Сосновий прибулець

in Team Ukraine9 days ago

IMG_20251202_113818.jpg

Привіт, друзі! От тільки я вчора написав що немає про що писати і що мені довелося просто робити фото того самого ландшафту – краєвидів із вікна, які я бачу щодня, щоб проілюструвати допис.

І буквально після того, як я написав допис, я повертався з кімнати на другому поверсі, де в мене імпровізований кабінет (або наша майбутня спальня ☺️), і у сусідній кімнаті побачив жука. Кімната була порожня. Жук не маленький, і мені стало цікаво, що то за пприблуда. Я взагалі люблю природу і цікавлюся, зокрема, різними комахами, фотографую їх.

Ще й враховуючи те, що зараз Google Lens дає дуже непогану можливість ідентифікувати їх, то це стало ще цікавішим, ніж просто фотографувати, а потім шукати по фото якісь збіги, як це колись було в старі добрі часи до появи таких корисних інструментів.

Отож, сьогодні я зробив те саме. Я фотографував жуків зазвичай влітку, а от взимку мені дивно було бачити його у простій кімнаті, тому що вони зазвичай усі зараз сплять. А ще перед тим я там поприбирав, пропилососив усе.

Я зробив фото, за допомогою Google Lens ідентифікував цього жука, і це було дивно, той результат результат, що я отримав... Я отримав цось яку інформацію : це виявився сосновий насіннєвий клоп (або сосновий крайовик) із родини крайовикових (або клопи-крайовики) і це інвазивний вид.

Інвазивний — це такий, що нетиповий для цієї місцевості. Ті види, що тут жили десятиліттями та навіть століттями, вважаються рідними (або природними). А інвазивний — він сьогодні тут, а десять років тому був на іншому континенті, наприклад. І цей сосновий крайовик — такий самий інвазивний вид. Він походить із Північної Америки, здається, зі Східної Каліфорнії, і дуже швидкими темпами поширився спочатку по всій Північній Америці, потім з'явився у Росії та в Європі. У 2010 році його вперше зафіксували в Україні.

Тож було дуже дивно знайти цього клопа в себе в кімнаті. Де він тут узявся? Можливо, з вагонкою, яку мені привезли майже рік тому, навесні, у березні. Але майже рік пройшов. І він не їсть деревини. Цей сосновий клоп живиться соком молодих насінин, висмоктує з них поживні речовини, і насінини втрачають свою схожість (тобто не можуть прорости). Ба більше, він ще й поширює якесь грибкове захворювання (якийсь некрофіліоз чи щось таке).

Цей клоп є доволі небезпечним і шкодить лісівництву, тобто вирощуванню соснових дерев.

Отакий у мене був несподіваний гість! Де він узявся, уявлення не маю. Я його просто викинув у вікно. Не знаю, можливо, варто було знищити. 🤔

IMG_20251202_113759.jpg

IMG_20251202_113706.jpg

Sort:  

Навряд він у вас рік жив, зараз саме час, коли ці клопи залізають зимувати туди, де тепло. Я ще у мами в Каневі восени ловила двох-трьох зазвичай. хоча скрізь сітки, але вони на тепло знайдуть шпарину.
Цього року я доречі не бачила, але цього року у мене з весни працює відлякувач комах у ванній (щоб і підсвічував там трохи), бо на сирість з'явились біленькі багатоніжки. Багатоніжки, доречі, все одно час від часу бачу, і бачу біля взуття. Це поруч із ванною також. Тож на 100% мені відлякувач не спрацював, але чоловік не хотів спреями користувась через малу дитину.

Та у нас комах повен дім))) влітку двері на терасу відкриті навстіж, бо цим входом ми частіше користуємося, ніж основним, то у нас в хаті повно ріних жуків, павуків, мурашок)). Комарі і мухи теж є, куди без них, хоча на тих же дверях сітка є, але вони все одне шпарини знаходять. То ж загалом комахи у нас не дивина, просто власне цікаво стало що саме цей інвазивний клоп мені трапився. Але біля нас сосновий ліс за 100 метрів, то ж мабуть звідти прилетів.