Перша частина — Nadnova-tikho-brage-1
cdn.slidesharecdn.com
У 1952 році тобто рівно через 380 років після описаної в першому дописі події, було виявлено, що саме з того місця, де колись спалахнула надзвичайна зірка, (ці координати, дісталися людству від астронома Тихо Браге, котрий як ми памʼятаємо, був кращим у цій справі) виходять досить слабкі потоки космічних радіохвиль.
Хенбері Браун і Хазард повідомили про його радіо виявлення на 158,5 МГц, з обсерваторії Джодрелл Бенк.
Але це все, що вдалося вияснити.
Візуально нічого не можна було побачити.
А вже зараз, той час, коли ми можемо, не тільки побачити зображення наднової, а навіть, подивитися відео на якому відтворено 15 років з її життя та еволюції.
(доречі, вона родом з сузі́р'я Кассіопеї)
15 років життя наднової зірки "Тихо Браге". Відео НАСА
Ось і вся історія…
Додати залишається лиш визначення того, що таке Наднова зоря.
НАДНОВІ́ ЗО́РІ Наднова або Супернова (SN та SNe) – потужний зоряний вибух, що проявляє себе збільшенням світності майже у всіх спектральних діапазонах. Під час вибуху зоря різко збільшує свою яскравість на 4–8 порядків (на 10–20 зоряних величин) із дальшим порівняно повільним згасанням спалаху. Пікову оптичну світність Наднової порівнюють зі світністю цілої галактики, вона може зменшуватись протягом кількох тижнів або місяців. Як правило, Н. з. спостерігають, коли подія вже відбулася і згенероване у процесі вибуху випромінювання досягло Землі. Ця короткочасна астроном. подія відбувається на завершал. стадіях еволюції масив. зорі або коли всередині білого карлика чи зорі на пізніх стадіях еволюції запускаються процеси нуклеосинтезу на важких ядрах. Такий процес вивільнює колосал. енергію. При цьому внутр. частини масив. зорі-попередника змінюють свій фіз. стан, перетворюючись у нейтронну зорю (пульсар), якщо маса зорі до вибуху становила понад 8 соняч. мас (M☉), або чорну діру масою понад 5 M☉ при масі зорі понад 20 M☉. За певних умов зоря може повністю зникнути. В усіх випадках спалах Наднової зумовлює появу удар. хвиль у навколиш. міжзоряному просторі, що можуть проявляти себе у вигляді видимих оболонок газу і пилу. Такі утворення інтерпретують як залишки Наднової.
Я. В. Павленко - Енциклопедія Сучасної України
Wikipedia
meteorologiaenred.com
Зігель - Скарби зіркового неба
Я. В. Павленко - Енциклопедія Сучасної України