Привіт, друзі.
Останнім часом квіткові онлайн-крамниці дедалі активніше підсовують мені в стрічці новин рекламу нових сортів тюльпанів та нарцисів. Натякають, що вже час купувати і висаджувати на весну цибулеві сорти квітів.
Image: Courtesy of Prime Video
Ех, дивлюся на все те розмаїття кольорів та форм, хочеться купити все та одразу, але ціни «кусаються». Не так, звісно, як, скажімо, в XVII столітті, коли цибулина рідкісного сорту тюльпана Semper Augustus коштувала в перерахунку на сьогоднішній курс понад 5 тис. доларів.
Ян Брейгель Старший. Натюрморт з квітами у стакані (1602).
Пік тюпьпаноманії ще попереду. image credit
Утім, нині квіти теж дороге задоволення. Дешевше їх споглядати, читати книжки чи дивитися фільми, де квітучий рослинний світ є не лише красивим фоном-оздобою, а й головним персонажем.
Ви знали, що мовою квітів тюльпан означає освідчення в коханні, натомість нарцис — нероздільне кохання? Я нещодавно відкрила це для себе з книги «Флорографія: Ілюстрований довідник з вікторіанської мови квітів» Джессіки Ру.
Українське видання від ArtHuss встигла передзамовити ще влітку, бо наклад книги у видавництві розійшовся як гарячі пиріжки. Якщо ви зайдете на Amazon, то побачите, що це неймовірне ілюстроване видання є лідером продажів №1 серед енциклопедій про садівництво, і має понад 4,5 тис. захопливих відгуків. Як затята садівниця я не могла не поповнити нею свою тематичну книжкову колекцію. А ще, з естетичної точки зору, — це направду дуже красива книга.
Якщо на противагу книгам ви більше полюбляєте фільми, маю для вас чудову добірку для осінніх переглядів, де всі події обертаються навколо квітів. Раптом ви не бачили історичну мелодраму «Тюльпанова лихоманка» (2017) з Алісією Вікандер у головній ролі, тоді дуже рекомендую.
А от прихильникам трагікомедії до смаку буде «Адаптація» (2002) з неперевершеною Меріл Стріп, а поціновувачам арт-хаусу — науково-фантастична драма «Малюк Джо» (2019) з Емілі Бічем та Беном Ві́шоу в головних ролях.
Ще є чудовий австралійський міні-серіал «Втрачені квіти Еліс Гарт» (2023) з Сігурні Вівер. Він життєвий і сумний, але водночас сильний і глибокий, піднімає чимало важливих і важких тем. Метафорична мова квітів тут просто бездоганна!
Між іншим, цей серіал є екранізацією однойменного світового бестселеру австралійської письменниці, казкарки та телеведучої Голлі Рінґланд, українське видання якого невдовзі вийде друком у видавництві «Лабораторія». Й оскільки книга завжди цікавіша за її адаптовану кіноверсію, ви ще маєте змогу зробити передзамовлення на «Втрачені квіти Еліс Гарт», погортати й почитати окремі сторінки тут.
Оригінальне видання книги «Втрачені квіти Еліс Гарт» Голлі Рінґланд. image credit
Зрештою, читати чи дивитися — обирати вам. У будь-якому разі щось таки неодмінно сподобається. 🙂
Бажаю всім затишних вихідних!
Одразу так багато рекомендацій! Дякую!
Дякую за відгук! Приємних вражень від перегляду/читання. 🙂