Вийшла у прокат стрічка "Ми, наші улюбленці та війна"

in Team Ukrainelast month

Фільм Антона Птушкіна "Ми, наші улюбленці та війна" 4 квітня вийшов у прокат. Цікаво, що цей продукт був створений в українсько-канадській копродукції. Канадський кінопродакшн Yap Films після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну вирішив підтримати українських колег, створивши спільний проєкт. Ними був складений список молодих українських документалістів, серед яких був і Антон Птушкін.
Пропозиція співпраці довго обдумувалась Антоном, адже професійного досвіду у нього не було. Та представники Yap Films змогли переконати автора, адже їм сподобалися відео на його YouTube-каналі: сюжети про роботу ДСНС, "Укрзалізниці" та пса Патрона.
Робота над проєктом тривала півтора року. Команда творців стрічки зазначає, що цей фільм є спробою поглянути на війну в Україні під іншим кутом: через стосунки людей та тварин, які стають як свідками, так і жертвами.
Прем'єра української документалки "Ми, наші улюбленці та війна" відбулася на кінофестивалі Doc Kyiv Fest в кінці березня, де стала фільмом-відкриттям.
У фільмі зібрані неймовірні історії тварин під час війни. Тут і історія про лева, якого власники тримали в клітці на вулиці, а з початком вторгнення просто залишили. Через стрес цар звірів понівечив морду, бо бився об клітку. Далі його доля завела до центру врятованих тварин у Європі.
Дуже цікавою героїнею фільму стала Наталія Мазур, колишня керівниця притулку для тварин у Бородянці. Розповідь про кілька сотень собак, які загинули у зачинених вольєрах під час наступу росіян, викликала свого часу масу негативних відгуків українців. Мазур пояснює, що не випустила собак, бо вони могли напасти на людей. На питання, чому Мазур є однією з героїнь історії, Птушкін пояснив, що для нього було важливо показати усі сторони ситуації.
У фільмі присутні і "зіркові" українські хвостики — наприклад, пес Патрон чи кішка Глорія з Бородянки. Автори також розповіли історії кількох притулків для тварин у Київській області, а також київського і миколаївського зоопарків. А ще у фільмі ми зможемо побачити цікаві інтерв'ю із зоозахисниками й волонтерами, наприклад із засновником "Зоопатруля" Дмитром Ревнюком.
Підсумовуючи ідею фільму, Антон Птушкін говорить:

"Чи не найголовніше для нас питання: чи варто ризикувати людським життям, щоб врятувати життя тварини? Відповіді на це питання немає. Це жахливо, але глядач має сам зробити цей вибір".
джерело

Fullscreen capture 05.04.2024 141602.jpg
стоп-кадр відео

Fullscreen capture 05.04.2024 141311.jpg
стоп-кадр відео

Fullscreen capture 05.04.2024 141430.jpg
стоп-кадр відео