it has more spiritual value for you than material value. For example, for this matter, I had one gun for me at a young age, but it was automatic. Since my mother bought this toy, it had a spiritual value for me.

Merhaba Hive ailesi. Bugün size yeni oyuncaklarımızdan bahsedeceğim. Biliyorsunuz her çocuk için oyuncak vazgeçilmez bir eğlence kaynağıdır. Hepimizin de küçükken değer verdiği veya çok sevdiği oyuncağı olmuştur. Ve ileriki yaşlarda da hiçbirimiz bu oyuncakları unutmayız hep aklımızda olur. Mesela sizlere sorsam hepinizin mutlaka bir cevabı olur. Bu oyuncakların yerini de ne kadar lüks bir oyuncak getirseniz de yerini dolduramazsınız. Çünkü sizin için maddi değerinden çok manevi bir değeri vardır. Mesela bu konuda benim için küçük yaşta bir tane silahım vardı ama otomatikti. Bu oyuncağımı annem aldığı için manevi bir değeri vardı benim için.

cl9cqzttv02is24kcc40nbmcy_2C9434EE-3074-4F64-B2DB-8B1D032A03B3.png
cl9cr034f02ov2ckcfep0713p_C4A0EE0C-3FE3-4663-B598-456BFDD84F36.png

I'm also trying to buy toys for my son. Since he can't speak right now, it's not his choice, of course we choose. When choosing, we also take the gender and age factor into consideration. Of course, he is also interested in himself, but he has toys that do not interest him at all, of course, the one that interests him the most. For example, the car he rides that attracts his attention the most is then the ball. I also like football very much, the ball part may have come from there. I don't think he's very interested in the other car because it's small. Or maybe it's because it's hard to drive with your hand. The one who is driven by riding does not drive himself, he continues to drive us, in fact, his foot is catching up. 😃 We are driving for the sake of his heart for now, but it is a little difficult, of course. In fact, when buying toys, we also need to buy some educational toys, we have a little lack of this. I hope we will try to compensate for this in the other toys we will buy.

Oğluma da oyuncaklar almaya çalışıyorum. Şuan konuşamadığı için kendi seçimi değil elbette biz seçiyoruz. Seçerken de cinsiyet ve yaş faktörünü ön planda bulundurup alıyoruz. Kendisinin de ilgisini çekiyor tabiki ama en çok ilgisini çekenle ilgisini hiç çekmeyen oyuncakları var tabi. Mesela ilgisini en çok çeken bindiği araba daha sonra top. Ben de futbolu çok seviyorum ordan gelmiş olabilir top kısmı. Diğer arabayı ise küçük diye galiba çok ilgisini çekmiyor. Ya da eliyle sürmesi zor olduğu için olabilir. Binerek sürüleni ise kendisi sürmüyor bize sürdürüyor aslında ayağı yetişiyor sürebilir. 😃 Biz de gönlü olsun diye sürüyoruz şimdilik ama biraz zor oluyor tabi. Aslında oyuncaklar alırken biraz da eğitici oyuncaklar almamız gerekiyor bu konuda biraz eksikliğimiz var. Bunu da diğer alacağımız oyuncaklarda telafi etmeye çalışacağız inşallah.

cl9cqzcum02ki0vkc4uiobl7j_C1ADD96A-5595-41BD-B9BD-4C1241744F16.png
cl9cqzlef02k11gkcgdlr20mm_ECBB9B6D-AE33-428C-B2FF-87922E2AC7F6.png

When I think about toys, sometimes I also think about children who don't have a situation that they can't buy. There are many children whose parents have no situation, it makes me feel bad when I think about them. When we were little, we didn't have a lot of situations either, so we didn't have a lot of toys, but we still had a little. These few were very precious to us. We knew its value, we tried not to break it, we used it carefully. That's why we know the value of things, but the new generation is crashing, breaking, especially because there are so many. I think this turns it into a spoiled generation where the goods have no value. That's why I think quality should be more important than quantity in things. The way a person grows up at a young age, his future is also being shaped. So I don't think there is any need to turn our houses into toy shops because our children will have everything they want.

Oyuncakları düşünürken bazen alamayan durumu olmayan çocukları da düşünüyorum. Nice ailesinin durumu olmayan çocuk var onları düşününce içim kötü oluyor. Küçükken bizim de çok durumumuz yoktu o yüzden çok fazla da oyuncağımız olmuyordu ama yine de az da olsa vardı. Bu az olanlar ise bizim için çok kıymetliydi. Değerini bilirdik kırmamaya çalışırdık özenle kullanırdık. Bu yüzden biz eşyaların değerini biliyoruz ama yeni nesil özellikle çok olduğu için çarpıyor kırıyor. Bu da eşyanın bir kıymetinin olmadığı ve şımarık bir nesile çeviriyor diye düşünüyorum. O yüzden nicelikten çok nitelik önemli olmalı diye düşünüyorum eşyalarda. İnsan küçük yaşta yetiştiği şekilde geleceği de şekilleniyor. O yüzden çocuklarımızın her istediği olacak diye evlerimizi oyuncakçı dükkanına çevirmeye gerek yok diye düşünüyorum.


For the best experience view this post on Liketu

Sort:  

Çok haklısınız, bizim eskiden bir iki oyuncağımız olurdu. Onunla sürekli oynardık ve hep dikkat ederdik başına bir şey gelmesin diye. Şimdi çocukların 10 tane oyuncağı olduğu için hepsini bir kenara atıyorlar. Zaten biliyorlar bir şey olsa bile yeniden alınacağını 😂

O yüzden çok oyuncak yerine nitelikli oyuncak almak gerekiyor. Bizim çocukluk bir başkaydı

Büyüdükçe her şeyin daha çok farkında oluyorlar. Güle güle oynasın :)

Teşekkür ederiz :)

Benim kocaman bir kamyonetim vardı. O kamyonetimi sokaklarda sürer. Kasasını her gün kumla doldurarak sürerdim. Üzerim başım toz toprak olurdu. Çocuğunuzla ilgilenmeniz ve bu sayfada onun oyuncaklarından bahsetmeniz ne kadar duyarlı bir incelik. Tebrik ederim.

Teşekkür ederim, umarım onu da duyarlı bir genç olarak yetiştirebilirim 😊

Geçmişte yokluk çekmiş olanlar, genelde çocuklarını şımartmak isterler. Kendi içinde hissettiği eksikliği çocuğu yaşamasın diye. Bir tür empati.

Mükemmel tespit aynen öyle kendi yaşayamadığı eksikliği çocukları yaşamasın diye uğraşırlar.

Tabi ki eğitici oyuncak daha iyi ama biz de çocukken yeri geldi saçma şeylerle oynadık ama şimdi diyorum ki ne güzel çocukluğumuzu yaşamışız 🥰🥰

Tamamen eğitici değil tabiki ikisinin harmanlanmış hali oyuncaklar