Vstup velkých kluků jako Elon do krypta je pozitivní signál | Ludvík Turek

in Česky!3 years ago

Pane Turku, vítejte u našeho dalšího rozhovoru. Ten první jsme dělali v kryptoměnovém bear marketu, teď tu ale máme býka a krypto takzvaně „jede“. Byla by škoda toho nevyužít.
Začněme ale tisknutím peněz, respektive “stimulačními balíčky“. Po Trumpovi tiskne i Biden, takže asi bude na trzích zase veselo, nemyslíte?

Na tisku peněz a intervencí z centrálních bank jede svět od roku 2008, kdy „ti chytří bankéři“ stáli před rozhodnutím riskovat zhroucení celého systému nebo prostě přiznat, že celý systém rozežrali, rozkradli a ono se to „najednou nějak“ zhroutilo. V tu chvíli riskovali, že miliony lidí na světě přijdou o své peníze, bude obrovská nezaměstnanost a situace přeroste v nepokoje (a „plebs“ na ty velevážené a chytré bankéře vezmou vidle), nebo se všechno prostě zalepí neexistujícími penězi. A začal tisk.

Dotud bych to ještě chápal, odvrátit největší průšvih a zachránit během roku nebo dvou svět před apokalypsou, a pak to hezky postupně a kontrolovaně nechat vypláchnout, pochopí každý. A pak to tam pořád sypat, ale jen do takové míry, aby lidé neumírali hladem. Zvedla by se nezaměstnanost na 20-30 %, lidi by z nouze museli přemýšlet o změnách oborů, byly by nové a nové myšlenky a vynálezy, aby se lidé vyhrabali z průšvihu a ekonomické deprese, to by trvalo 3-5 let jako každý bear market v historii. Vzrostl by dluh každé země, ale ten by se dal postupně ještě kontrolovat a umořovat, protože by nešlo o triliony, jako nyní. Po bear marketu by zase přišel rozvoj a obrovský růst, lidé by si uvědomili, že není všechno zadarmo, vážili by si práce, nemovitosti by byly dostupné i pro obyčejné lidi a svět by dnes byl dávno v pohodě. Jenže, ti největší loupežníci a miliardáři by neměli další miliardy... A tak se to jelo na bomby až do konce roku 2018, kdy Powell řekl „hele, tohle už se zcela vymklo kontrole a začneme to krotit“.

Začali tedy v prosinci 2018 stahovat likviditu (méně tisku) a během měsíce trh vypláchnul tak, že situace začala hrozit krachem, jaký tu byl v roce 87 nebo 29. Na to v lednu vystoupil Trump, řekl, že Powell je nekompetentní idiot a že celý svět tiskne, devalvuje měny a USA si tím pádem koledují o krach. A že to prostě s ministrem financí a tzv. plunge protection teamem nasypou na ultimo a ať lidi kupují akcie, protože podobná příležitost se nebude opakovat. Výsledek? Powell ustoupil a začali se sypat a tisknout x-krát tolik, než se tisklo za Yellenové. A vůbec ne kvůli nějaké logice nebo ekonomickému cyklu, na tyhle pojmy můžeme dávno zapomenout.

Takto to jelo do března 2020, kdy byla situace podobná jako v listopadu 2008 – kvůli covidu. Byly jen dvě cesty – buď se budou dál sypat nesmysly, nebo bude rok 1929 proti tomu, co bude následovat, jen procházka růžovým sadem. Stavidla byla zvednuta, začalo se tisknout nejvíce v historii. To, co předvedly centrální banky od března 2020 je více peněz do systému, než předtím za celou dobu od krize ve 2008. A tak to jede dodnes a stále víc. Každá centrální banka v čele s Powellem z FEDu a Von Lyen v ECB na každém zasedání řeknou „sypeme a sypeme do té doby, než zmizí covid“.

Jak Trump, tak i Biden na tom stavěli svoji kampaň spolu s vakcínou. Hlavní peníze přitom dostávají a vydělávají korporace, miliardáři a nadnárodní společnosti. Od března 2020 většina miliardářů v USA navýšila majetek o desítky procent, stejné je to všude ve světě. Mnoho středních a menších businessů padá doslova na hubu, většina miliardářů bohatne.

Taková je dneska všeobecná situace. Pro burzu a trading je to ale naopak parádní období, stejně jako jím byl rok 2009, protože v době, kdy se tisknou nesmyslné peníze, tak jde taky hodně peněz do trhu, všechno je a BUDE v bullmarketu, na čemž se dá dobře a celkem lehce vydělávat. A je celkem jedno jestli se bavíme o akciích nebo o kryptech. Když se podíváte na každý graf, stačí počkat pár dní na korekci a koupit s cílem na all time high a na části trend. Ať se podíváte na Bitcoin (od 10 000 USD do 62 000 USD stejný scénář na daily grafu), Ethereum, Apple, Netflix nebo jiné trhy, tisk tomu vždy pomůže nahoru.

Samozřejmě pokud se bavíme o akciích, od března 2020 vylétly do silného trendu nejvíce všechny on-line businessy, cokoliv se týkalo covidu, elektrická auta, naopak cestovky, letecké společnosti nebo hotely spíše stagnují nebo rostou pomalu. V podstatě platí, že dokud se bude tisknout, půjdou peníze do trhů a ty díky a jenom díky tomu porostou do nebe. Konec tisku NEBO něco nepředvídatelného, co jsme ještě nezažili, může způsobit výplach trhů. Nevím ale, co by se muselo stát, když od roku 2008 už tady bylo několik eventů, které by bez nekončícího tisku peněz poslaly trhy do vývrtky. Je to vždy stejný scénář. Čím více trhy padají, tím více sílí intervence centrálních bank a létají vzduchem nemožné sumy neexistujících papírků na odvrácení i náznaku bear marketu ať už v akciích nebo nemovitostech.

Sledoval jste trading bitvu o GameStop? Aneb blogeři z Redditu proti loupežníkům z Wall Street? Plyne nám z této kauzy něco? Třeba že frajeři z jachet nejsou všemocní?

Jelikož obchoduji velmi aktivně US akcie, tak jsem akcie GME samozřejmě zaregistroval a v intraday i nesčetněkrát i obchodoval. V US akciích máte denně nějakou akcii, která vyletí 100 %, 200 % – a na tom jde denně vydělávat. Často vůbec neřešíte, jestli to jsou akcie biotechnologie, testy na covid-19, výrobce dronů, výrobce elektro kamionů nebo shop s videohrami. Prostě vidíte, že nějaká akcie je oproti včerejšku výrazně nahoře nebo dole – v tom okamžiku to pro mě je horký kandidát na trading dnes nebo zítra.

Všeobecně ale moc nezastávám názor, že retail má šanci proti „mega loupežníkům“ s neomezenými penězi a otevřeným přístupem do FEDu na jakoukoliv sumu. Ano, může se povést dobrý tak jednou nebo dvakrát, ale pak se kluci z Wall Streetu postarají o „nová pravidla“. Viz třeba to, jak „Reddit boys“ zkusili napálit trh se stříbrem pár dní po GME. Intraday raketa, finále ovšem během pár následujících hodin hodně drsný výplach – a pro retail smrt. Musíte to brát tak, že největší hedge fondy jsou často různými odnožemi největších bank a největších brokerů, stojí za market makingem, jsou to high frequency tradeři, kteří dnes ovládají 60–80 % veškerých trhů a transakcí na burze. Regulátoři jsou přitom jen jejich poskoci, tahle hra prostě není dělaná pro retail.

Ano, jednotlivci se s „loupežníky“ mohou občas svézt a vydělat ranec, ale pro masu se to prostě nedopustí a můžeme si o tom myslet, co chceme. Mockrát jsme všichni zaznamenali, že když se někdo takto sveze s velkými a vydělá na tom pro jednotlivce nemožně velké peníze, skončí to soudy, regulací, zákazy, aby už se to neopakovalo. Hezký příklad z nedávné doby – skupina UK traderů vydělala stovky milionů USD na pádu ropy, když šla ropa na nulu minulý rok. A výsledem je, že Goldman na ně podal žalobu za manipulaci, probíhá s nimi soud v USA, kde jim reálně hrozí roky vězení. To, že to Goldman, Deutsche, JPMorgan a všichni takoví dělají zcela běžně, se neřeší. V případě, když není zbytí, tak maximálně vyberou nějakého malého tradera od nich z banky, udělají z něj nezodpovědného manipulátora, dostane pár let vězení, banka milion USD pokutu (což vydělá na burze za minutu)… a jede se dále. Něco podobného jako tunel Blanka s panem Bémem, který sice byl šéf všeho, ale vůbec o ničem nevěděl a vybraný úředník dnes sedí v lochu.

Řeknu to takhle – pokud chcete na burze vydělat, tak jeďte s velkými a neřešte, co jsou zač. Myslíte si, že někdy někdo sesadí Babiše, Křetínského nebo v USA třeba Blomberga? Že najednou tihle „vyvolení“ řeknou, už mě to nebaví, tady všechno máte, já jdu do Lidlu za kasu? Tak je to podobné s hedge fondy, kdy majitelé jsou často velmi vlivní, mocní lidé s velmi dlouhými prsty. Ale nemylte se, já jsem největší medvěd na světě, celý svět se naprosto zbláznil ať už s migrací, rasismem, gender nebo s obyčejnými elektrickými auty…, ale jako trader všechno beru tak, jak to je, a když se na něčem dá vydělat, super – rád se přidám. Když chce někdo kupovat krypto kočky, a přitom je to totální úlet, tak, když moje modrá kočka stála 10 dolarů a někdo mi za ni dá 1000 USD, tak pojď, prodám ti jí hned. Osobně si myslím, že třeba elektrická auta je jedna šílená debilita, což mě ale vůbec neodrazuje od toho kupovat a prodávat TESLU akcie. Musk a jeho výlevy na Bitcoin a Dogecoin – i na tom jde přeci super vydělat. Musk přitom není blbec, nakoupí za ranec, a pak dá tweet „koupil jsem Doge za miliony USD pro syna“. Doge vystřelí up, Musk v růstu vše prodá, zinkasuje miliony USD a Doge padne do pár dnů desítky procent dolu. V tom už Elon samozřejmě není. Bude v tom až tehdy, když to zase vypálí na Twitter. Takhle se to hraje. :)

Z historických grafů bitcoinu lze vyčíst, že se pohybuje v cyklech. Základní dvě teorie jsou dvě. Ta první poukazuje na čtyřleté cykly, které mohou mít přímou souvislost s půlením odměn těžařům Bitcoinu – to je zhruba jednou za 4 roky a odměna se jim vždy sníží o polovinu, a tedy i přírůstek nových mincí. Nejznámějším průkopníkem čtyřletého cyklu je tzv. Stock-to-Flow model od tradera známého jako PlanB. Druhou oblíbenou teorií je ta o prodlužujících se cyklech, kterou razí například analytik Benjamin Cowen – podle něj by vrchol měl přijít až mezi léty 2022-23. Domníváte se, že opravdu můžeme být svědky ještě alespoň jednoho nebo dvou takovýchto cyklů, u kterých je snadno odlišitelná růstová parabola a následná hluboká několik let trvající korekce? K jaké teorii se spíš přikláníte?

Můj názor je, že obě teorie vypadají moc hezky a třeba jedna z nich i funguje. Na trzích platí různé cykly, různé teorie. Třeba v akciích platí kup v listopadu, prodej v květnu. Od roku 1900, kdyby se někdo pustil do zkoumání rok za rokem, tak oproti dlouhodobému držení akcií je výsledek astronomicky lepší při držení právě jen tohoto půl roku. Nebo další oblíbené pravidlo – kupuj akcie vždy v prosinci. Běžte se schválně podívat od roku 2000 na každý prosinec a zjistíte, že v 90 % je prosinec růstový měsíc. Jsou prezidentské cykly, které si můžeme vysvětlit tím, že nové koště dobře mete. Podobné měsíce nebo třeba počasí (pro obiloviny, energie komodity) lze najít jako cykly pro všechny trhy. Bitcoin je relativně hodně nezralý, mladý trh ve srovnání s něčím, co zde je desítky a stovky let.

Odjakživa jsou kryptoměny velmi volatilní, za těch pár let jsme byli svědky stovek a tisíců procent růstu a vzápětí obrovských výplachů v desítkách procent. Někdo v tom vidí cykly, někdo různý fundament, sentiment, je tu hodně analytiků a vědátorů, kteří razí různé teorie jak o Bitcoinu, tak ostatních kryptoměnách. Někomu z nich předpověď vyjde, někomu ne, jedno je ale jisté – většina vědátorů a analytiků nejsou tradeři, a pokud ano, tak s krátkou praxí maximálně od roku 2017, kdy tu byla Bitcoin mánie. Ono je dobré věřit své teorii, která pokud je potvrzená i sentimentem a řídí se u toho peníze, tak na ní lze bezpochyby vydělat. Jak se pohybuji na burze už přes 20 let, viděl jsem už různé názory, teorie, fantasmagorie a techniky na všechny možné trhy.

Některé jsou celkem známé a uznávané, některé se zdají pro většinu lidí být totálním úletem. Znám i lidi, kteří vydělávají na burze třeba na základě astrologie, různých vln nebo klasického fundamentu. Máte tisíce lidí, kteří tvrdí, že Cardano je budoucnost. To samé Ethereum a jedni nadávají na druhé. Za mě osobně je naprostý šumák, jestli jedni nebo druzí, když trh dodržuje support, zajímá mě jak ADA, tak ETH na nákup, když jsou na resistech, beru zisky, a co mají za business model, neřeším. Kryptům věřím, mám jich plno nakoupeno na investice, aktuálně věřím NFT, mám jak krypta, tak akcie. Teď třeba WKEY za jeden den 200 % plus poté, co řekli spojitost s NFT. Co ale nemám, je čas studovat jednotlivé projekty, a pak do nich investovat na základě jejich prospektu. To dělám na akciích, kde věřím hodně sektorům a oborům, v kryptech to beru v mnoha malých coinech jako zábavu a tomu odpovídá i částka, kterou jsem do nich dal a dávám.

Ano, pokud se někdo pohybuje v oboru, zná přímo management projektů, rozumí celému business modelu, dokáže získat miliony a miliardy od investorů, tak má samozřejmě obrovskou výhodu a může dost vydělat. Stejné je to třeba s akciemi, kdy finanční ředitel mezinárodního korporátu samozřejmě ví, jak si firma vede, co vyhlásí a z toho lze vyvodit, co udělají jejich akcie po ohlášení výsledků. Nicméně finanční ředitel IBM je miliardář a má vážně zapotřebí riskovat nějaké tahanice za insider trading? Trading není jeho business.

Stejně Vitalik s ETH nebo i ostatní géniové za novými kryptoprojekty. Není to jejich business sledovat vývoj ceny a spekulovat na to. Na to jsme tu my tradeři, kde zase mě nezajímá co to je proof of stake – jen jestli to je na grafu a tam je trend. Pro obchodování na krátkodobé, hodinové trady mě zajímá prvních pět měn a 95 % všech tradů mám na BTC a ETH a samozřejmě jak longy, tak shorty a absolutně mě nezajímá, jestli BTC půjde na 2000 USD nebo na 2 miliony USD. Jede se od supportu do resistu a od resistu do supportu. Sleduji klasickou price action, likviditu, volume profile a všichni se mohou denně přesvědčit, že dokážu BTC a ETH odhadovat celkem s dobrou přesností, kde ráno udělám zony k nákupu a prodeji a trhy chodí denně od zony do zony. Mnoho lidí díky mým denním náhledům vydělává hodně peněz a všeobecně nikdo neřeší „predikce vývoje“ na základě té nebo té teorie.

Do krypta začali přicházet velcí kluci. Tesla s Elonem Muskem, Microstrategy a Michael Saylor, Jack Dorsey se Square a další, o kterých se ani nepíše. Udělají tyto „institutional money“ z dalšího Bitcoinového cyklu větší, než by byl bez nich? Mluví se i o tzv. „supercycle", kdy by se Bitcoin mohl obchodovat klidně i za 400-500 tisíc dolarů.

To je pro krypta určitě pozitivní, když to takto veřejně přiznávají i „velcí kluci“, přijdou pak další a další, kteří v kryptech vidí budoucnost. A nejsou to jen korporace, které kupují Bitcoin, ale i burzy, které zavádějí různé futures na krypta, indexy na krypta, CFD na krypta a to postupně pomáhá povědomosti o kryptech. Plno velmi známých fondů a analytiků, kteří roky krypta odmítali, najednou začínají říkat svým klientům „zvažte investice do krypt“. Vedle toho je NFT, kam také začínají proudit velké money, také se začínají přidávat velké firmy, kteří se zaměřují hlavně na výrobu her. Já vím, že máte tisíce HODLerů, kteří jsou na milion procent přesvědčeni, že právě BTC je budoucnost a že Bitcoin půjde na stovky tisíc, miliony atd. Takovéto předpovědi zde byly i koncem roku 2017.

Jasně, všichni chtějí slyšet nějakou předpověď a ztotožnit se s ní, protože mají nakoupeno a chtějí dostat cenu svých krypt co nejvýše. To chceme všichni, ale o výsledku rozhodnou ti, se kterými se nechcete setkat, protože by vám z nich bylo nevolno. :)

Možná půjde BTC do vesmíru, možná ne, možná celý slavný Bitcoin bude převálcovaný jinou měnou, třeba už nyní známou, třeba úplnou novinkou, za kterou budou stát další „velký loupežníci“ a zmarketuje se to třeba tím, že cash je plná virů, umírají lidi, tak to přestaňme používat. Plastové karty budou třeba blbost, vše bude v telefonu a i poslední důchodce v Ugandě bude schopný provést platbu za vodu přes telefon. Jedno je dle mě jisté – krypta tu jsou a budou, je to budoucnost a za pár let to bude součást života nás všech.

Z našeho minulého rozhovoru čtenáři již ví, že se věnujete zejména intradennímu obchodování futures, forexu a kryptoměn a také swingovému obchodování akcií a opcí. Přesto jako zkušeného obchodníka bych se chtěl zeptat, zda můžete čtenářům poradit nějakou strategii, jak si nastavit výstup z kryptoměnové pozice tak, aby z toho býka aspoň něco měli? Jako u každého trhu je totiž dost pravděpodobné, že nic neporoste natrvalo a dřív nebo později nám zabuší na dveře medvěd. A jak se říká mezi tradery: „Nejhorší zisky, které může trader mít, jsou ty nerealizované“!

Těžko odpovědět, když nevím základní parametry nákupu každého investora. Je také rozdíl mezi altcoinem s cenou 50 centů a Bitcoinem nebo ETH, které nekolísají běžně 10 nebo 20 % za den a stovky procent za měsíc. Všeobecně ale platí, že chcete věnovat hodně času pochopení price action. Velcí kluci chodí vybírat likviditu, což jsou zjednodušeně řečeno stop lossy retailu. Tam, kde si retail myslí, že je super nakoupit je trh blízko pádu a začátek shortu a naopak tam, kde retail myslí, že je skvělé prodávat, tam se má nakupovat. Příkladem může být každá velmi dlouhá long svíce s velkými objemy obchodů, která by měla vyvolat pozornost. Takto totiž často končí každý bull market nebo minimálně přijde brzy ostrá korekce a naopak dlouhá negativní svíce po x dnech a týdnech propadu s velkým objemem je konec propadu a je reálný obrat up. Základní znalosti vyšších highs, vyšších lows a obyčejné vlajky a obdélníky také pomohou k určení pokračování a konce trendu.

Nejdůležitější je brát zisky, utahovat trailing stopy – když budete hodně úzkoprsí, tak nedáte trhu dostatek šanci na vybrání zisků a nabrání nových long pozic. Sice budete venku se ziskem, ale mega trendu (pokud bude) se nedočkáte. Co je myšleno vybíráním zisků? Vezmete pozici, máte někde stop loss a jakmile trh dosáhne nových nejvyšších cen v historii, vezmete část pozice out, zrealizujete zisk. Utáhnete stop loss na vstupní cenu a už nelze na dané kryptoměně prodělat. Sledujete trh, co dělá a utahujete po vyšších low pod swing low. Jakmile trh vypálí na mega dlouhé pozici up, kouknete dolu na graf na objem obchodů a zase část out. Pokud začne trh korigovat, udělá obyčejnou vlajku, na ní long a zase do nových nejvyšších cen vybrat část zisk. A takto můžete za rok nebo dva vícekrát nakoupit a prodat a na trendu vydělat dost peněz.

Nebo to uděláte jako 95 % všech lidí, kteří koupili Ripple za pár centů, pak přikoupili za dolar, za dva, za tři už přikoupili za ranec, protože jak to šlo pořád nahoru, zdálo se, že už to nemůže nikdy spadnout. A jak to začalo padat, tak se koupilo znovu, znovu pád a znovu nákup… a v roce 2019 už bylo vše na odstřel, všechny úspory v háji a každý týden do kostela modlit se, aby to zase vyjelo up. Bitcoinu to po 90 % korekci vyšlo, Ripple nevím, co bude, dost lidí vidí ty jejich tahanice se soudy, a proto cenu vypláchli, ale nějaké soudy a negativita musíte brát vždy s rezervou.

Tohle se na akciích dělá běžně, vyjedou zprávy, jak je najednou nějaký problém, soudy, právníci, odškodné, problémy, průšvihy, retail je vyděšený a prodává, velcí kluci financují dál negativní zprávy a nakupují. Jako vždy, sledujte trend, řiďte peníze a své emoce a neřešte nějaké kecy okolo. Mrkněte se na graf Bitcoinu v roce 2017 a inspirujte se, co se dělo na grafu.

Z našeho minulého rozhovoru čtenáři již ví, že se věnujete zejména intradennímu obchodování futures, forexu a kryptoměn a také swingovému obchodování akcií a opcí. Přesto jako zkušeného obchodníka bych se chtěl zeptat, zda můžete čtenářům poradit nějakou strategii, jak si nastavit výstup z kryptoměnové pozice tak, aby z toho býka aspoň něco měli? Jako u každého trhu je totiž dost pravděpodobné, že nic neporoste natrvalo a dřív nebo později nám zabuší na dveře medvěd. A jak se říká mezi tradery: „Nejhorší zisky, které může trader mít, jsou ty nerealizované“!

Těžko odpovědět, když nevím základní parametry nákupu každého investora. Je také rozdíl mezi altcoinem s cenou 50 centů a Bitcoinem nebo ETH, které nekolísají běžně 10 nebo 20 % za den a stovky procent za měsíc. Všeobecně ale platí, že chcete věnovat hodně času pochopení price action. Velcí kluci chodí vybírat likviditu, což jsou zjednodušeně řečeno stop lossy retailu. Tam, kde si retail myslí, že je super nakoupit je trh blízko pádu a začátek shortu a naopak tam, kde retail myslí, že je skvělé prodávat, tam se má nakupovat. Příkladem může být každá velmi dlouhá long svíce s velkými objemy obchodů, která by měla vyvolat pozornost. Takto totiž často končí každý bull market nebo minimálně přijde brzy ostrá korekce a naopak dlouhá negativní svíce po x dnech a týdnech propadu s velkým objemem je konec propadu a je reálný obrat up. Základní znalosti vyšších highs, vyšších lows a obyčejné vlajky a obdélníky také pomohou k určení pokračování a konce trendu.

Nejdůležitější je brát zisky, utahovat trailing stopy – když budete hodně úzkoprsí, tak nedáte trhu dostatek šanci na vybrání zisků a nabrání nových long pozic. Sice budete venku se ziskem, ale mega trendu (pokud bude) se nedočkáte. Co je myšleno vybíráním zisků? Vezmete pozici, máte někde stop loss a jakmile trh dosáhne nových nejvyšších cen v historii, vezmete část pozice out, zrealizujete zisk. Utáhnete stop loss na vstupní cenu a už nelze na dané kryptoměně prodělat. Sledujete trh, co dělá a utahujete po vyšších low pod swing low. Jakmile trh vypálí na mega dlouhé pozici up, kouknete dolu na graf na objem obchodů a zase část out. Pokud začne trh korigovat, udělá obyčejnou vlajku, na ní long a zase do nových nejvyšších cen vybrat část zisk. A takto můžete za rok nebo dva vícekrát nakoupit a prodat a na trendu vydělat dost peněz.

Nebo to uděláte jako 95 % všech lidí, kteří koupili Ripple za pár centů, pak přikoupili za dolar, za dva, za tři už přikoupili za ranec, protože jak to šlo pořád nahoru, zdálo se, že už to nemůže nikdy spadnout. A jak to začalo padat, tak se koupilo znovu, znovu pád a znovu nákup… a v roce 2019 už bylo vše na odstřel, všechny úspory v háji a každý týden do kostela modlit se, aby to zase vyjelo up. Bitcoinu to po 90 % korekci vyšlo, Ripple nevím, co bude, dost lidí vidí ty jejich tahanice se soudy, a proto cenu vypláchli, ale nějaké soudy a negativita musíte brát vždy s rezervou.

Tohle se na akciích dělá běžně, vyjedou zprávy, jak je najednou nějaký problém, soudy, právníci, odškodné, problémy, průšvihy, retail je vyděšený a prodává, velcí kluci financují dál negativní zprávy a nakupují. Jako vždy, sledujte trend, řiďte peníze a své emoce a neřešte nějaké kecy okolo. Mrkněte se na graf Bitcoinu v roce 2017 a inspirujte se, co se dělo na grafu.

V době pandemie Covidu neděláte klasické semináře, jak Vás tedy mohou zájemci najít a Vaši práci sledovat?

Nejvíc času věnuji projektu Live Trading Asistant, kde pomáháme traderům v pravidelným ziskům a úspěšnosti až 80 %. Vaše čtenáře bych tam tímto rád pozval.

Díky za odpovědi a ať se vám daří v tradingu i osobním životě.

Sort:  

Congratulations @blockchainfo! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 14000 upvotes.
Your next target is to reach 15000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!