We Cooked Roasted Pepper, Coffee, Potatoes 😍☕️ Közde Biber, Kahve, Patates Pişirdik 😍

in Hive TR2 months ago

engaged! Kopyası (3).png

20221002_180953.jpg

Hello.

I've been away from home for a week in another city and recently came back home. I must say that winter preparations are still going on here. After my father ate our roasted pepper, which we made before, he liked it very much and wanted us to make it for him as well. (My parents got divorced, but the two became like friends) When my mom told him he was going to make roasted peppers, he brought a sack of red peppers and we decided to light a fire and roast him in front of our house. Since one sack is too much, we wanted to share it with our neighbor. We lit the fire together and roasted our peppers.

20221002_180907.jpg

Before we started to roast, we set ourselves a place in front of the house and placed stones around it so that the flames would not spread. Then we burned a lot of wood to make dense embers. When they all turned into embers, we placed the peppers on the embers and continued to hold the embers until they were cooked. After cooking, we put the cooked peppers in the bag where we placed the paper and closed the mouth of the bag. Thus, we would not have difficulty in peeling the skins of the peppers.

I love to eat red pepper, it is inseparable with cheese, especially me, but my favorite is the pepper roasted in natural fire. The smell of the wood fire that permeates it gives the pepper a different taste. If you wish, you can make an appetizer with yoghurt with garlic, or you can make a salad if you wish.

20221002_185717.jpg

It's okay not to evaluate it when there are embers, right? When we do such things, we always cook Turkish Coffee if there is embers on it. Roasted coffee tastes great, especially if you're tired.

1.jpg

While the coffee was slowly cooking, we finished the peppers. While I was thinking about how else to evaluate the embers, I thought of the potato. I love to eat roasted potatoes hot. We immediately brought potatoes from home and buried them in the embers.

2.jpg

At the end of the day, we ate our coffee and potatoes, relieved our tiredness and had some conversations. Then, after making sure that we put out the fire well, we carried the peppers to the houses. The only downside when cooking peppers is the smell on you. As I was exposed to the smoke while cooking the peppers, I smelled a little, luckily, after washing, there was no smell.

Tomorrow we will peel the skins of the peppers and remove the seeds. Then we will divide them by putting them in freezer bags. Finally, we will put it in the freezer. In winter, we will eat as much as we want and eat it with pleasure.

I shared my day with you. If you haven't really made red pepper this way before, I definitely recommend you to try it. If you love paprika, you will love this recipe.

Take care until we meet again. Thanks in advance for your support.

love.

engaged! Kopyası (3).png

TÜRKÇE

20221002_180953.jpg

Merhabalar.

Bir haftadır evimden uzakta başka bir şehirdeydim ve geçenlerde evime geri döndüm. Burada hala kış hazırlıklarının devam ettiğini söylemeliyim. Babam daha önce yaptığımız közlenmiş biberimizi yedikten sonra çok beğendi ve kendisine de yapmamızı istedi. (Annem ve babam boşandılar ama ikisi arkadaş gibi oldular) Annem ona közde biber yapacağını söyleyince bir çuval kırmızı biber getirdi ve onu evimizin önünde ateş yakarak közlemeye karar verdik. Bir çuval çok fazla olduğu için onu komşumuza paylaştırmak istedik. Beraberce ateşi yakarak biberlerimizi közledik.

20221002_180907.jpg

Közlemeye başlamadan önce evin önünde kendimize yer belirledik ve alevler sıçramasın diye etrafına taşlar dizdik. Ardından yoğun köz olması için bir çok odun yaktık. Hepsi köz haline gelince biberleri közün üzerine yerleştirdik ve pişene kadar köz de tutmaya devam ettik. Piştikten sonra kağıt yerleştirdiğimiz poşete pişen biberleri koyduk ve poşetin ağzını kapattık. Böylece biberlerin kabuklarını soyarken zorlanmayacaktık.

Kırmızı biberi yemeyi çok seviyorum özellikle benimle peynirle ayrılmaz ikilidir ama en favorim de doğal ateşte közlenen biberdir. Üzerine sinmiş o odun ateşinin kokusu bibere ayrı bir tat veriyor. Közlenen biberi dilerseniz sarımsaklı yoğurt ile meze yapabilir dilerseniz de salatasını yapabilirsiniz.

20221002_185717.jpg

Köz varken bunu değerlendirmemek olmaz öyle değil mi? Biz genellikle bu tarz şeyler yaparken mutlaka köz varsa üzerinde mutlaka Türk Kahvesi pişiririz. Közde pişen kahvenin tadı çok güzel oluyor özellikle yorgunsanız.

1.jpg

Kahve ağır ağır pişerken biberleri bitirdik. Közü başka nasıl değerlendiririz diye düşünürken aklıma patates geldi. Közlenmiş patatesi sıcak sıcak yemeyi çok seviyorum. Hemen evden patates getirdik ve köze gömdük.

2.jpg

Günün sonunda kahvemizi ve patateslerimizi yiyerek yorgunluğumuzu attık ve biraz sohbetler ettik. Ardından ateşi güzelce södürdüğümüzden emin olduktan sonra biberleri evlere taşıdık. Biber pişirirken tek eksi yanı üzerinizin kokması. Biberleri pişirirken dumana maruz kaldığım için üzerim biraz koktu neyse ki yıkandıktan sonra hiç bir koku kalmadı.

Yarın biberlerin kabuklarını soyarak çekirdeklerinden arındıracağız. Ardından onları buz dolabı poşetletlerine koyarak böleceğiz. Son olarak derin dondurucuya atacağız. Kışın canımız istediğince çıkartarak afiyetle yiyeceğiz.

Günümü sizlerle paylaştım. Gerçekten daha önce kırmızı biberi bu şekilde yapmadıysanız mutlaka denemenizi öneriyorum. Kırmızı biber seviyorsanız bu tarifi çok seveceksiniz.

Tekrar görüşene kadar kendinize iyi bakın. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

sevgiler.

Sort:  

Ne kadar çok biber o öyle 😂 Genelde unutuluyor ama sarımsak da çok iyi oluyor közde. Olduğu gibi kabuğuyla, korların altına gömüp, ateşin durumuna göre bir süre sonra çıkarıp o haliyle yemek çok keyifle. Ateş bütün acısını ve kötü kokusunu alıyor. Geriye sadece yumuşak bir lezzet kalıyor.

Aaa evet neden aklımıza gelmemiş ki. Neyse belki bir daha yaparsak mutlaka onu da yaparız 🥰

Sarımsak görünce yazmadan geçemem bende bayılıyorum közde sarımsağa aslında ben herşeyin içerisinde seviyorum herşeye ekstra lezzet katıyor 🙆🙏👩‍🍳

Kesinlikle!.. Hem faydalı, hem de lezzetli

Buen provecho!!!! Hope it was a great meal for you and the family!

Gracias. Sí, realmente sabía muy bien :)

Közü sonuna kadar değerdirmisiniz, afiyet olsun :)

Evet biraz öyle oldu. Teşekkürler :)

Közde olan herşeymi güzel olur ya. Çok güzel görünüyor afiyet olsun

Gerçekten öyle közde pişen şeyleri ben de çok seviyorum :)

Afiyet olsun.

teşekkür ederim.