Свидовець

in Team Ukraine8 months ago

Як ви знаєте, Карпати складаються з декількох гірських хребтів. Сьогодні я хочу розповісти про гірський хребет (або масив) Свидовець.

Він відрізняється від інших карпатських гірських масивів тим, що є практично безлісим. Карпати як правило густо вкриті лісами до певних висот. Тут же лісу немає майже ніде. Чому та склалося достеменно невідомо. В Інтернеті я зустрічав гіпотезу, що до цього призвів неконтрольований випас худоби.

Через відсутність лісів зі Свидовця можна зробити чудові фото. Ці краєвиди чимось нагадують Шотландію або один із фентезійних фільмів. Погляньте на фотографію, так і здається, що зараз цими просторами рухатиметься кіннота місцевого князівства.

Мені пощастило жити відносно недалеко від Карпат. Тому я бував у горах багато разів. Інколи це були поїздки по гриби чи чорниці, а інколи справжні походи з ночівлями у наметах.

До речі гірський хребет Свидовець вважається центром Європи. І не просто так. Тут неподалік, в Рахівському районі на Закарпатті біля села Круглий встановлено геодезичний знак "Географічний центр Європи".

Звичайно, перебуваючи на вершині гори, подалі від шумних міст, вдихаючи на повні груди чисте і прохолодне повітря, лапаючи теплі промені сонця посеред гірської прохолоди, ти не надто відчуваєш себе у центрі Європи. Але ж Європа - це не тільки міста, Європа - це і стрімкі та високі Альпи, і тепле та розкішне узбережжя Середземного моря. З Україною Європа стане ще незрівнянно багатшою.

Sort:  


The rewards earned on this comment will go directly to the people( @o1eh ) sharing the post on Twitter as long as they are registered with @poshtoken. Sign up at https://hiveposh.com.