Jak vytvořit nový Hive účet bez služeb třetích stran

in Česky!4 months ago

Reakce na post @krakonos , kde chtěl pomoci s vytvořením nového účtu.

Hive logo

Vytvoření nového účtu na HIVE je až překvapivě jednoduché pokud nechete použít služeb třetích stran. Tím se vyhnete ověření telefonu, čekacím lhůtám anebo jiným otravnostem, které jsou u veřejných služeb třetích stran nezbytné.

Nevýhodou je, že budete potřebovat asi 3k Hive Power, ideálně nad 5k.

K vytvoření nového účtu je třeba token na vytvoření účtu. Ten lze získat (krom nákupu za 3 HIVE) pomocí velkého množství „Resource Credits“ (RC)

množství RC lze zkontrolovat třeba na https://hiveblocks.com/@VaseJmenoNaHive

RC se samy doplňují a z nuly na maximum to trvá 5 dní. Cena tokenu na vytvoření nového účtu se odvíjí od vytíženosti sítě. Pokud máte kolem 3k HP budete muset počkat na velice nízkou úroveň aktivity (brzo ráno čekého času), Pokud máte nad 5k HP je to o poznání jednodušší. Není třeba se bát toho, že vám tato operace sežere všechny RC a pak nebudete moci nic napsat. I kdyby se to stalo, tak při 3k HP se vám doplní dostatek RC na odeslání postu za méně než 5 minut.

Tokeny na vytvoření účtu lze syslit dokud nebudou třeba. Mnoho lidí z české komunity má nějakou tu zásobu, takže kdyby bylo nejhůře zkuste někoho odchytit na discordu a požádat o vytvoření účtu.


Nyní k samotnému vytvoření:Přihlaste se do Peakd.com frontendu, poté přejděte do své Wallet sekce.

vpravo nahoře je šipka dolů, kliknutím na ní rozbalíte menu s dalšími volbami

Nyní v části „Staked Hive Tokens - Hive Power (HP)“ můžete buď vytvořit nový token pomocí RC (claim ...) nebo přejít k vytvoření nového účtu (create ...)

opět rozbalte menu s dalšími volbami

Zde bude potřeba zvolit uživatelské jméno, poté klikněte ne Review

první co uvidíte při vytváření účtu

Nyní uvidíte klíče k novému účtu. Ty je třeba si uložit a potvdrit, že je máte uloženy. Osobně bych nováčkovi dal na začátku jen Posting Key (jediný, který jsem ze screenshotu nevymazal) a zbytek bych mu dal jakmile napíše 1-2 posty. Doporučuji mu také zdůraznit, že Owner Key a Master password se nikdy nikam nezadávají a měli by být jen na papíře na bezpečném místě + ideálně ještě na jednom dalším papíře jinde jako záloha.

po volbě uživatelského jména uvidíte klíče, nezapomeňte si je uložit

Kliknutím na continue je připraví blockchainová transakce s vytvořením účtu, kterou již stačí potvrdit.
Hotovo.

Novému účtu bych doporučil delegovat něco málo HP – 20 by mělo stačit na skoro cokoliv. Tento krok není nezbytný, ale bez delegované HP má účet k dispozici jen „RC zdarma“ a může odeslat pouze cca 3 posty každých 5 dní.

Kdyby někdo potřeboval Hive účet na ukázku toho jak to funguje můžete použít @testovaci.vcelka - účet který vznikl během sepisování tohoto návodu.

„Demo Hive Account“
Hive Username: testovaci.vcelka
Posting Key: 5JSpNrVa73PjhXvupZekwxy5j1CuMYWwdyBfmYbF3mTxmSBiM34
(vyhrazuji si právo ten účet popravit kdyby s ním někdo dělal neplechu – dávám jen Posting Key)Doufám, že byl tento návod užitečný, pokud máte jakékoli otázky neváhejte se zeptat.

Sort:  

Ahoj, jen se zeptám. Když mám active key uložený v keychain pluginu, je to velká chyba?

Keychain plugin je jeden ze dvou hlavních Hive projektů na správu klíčů.
Proto si myslím, že je bezpečný a active key tam mít určitě můžeš (já ho tam mám taky)

Řídím se názorem, že Posting key lze dávat čemukoli, kde to dává smysl, Active key jen vysoce důvěryhodným oficiálním projektům a Owner key nikomu.

Hlavně ale mít Owner key skutečně bezpečně uložený někde mimo počítač.

Ahoj, díky moc. Rozhodně se pokusím.
!LUV

Command accepted!

Hey @kreur, you were just shared some LUV. With at least 5 LUV in your wallet, you can give 3 LUV per day, for free. See the LUV tokens in your wallet at https://hive-engine.com or learn about LUV at https://hive.blog/@luvshares

zajímavý návod
!BEER

Super, díky za kuchařku. Snad někdy využiju, ale ještě musím chvíli psát a střádat HP 😀, a pak samozřejmě někoho odchytit.

Congratulations @kreur! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 6000 upvotes.
Your next target is to reach 7000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Tour Update - Governance
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!