Cena ADA na vrcholu bull runu

in Česky!3 years ago

Cenu bitcoinu na vrcholu příštího býčího cyklu teď odhaduje kdejaký trader. Konzervativnější mluví o 50 000 USD, ale najdou se i "střelci" s odhady kolem 400 000 USD. Průměrný odhad je někde mezi 100 000 USD - 150 000 USD. Jaká by ale v tu dobu mohla být cena ADA?


Technologická stránka Cardana je velice zajímavá, ale spoustu z vás zajímá určitě i cena. Tu současnou si můžete ověřit třeba na CoinMarketCap, ale co budoucí cena? Třeba při nějakém dalším bull runu, který může (a nemusí) být za dveřmi?!

Někteří z vás budete i v budoucnu získávat pasivní příjem v ADA za staking, jiní budete chtít část portfolia vycashovat/vybírat zisky.

Předem upozorňuji, že se jedná o čirou spekulaci, rozhodně si udělejte svoje vlastní závěry, a i kdybyste ty moje vzali za své, doporučil bych vám rozdělit ADA mince, které chcete prodat, na několik dílů a prodat je v několika různých úrovních.

Fundamentální kvality Cardana

Napřed se ale podívám na fundamentální stránku mých propočtů. Při minulém ATH ADA ještě Cardano nemělo (často to zdůrazňuje i Charles Hoskinson ve svých videích) vlastně nic hotové, a i tak se dostalo přes 1$! Pokud by byl příští vrchol v letech 2021-2023, již budeme mít nejspíš funkční smart contracts (fáze Goguen) a dost možná také implementované sidechainy a zlepšené škálování (fáze Basho). S tím, že komunita a fanouškovská základna kolem Cardana je značně rozšířená, takže se dá očekávat, že bude ve finále jedním z vyhypovanějších projektů.

Tato čistě matematická predikce příštího vrcholu ADA v následujícím bull runu, ať už přijde kdykoliv, vychází z kurzu ADA/BTC. Minulého vrcholu ADA jsme dosáhli, když už byl BTC v korekci 20 % oproti ATH, ne tedy při ATH bitcoinu při 19k. Pokud tedy počítáme průměrný všeobecný předpoklad/odhad vrcholu BTC na 100 000 USD, počítejme výpočet vrcholu ADA při hodnotách kolem 80 000 USD.

image.png

Kolik bude kurz ADA/BTC?

Kdybychom brali "realisticky-optimistickou" variantu, tedy nárůst kurzu ADA/BTC 10x, což je hodnota, kde se ADA/BTC již pohybovala v minulém vrcholu v lednu 2018, dostaneme se na kurz 0,0000588.

Maximálně optimistická varianta se rovná ATH kurzu ADA/BTC při 0,00008788.

Závěr

ADA se může v naprostém vrcholu, který může trvat pouhých pár minut/hodin, dostat k hodnotám mezi $7-$13.

Realističtější ale bude cena mezi $3-$5. Nějakou část portfolia bych ale vybral už mezi $1-$2, pro případ, že by se cena nedostala na uvedené targety, alespoň budete mít část zisku "doma".