"Ліки є отрута, але отрута є ліки" Парацельс

in Team Ukraine4 months ago (edited)

Привіт друзі. Довго не міг визначитись з темою для написання. Якесь спустошення. І тут, я почав відслідковувати звідки це у мене…

Прошу вибачення у всіх любителів алкоголю, як заспокійливого, думаю це через глінтвейн. Я не настільки гарно розбираюсь в темі алкоголю, щоб із піною з рота доводити його негативний вплив для організму у будь-яких дозах. «Ліки це отрута, але отрута це ліки». Це давня аксіома, авторство якій приписують Парацельсу наглядно демонструє, що не можна бути категоричним в питаннях користі та шкоди, адже те, о може бути отрутою для одного може стати спасінням для іншого.

Зображення створене за допомогою АІ спеціально на тему цього повідомлення


Це так, в якості затравки, вступу.

Стосовно Глінтвейну. Як би я його не либив, це точно такий же самий алкоголь як і будь-які інші алкогольні напої. Тому і дія його аналогічна. З позитивних якостей – спокій, що виникає внаслідок седативної дії невеликих доз алкоголю. Тут сперечатись марно, в алкоголю є ця цілительна властивість. Нажаль, всі забувають, що ліки від отрути відрізняються лиш дозою. А доза тут - «невелика».

З негативних сторін – затуманення ясності розуму. На практиці це може відмічатись погіршенням уваги, концентрації та пам’яті. Тут навпаки, чим більша доза – тим краще проявляється отруйна сторона медалі.

Що я помітив для себе? Алкоголь затьмарює спроможність ясність сприйняття. Думаю, вислів «напитись, щоб відключитись» носить в собі куди більш глибокий сенс ніж, це здається з першого погляду.

Практикуючі йоги, вважають що для відновлення ясності після вживання алкоголю. людні потрібно біля 3 діб. Звісно, термін тут відносний і для кожного він свій. Отак от, не думано не гадано – вийшов сьогоднішній пост.

Що скажете, як ви реагуєте на невеликі дози алкоголю?

Ps - розпочав свій рух в щомісячному челенджі від @hivebuzz. Умови прості та цікаві, більш детальну інформацію можна знайти тут - https://ecency.com/hive-122221/@hivebuzz/pum-202401


Мій архів ✍️ за 2023 рік

Дякую за увагу! 💙💛

Sort:  

'як ви реагуєте на невеликі дози алкоголю?' - позитивно, дуже позитивно. Але. Тільки для СИЛЬНИХ людей. Найменша схильність до будь-якої залежності буде, на мою думку, протипоказанням взагалі підходити на 500 метрів до алкоголю.
Дякую за важливу тему, про яку мало хто згадує. А дарма.

Дякую, що знайшли час на коментар. Згодний з вами, алкоголь дуже швидко викликає залежність, і це дуже сильно недооцінюють, нажаль.

Цікаво, хто на Вашу думку може вважатись СИЛЬНИМ?

'алкоголь дуже швидко викликає залежність' - НЕПРАВДА. НЕ У ВСІХ.
'хто на Вашу думку може вважатись СИЛЬНИМ?' - той, хто не боїться алкоголю як ворога. Бо точно знає і п'є з розумом, в міру: залежність - це не про нього.
Ось французи, вірмени, грузини. Та навіть закарпатці. Вино у них - національна цінність. Випивають і до обіду, і до вечері, і на свята. Але знають і смак, і що з чим подається згідно традиції. Це - не залежність. Це - повага до національної гордості, це - довгожительство і здоров'я!

НЕПРАВДА. НЕ У ВСІХ. - )))) що не у всіх то не у всіх )))

На рахунок залежності, тут треба пояснити. В моєму розуміні залежність від алкоголю наступає в той момент, коли при виборі випити чи не випити, людина обирає випити. І так 3 і більше разів на тиждень, а відпочинок без алкоголю в сприйнятті такої людини вде не такий привабливий як з ним. Сюди ж, окрема форма - алкоголізм вихідного дня, коли люди не уявляюь як провести вечір пятниці без алкоголю.

Все описане - повна залежність. Чому? - Бо є страх: "залежність від алкоголю наступає в той момент, коли при виборі випити чи не випити, людина обирає випити.". У мене чудові друзі тримають купу крутих напоїв у себе вдома. Відкритими. Часто - просто на столі. І кожен має вільний доступ і свободу: пити чи не пити. Але питання собі такого не ставить: є потреба - п'є собі в задоволення, дегустуючи. Нема потреби - не п'є, "не хочу". А потреби частіше за все - нема. І так - вже пару десятків років. Чудова благополучна сім'я освічених професіоналів-айтішніків, із купою активних хобі та безмежними сімейними цінностями. Оце я називаю - СИЛЬНІ люди. Дякую за увагу. ;)

Thank you for your witness vote!
Have a !BEER on me!
To Opt-Out of my witness beer program just comment STOP below


Hey @lovver, here is a little bit of BEER from @isnochys for you. Enjoy it!

Did you know that <a href='https://dcity.io/cityyou can use BEER at dCity game to buy cards to rule the world.

Hello @lovver
This is my own !BEER
Have fun with it!:)

Чесно скажу - люблю випити. Невелика доза - ну то таке питання... У кожного своя невелика і своя велика. Я особисто люблю випити стільки, щоб відчути ту радість, яку дає алкоголь, але і щоб не втратити розум і адекватне сприйняття,
Але існує правило: наскільки вам добре сьогодні, настільки ж погано буде завтра. Тому намагаюсь не зловживати))

Пити чи не пити (алкоголь, каву...); їсти чи не їсти після 18-ти годин і інші питання - це все індивідуально. Щодо алкоголю, який випивається в міру, бажано, щоб кожна людина знала свою міру, то це не зашкодить.
Як згадала тут @valentinalife

Ось французи, вірмени, грузини. Та навіть закарпатці. Вино у них - національна цінність.

Єдине, що не погоджуся з твердженням щодо закарпатців (інсайдерська інформація ;-) )

Випивають і до обіду, і до вечері, і на свята.

На свята - так, на вихідних - можливо, але не часто, що і на обід, і на вечерю, і то в більшості вино, ніж міцні напої. А взагалі бувають різні люди...

До речі, один із фактів, після Чорнобильської катастрофи дітям, яких привезли на Закарпаття, давали трохи вина, для підняття рівню гемоглобіну.
Так що, трохи вина людині ніколи не зашкодить, але ліпше пити сухі вина, хоча молоді вони і не подобаються.

Величезна подяка за цей чудовий коментар

Ви все гарно описали, якщо якось підвести підсумки, то з алкоголем питання дуже сильно індивідальне.