Усвідомлені свята / Conscious holidays 🍊

in Team Ukraine2 years ago (edited)

Свята наближаються, а це означає, що на нас очікують не тільки зустрічі з близькими, прикрашання оселі та марафон новорічного кіно, але й ПОДАРУНКИ! Хто ж не любить подарунки 😍

The holidays are approaching, which means that we will have not only meetings with loved ones, home decorations and binge watching of New Year's movies, but also GIFTS! Who doesn't love gifts 😍

photo_2021-12-09_16-35-23.jpg

З року в рік я намагаюся розвивати в собі більш усвідомлене ставлення до практичності та екологічності. Вже декілька років ми з чоловіком переробляємо більше 70% нашого сміття, намагаємося звести до мініміму використання одноразових речей (де це доречно та можливо) та загалом робити своє оточення більш німімалістичним та чистим. Звісно, виходить не завжди, але я вважаю, що краще робити щось, ніж не робити нічого.

From year to year I try to develop a more conscious attitude to practicality and environmental friendliness. For several years now, my husband and I have been recycling more than 70% of our garbage, trying to minimize the use of disposable items (where appropriate and possible) and generally making our surroundings more minimalist and clean. Of course, it is not always possible, but I think it's better to do something than not do anything.

photo_2021-12-09_16-35-27.jpg

Маю три поради, як зробити святковий сезон більш екологічним.

I have three tips on how to make the holiday season more environmentally friendly.

  • Пакування подарунків. Як казали ще у фільмі "Один Вдома" - "не рвіть папер, залишимо на наступний рік". І тут немає нічого про "жлобство" - це раціонально. Якщо ви святкуєте вдома та вам вдається акуратно розпакувати подарунок, чому б не залишити папір та коробку? Я завжди зберігаю усі коробки, стрічки, подарункові пакети та пакувальний декор. У нас з друзями передарювати ці пакети взагалі вважається ок. Думаю, це здорова практика.

Gift wrapping. As they said in Home Alone-2, "Save the paper, we can use it next year". I believe it's only rational. If you are celebrating at home and you manage to carefully unpack the gift, why not leave paper and a box? I always keep all the boxes, ribbons, gift bags and packaging decor. My friends and I re-give these packages to each other and it's considered OK. I think this is a healthy practice.

photo_2021-12-09_16-35-35.jpg

  • Одяг на вечірки та корпоративи. Якщо ви маєте йти на формальний святковий захід або на тематичну вечірку - пошукайте щось на платформах типу Shafa або OLX, або ж спитайте у знайомих через соціальні мережі. Можливо, у когось є те саме боа, рокерська куртка або вечірня сукня, що вам потрібні. Нащо платити повну ціну за річ, що вам реально не потрібна? 2 роки тому я йшла на рокерську вечірку і купила шкіряну спідницю та топ на Shafa. Після корпоративу продала це все на тій самій платформі. Екомомно та екологічно.

Clothes for parties and corporate parties. If you have to go to a formal event or a themed party, look for something on platforms like Shafa or OLX, or ask friends through social networks. Maybe someone has the boa, rock jacket or evening dress that you need. Why pay full price for something you don't really need? 2 years ago I went to a rock party and bought a leather skirt and a top for Shafa. After the corporate party, I sold it all on the same platform. Economical and environmentally friendly.

photo_2021-12-09_16-35-45.jpg

  • Щороку після свят на смітник йдуть тони їжі, яку просто неможливо посилити до збігання терміну дії продуктів. Нащо готувати так, наче святкує рота солдат, а не родина - питання філософське. У наших батьків величезний святковий стіл є ознакою достатку в родині. Якщо такого стола немає - то це не як у людей. Не думаю, що варто травмувати батьків новими ідеями, але якщо ви маєте прогресивний світогляд, обмежтесь ОДНІЄЮ банкою червоної ікри, зробіть ОДНУ миску олів'є з креветками, купіть ОДНУ пляшку класного шампанського, зробіть ОДНУ класну м'ясну страву - обирайте, що вам до вподоби. Заощаджену частину грошей витратьте на стоматолога, масажиста або благочинність. Фігура та карма вам подякують.

Every year after the holidays, tons of food go to the dump, as it's simple impossible to it it all before it expires. Why cook as if a company of soldiers is celebrating, not a family, is a philosophical question. For our parents, having a huge holiday table is a sign of prosperity in the family. If there is no such table, it's not normal. I don't think it's worth hurting parents with new ideas, but if you have a progressive worldview, limit yourself to ONE jar of red caviar, make ONE bowl of Olivier with shrimp, buy ONE bottle of cool champagne, make ONE cool meat dish - choose to your liking. Spend the money saved on a dentist, masseur or charity. Figure and karma will thank you.

photo_2021-12-09_16-35-38.jpg

Всім усвідомленого святкування!

Wishing everyone conscious celebration!

Sort:  

Повністю підтримую. Взагалі, екологічне "проживання" має ставати щоденною звичкою. Ми можемо і змінюємо світ навколо нас, наш приклад впливає на наших друзів і родичів. Але поки що ми нищимо світ швидше, ніж відновлюємо

Шкода визнавати, але це правда. На жаль, людство вже зайшло надто далеко.
Але згодна і з тим, що системністю та прикладом можна чинити великі справи! Мене надихнула та навчила сотрувати сміття колега на роботі, я переконала чоловіка, а разом ми вже "загітували" декількох друзів. Маленькими кроками можна пройти великий шлях 💪

Підтримую ваші погляди.
Таку "економічність" в мені виховував батько, часто ми це називали скупердяйством))) Але десь таки його наука відбилась у моїй поведінці. Часто себе запитую при купівлі чогось..."А тобі справді це необхідно?" і часто кладу річ на прилавок). З часом подруги кликали мене з собою в магазин, щоб часом зайвого не набрали😄

Це дуже раціонально! Ви молодець.

до речі, дуже гарна сукня. 😍

Дуже вам дякую! 😇