XII MTB Maraton Jesień w Mieście Cudów Bardo

in Polish HIVE2 years ago (edited)

IMG_2124.JPG
Wykrzywiony grymas na twarzy po dotarciu do mety ;) - trasa pomimo tego, że bardzo krótka dała w kość.

Sezon powoli chyli się ku końcowi więc trzeba startować w jak największej ilości zawodów żeby niczego nie żałować podczas zimowej przerwy. Z tego powodu wybieram się na mniejsze - lokalne zawody. W ten weekend pojechałem do Barda na XII MTB Maraton Jesień w Mieście Cudów, w zeszłym roku również startowałem w tym wyścigu i pomimo skrajnie beznadziejnej pogody dobrze wspominam ten wyścig.

W tym roku planowałem wystartować na dłuższym dystansie niż w zeszłym roku ale okazało się, że nadal jestem za młody więc pozostało mi zaledwie 18 kilometrów i 600 metrów w pionie do przejechania... Z uwagi na to, że to małe lokalne zawody nie miałem zbyt licznej konkurencji i wiedziałem, że mogę zrobić dobry wynik. Ustawiłem się w pierwszym rzędzie startujących i od samego startu poszedł ogień. Tak jak pisałem wcześniej, był to bardzo krótki dystans więc zawodnicy od początku narzucili zabójcze tempo. Pierwszy zawodnik od razu oddzielił się od grupy i cały wyścig jechał sam. Ja starałem trzymać się małej trzyosobowej grupy zawodników, w której jechał mój rywal z kategorii wiekowej. Niestety w drugiej części początkowego podjazdu odpadłem od tej grupki i cały maraton jechałem sam.

Trasa była bardzo ciekawa, w tym roku pogoda dopisała i można było jechać na każdym fragmencie na 100% swoich możliwość. Zjazdy pomimo tego, że mało techniczne sprawiały dużo frajdy a podjazdy nie były nużące.

Do mety dojechałem na 5 pozycji open i 2 w kategorii wiekowej czyli tak jak wystartowałem tak dojechałem. Wynik jest bardzo dobry i budzi nadzieje na sukces w następną niedziele podczas Bike Maratonu w Jeleniej Górze.

📸 Ultima Sport

Sort:  

A gdzie medale? :p

@tipu curate

Congratulations @pawelszymanski! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 200 upvotes.
Your next target is to reach 300 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Month - Feedback from Day 15