Google тисне на користувачів блокувальників реклами (+ корисне розширення для браузера)

in Team Ukraine3 months ago

У листопаді глядачі ютуба помітили, що відеосервіс став повільніше працювати. Перші це відзначили користувачі браузера Firefox. Сайт завантажувався повільніше на 5 секунд ніж на Chrome. З'ясувалось, що Google додав спеціальний JavaScript код який сповільнює сторінку на 5 секунд і перевіряє браузер перед запуском, помічаючи відмінну від Хрому програму.

Спочатку думали, що так корпорація намагається ще більше утиснути частку альтернативних браузерів. Та згодом виявились подібні затримки і у глядачів на Edge, Brave та Chrome на яких було встановлено блокувальники реклами.

Пізніше у корпорації Google прокоментували ситуацію. Із їхньої хитрої відповіді стало зрозуміло, що дійсно використовуючи додатки чи програми для блокування реклами користувачі отримували повільніший доступ до сайту. А якщо їх видалити чи вимкнути, то все працює як і завжди без жодних заминок.

Та на цьому ще не все. Згідно з новими правилами платформи Manifest V3 вже додатки для Chrome будуть оновлюватись повільніше. Це остаточно відбудеться у середині наступного року. Компанія продовжить ускладнювати життя блокувальникам реклами, які не встигатимуть вчасно додавати до свого коду зміни і працюватимуть менш ефективно, а користувачі будуть до приходу оновлень дивитись незаблоковану рекламу.

Складається ситуація коли фактично монополіст на ринку браузерів намагається скористатися своїм положенням для отримання більшого прибутку. Людям доведеться переходити на інші програми, або купувати платну підписку YouTube Premium чи вимикати блокувальники. І певно багато хто обере другий варіант, бо не захочуть розбиратися у налаштуваннях. І корпорація все одно доб'ється своєї мети.

Поки для обходу цих гуглівських обмежень найкращими є два способи.

Ті, хто користуються популярним розширенням uBlock Origin можуть додати в налаштуваннях спеціальний фільтр. Його опублікували на Reddit. Він блокує спроби youtube уповільнити завантаження і працює на різних браузерах. Ще варто оновити безпосередньо саме розширення у найновіших версіях додаються нові варіанти обходу обмжень.

Другий спосіб буде зручним для користувачів Chrome. Для них існує окреме спеціальне розширення Ad Speedup. Воно прокручує рекламу на великій швидкості, а ще може вимикати звук і рекламний блок пройде майже не поміченим та буде схожим на якусь двосекундну перешкоду.

Sort:  

Congratulations @olexua! You have completed the following achievement on the Hive blockchain And have been rewarded with New badge(s)

You received more than 500 upvotes.
Your next target is to reach 600 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out our last posts:

Our Hive Power Delegations to the November PUM Winners
Feedback from the December Hive Power Up Day
Hive Power Up Month Challenge - November 2023 Winners List