Закономірне питання, тому що ми бачимо, що якщо залишити дерева без обрізки, вон все одно ростуть і плодоносять. Мало того врожай можна отримати на рік, або на й 2 роки раніше.
Але незабаром стане очевидним, що дерева починають виснажуватись через рясний вантаж плодів, гілки почнуть прогинатися і хилиться до землі, молодий приріст стане слабким або взагалі відсутнім, все частіше гілки і плоди почнуть уражатися різними хворобами. Такі дерева недовговічні і гинуть раніше за свій біологічний вік.
Своєчасне проріджування, обрізання плодових дерев та чагарників значно продовжує їм життя. А зменшуючи плодове навантаження на рослину, можна досягти регулярного плодоношення.
У дерев, які не обрізають, урожай в один сезон може бути рясним в один рік, а наступного року плодів може не бути зовсім - це і є так звана періодичність плодоношення.
У правильно сформованій кроні плодового дерева гілки розвиваються рівномірно вздовж стовбура: від низу дерева до верхівки крони. У необрізаних дерев плодоношення відбувається тільки на вершині пагонів і найчастіше вони дрібні. Це походить від того, що крона у цих дерев загущена, плоди погано освітлюються сонцем, вони не набирають характерного забарвлення, втрачають смакові якості, стають кислими та малоароматними.
Вільно зростаючі дерева, в силу закономірностей "апікального домінування", занадто швидко витягуються вгору, що ускладнює як догляд за рослинами, так і збирання врожаю. І тоді вже не обійтися без драбини чи іншого якогось піднесення щоб зняти плоди. І проводити обрізку чи обробку такої крони стає важко.
Однак, незважаючи на всі наведені переваги обрізки, дива не варто чекати, одна вона не допоможе створити по-справжньому успішний сад. Якщо посадити сорти схильні до грибкових захворювань або сорти нестійкі до морозів, немає гарантії, що дерева даватимуть той урожай, на який ви розраховуєте.
При правильній посадці плодових дерев обрізати їх потрібно буде значно рідше.
Варто уникати прагнення посадити на ділянці якнайбільше різних рослин. Зазвичай при цьому не враховується ні склад ґрунту, ні кислотність, ні вміст у ґрунті поживних речовин.
За дуже щільної посадки не вдасться отримати ні високого, ні якісного врожаю. Молоді саджанці будуть швидко рости і "витягуватися" з тіні сусідніх дерев, втрачаючи при цьому правильну форму крони і в такому разі не допоможе навіть сильне обрізання, що обмежує зростання. Затінені саджанці частіше за інших уражатимуться грибними хворобами.
Спроба загальмувати зростання тісно посаджених дерев шляхом укорочування призводить до сильного некерованого приросту і вкорочування вже не підійде. Перед вами постане питання які дерева видалити, а які сформувати новою кроною. І часто буває так, що для таких робіт час втрачено.
Дуже важливим є знання правил обрізки дерев різних сортів, щоб досягти рівноваги між приростом і зав'язуванням плодів.
І, звичайно, важлива практика обрізки, яка дає можливість уявити, як виглядатимуть гілки, крона, наступного сезону після обрізки. Зазвичай потрібно хоча б кілька сезонів, щоб закріпити ці знання та вміння.
Підбиваючи підсумки, можна сказати, що завдяки правильній обрізці та посадці дерев, підвищується їх життєздатність, знижується обсяг врожаю, але значно підвищується його якість, чого й прагне кожен садівник.
Підписуйтесь на нашу сторінку, щоб читати ще більше корисних порад!
Купити насіння, засоби захисту рослин, добрива та інші товари можна на сайті https://bulbaimorkva.com.ua/
Tatyana Bubon
Congratulations @bulbaimorkva! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):
Your next target is to reach 200 upvotes.
You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word
STOP
Check out the last post from @hivebuzz:
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!
А коли ж потрібно обрізати дерева? Навесні чи восени?