Образа

in Team Ukraine4 months ago (edited)

Привіт друзі.

English translation at the end of the article


Зображення створено мною в open AI - "DALL-E" спеціально для цього повідомлення


Перечитуючи свій конспект, який я вів ще в 2020 році, коли активно почав займатись йогою, я знайшов дуже цікавий вислів, який законспектував під час однієї з лекцій.

«Образа (відчуття образи) – сигнал того, що щось не так»

Зображення створено мною в open AI - "DALL-E" спеціально для цього повідомлення


Ця фраза, вирвана з контексту, і все що буде написано нижче - це сугубо мої роздуми. НЕ будуйте аналогій на основі моїх публічних роздумів із власним життєвим досвідом, та НЕ сприймайте написане як догму. Вчіться думати самостійно, спираючись на власний життєвий шлях пізнання …

З дитинства, в результаті «надмірної» турботи батьків ми отримуємо перший досвід маніпулювання іншими. О, як це просто та приємно, коли достатньо трохи насупити брови і зробити засмучений вигляд для того, щоб люди від яких нам щось потрібно – почали це робити.

Ображатись так просто, що куди складніше контролювати себе, ніж піддатись емоціям і включити обідку.

Якщо ж задуматись, що таке образа, то стає дико…

Зображення створено мною в open AI - "DALL-E" спеціально для цього повідомлення


Спробую пояснити. Я сприймаю образу, як внутрішнє, неприємне, руйнівне відчуття того, що інша людина вчинила дію, яку не повинна була вчиняти згідно з тим образом, який ми для неї створили. Простіше, хтось зробив не так, як ми хотіли, або так як ми очікували.

Зображення створено мною в open AI - "DALL-E" спеціально для цього повідомлення


Питання, хто ми такі, щоб вирішувати як жити іншим людям?

Тут ви можете сказати, що образа може виникати не тільки на інших людей, а й на себе… Ооо, і тут ми підійшли до того висловлювання з якого я починав цей пост:

«Образа (відчуття образи) – сигнал того, що щось не так».

Якщо виникає відчуття образи на себе, то у Вашому житті щось не так. Поспішаю обрадувати Вас, тепер ви вже можете поставити перед собою питання: «Що зі мною не так?». Що ж, правильне питання сформульовано, а це – вже 50% відповіді. Тепер залишилось не побоятись відправитись в незабутній шлях пошуку відповіді. Попереджаю, може бути досить боляче як від самої відповіді так і від процесу пошуку. 7 разів подумайте чи воно вам треба, перед тим я починати. Можливо краще продовжити ображатись? Відповідь у когось своя.

Якщо з питанням образи, по відношенню до себе все зрозуміло – це явні проблеми, то невже образа по відношенню до інших – це те ж саме?

Якщо цікаве продовження – напишіть в коментарях, щоб я розумів чи варто продовжувати.

Сюди ж, ще раз повторюю: все що було написане - це сугубо мої роздуми. НЕ будуйте аналогій на основі моїх публічних роздумів із власним життєвим досвідом, та НЕ сприймайте написане як догму. Вчіться думати самостійно, спираючись на власний життєвий шлях пізнання …

Translate:

Offense.

Re-reading my notes from 2020, when I actively started practicing yoga, I found a very interesting expression I had noted during one of the lectures.

Offense (the feeling of offense) is a signal that something is wrong.'

This phrase, taken out of context, and everything that will be written below, are purely my reflections on a rather complex topic, which I have come to through years of learning. Do NOT build analogies based on my public reflections with your own life experience, and do NOT take what is written as dogma. Learn to think independently, based on your own life path of learning…

From childhood, as a result of 'excessive' parental care, we get our first experience of manipulating others. Oh, how easy and pleasant it is when it's enough to frown slightly and look upset to make people from whom we need something – start doing it.

Getting offended is so easy that it's much harder to control oneself than to give in to emotions and take offense.

If you think about what offense is, it becomes wildly absurd...

Let me explain. I perceive offense as an internal, unpleasant, destructive feeling that another person has done something they should not have done according to the image we have created for them. Simply put, someone did not act as we wanted, or as we expected.

The question is, who are we to decide how other people should live?

Here you might say that offense can arise not only towards others but also towards oneself… Oh, and here we come to the statement from which I began this post:

Offense (the feeling of offense) is a signal that something is wrong.'

If you feel offended by yourself, then something is wrong in your life. I rush to reassure you, now you can ask yourself: 'What's wrong with me?'. Well, the right question is formulated, and that's already 50% of the answer. Now it's just a matter of not being afraid to embark on an unforgettable journey in search of the answer. Be warned, it can be quite painful both from the answer itself and from the search process. Think seven times before you start. Maybe it's better to continue being offended? Everyone has their own answer.

If the issue of self-offense is clear – these are obvious problems, then is offense towards others the same thing?

If you're interested in a continuation – write in the comments, so I understand whether to continue.

Once again, I repeat:

everything that was written is purely my reflections. Do NOT build analogies based on my public reflections with your own life experience, and do NOT take what is written as dogma. Learn to think independently, based on your own life path of learning…

🔥🔥🔥🧨


Мій архів ✍️ за 2023 рік

Дякую за увагу! 💙💛

Sort:  

Я сприймаю образу, як внутрішнє, неприємне, руйнівне відчуття того, що інша людина вчинила дію, яку не повинна була вчиняти згідно з тим образом, який ми для неї створили.

Отже, винувата інша людина, бо вона не так вчинила, як завжди ? Можливо.
А якщо розглянути інший варіант і людина вчинила так, як вона поводиться завжди, але ми, чомусь, на неї образились.
На мою думку, тут лише правильне твердження першої частини вашого сприйняття, тобто
заціплено его ображеного і інша людина ні до чого, але на неї все рівно ображені.
Один із таких прикладів може бути, коли вчитель похвалив одного з учнів, а батьки інших, ображені на вчителя, що не виділив їхніх дітей та ін.

Я гадаю, що властивості почуттів, відчуттів людини - це досить дискусійні питання і сугубо суб'єктивні, тому продовжуйте писати про це

Дякую, що знайшли час дати пекрасний зворотній зв'язок.

Ви праві, образа це завжди внутрішнє відчуття, яке не завжди виникає в результаті якихось зовнішніх факторів. Треба додумати це питання. Ще раз дякую!

Багато людей бояться чи не хочуть заглиблюватися в такі роздуми. Мені здається, що це характерно для тих, хто старше, десь після 40.

Дякую, що знайшли час прочитати та написати комент.
Цікава думка, підтримую. Щоб сприйняти щось треба бути готовим до цього

всі дописи про негативне...
ЖАХ.