Фільми "Маріуполіс" і "Маріуполіс 2" покажуть сьогодні на Docudays

in Team Ukraine3 months ago

Фільм "Маріуполіс" та "Маріуполіс 2" про життя в Маріуполі під час війни покажуть сьогодні на Docudays.

Вперше стрічка "Маріуполіс" була представлена у 2016 році. Це фільм, знятий Мантасом Кведаравічюсом (якого росіяни вбили на Донбасі навесні цього року) у копродукції з Литвою, Німеччиною, Францією та Україною. "Маріуполіс 2" - це стрічка про події в Маріуполі в березні 2022 року. Саме другу частину буде представлено сьогодні на Docudays вперше, а з 17 листопада стрічку можна буде побачити у кінопрокаті.

ℹ️ 11-13 листопада відбувається спеціальний випуск 19 міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.

Кведаравічюс з початком повномасштабного російського вторгення в Україну в лютому 2022 року повернувся до Маріуполя, де він 6 років тому зняв перший фільм "Маріуполіс".
До того, як російські військові взяли в полон та вбили режисера, він встиг зафіксувати життя міста під загрозою війни, де на той момент вже тривали бої за "Азовсталь" та ще стояв Маріупольський драмтеатр, позначений як місце схованки дітей.
Фільм створений із врятованих фрагментів відео, які зберегла його наречена, українка Ганна Білоброва, яка перебувала в Маріуполі разом із ним. Вона змогла вивезти відео до Литви, де змонтувала фільм разом із Дунею Сичовою – монтажеркою першої частини "Маріуполіса". цитата

Програма Docudays - https://docudays.ua/