Документальний фільм 'Русифікація в стилі поп'. Як Росія купувала український шоубізнес

in Team Ukraine2 months ago

Телеканал Суспільне Культура в останній день березня випустив прем'єру документального фільму 'Русифікація в стилі поп'. Автори стрічки досліджують, як росія купувала український шоубізнес в кінці 90-х і у 2000-х роках.
Тим самим сусідня держава протягом багатьох років використовувала популярну культуру як зброю проти України. У фільмі досліджено фінансові, політичні та психологічні причини вразливості українських артистів, а також шукають шляхи розриву цих зв'язків. В різні часи, поинаючи із 1970–1980-х, потім у 1990–2000-х і 2010-х роках українські музиканти ставали знаряддями російського шоубізнесу, з доброї волі або ж несвідомо допомагали Росії у її прагненні розмити культурний кордон між нею та Україною.
Спікерами проєкту виступили: Віталій Козловський, Коля Сєрга, Олександр Положинський, Саша Буль, Марія Туча, Олександр Варениця, Євген Рибчинський, Ігор Кондратюк, Віктор Придувалов, Віталій Бардецький, Віталій Портников, Сергій Притула, Тетяна Микитенко, Яніна Соколова, Інна Совсун і Володимир В’ятрович.
Не дивлячись на виникаючі гострі кути в обговоренні питання, ведучий проєкту, журналіст і учасник гурту «ХЗВ» Альберт Цукренко зміг утримати виваженість позицій учасників і згладити гострі кути. Це було зовсім не зайвим, адже в другій половині фільму спікери почали дуже активно шпиняти наших артистів, які до початку великої війни ручкалися з росіянами.
За два дні відео на ютубі набрало більше 100 тисяч переглядів і багато схвальних відгуків. Любителям української музики варто не пропустити цю цікаву та корисну дискусію.

0.jpg
джерело

Sort:  

Супер! Це варте увги і потрібно переглянути. Цей документальний фільм, 'Русифікація в стилі поп', є дуже важливим в контексті розуміння впливу культурної політики нашого сусіда на розвиток української популярної культури. Також раджу до перегляду підбірку фільмів https://filmy.com.ua/filmy-pro-viinu/ буде актуальним. Він розкриває складні аспекти взаємозв'язків між Україною та Росією у музичній сфері, і підкреслює важливість самосвідомості і незалежності в українському шоу-бізнесі.