Кіт - оберег для людини / Кіт в народних уявленнях українців. Частина 2.

in Team Ukraine2 years ago

В українських віруваннях переважає образ кота як оберега та захисника людини від злих сил. Не випадково кіт входив в життя людини з першого дня життя, коли новонародженому в першу ніч до колиски клали спати кота, аби той захистив ще нехрещене незахищене дитя від злих духів. Або баба-повитуха перед тим як класти в колиску дитину, спочатку клала туди кота, заколисувала його і вже після цього можна було колисати і саму дитину “щоб дитя спало, як кіт”.

На Поділлі було заведено перед заселенням в новозбудовану хату в першу ніч пускати чорних півня та курку, а на другу ніч чорних кота з кішкою, бо саме вони мали “домовитися” з духами або з домовиком
про мирне співіснування з майбутніми мешканцями будинку.

Вже сучасні дослідники стверджують, що астральне поле котів може з легкістю “побачити” та переслідувати будь-яку негативну сутність, навіть більше, здатне відвести її від себе, відповідно і від місця, де кіт знаходиться. Тобто кішка або кіт у будинку – це своєрідний захист від негативу та негативної енергії. Тому цілком логічно, що здавна в багатьох місцевостях котів тримали як охоронців обійстя від усього злого.

Образ кота можна зустріти і в пісенному фольклорі. В основному це стосується дитячих пісень і колискових, в яких котики виступають в якості оберегів. Саме в піснях можемо почути як пухнастих називають “котик”, “котичок”, “коток”, “коточок”, “котусь”, “котусик” – тобто пестливе ставлення українців до цієї тварини. А у колискових зустрічаємо образ Кота-Воркота, який ходить або біля воріт або під вікнами, щоб дитинка спокійно могла спати.

З поведінкою котів пов’язано багато народних прикмет:
▫️Кішка приходить до хворого, який одужує і тікає від того, хто помирає.
▫️Коли кііт кидає свій дім – на нещастя.
▫️Коли кіт миється або мнеться при чиїхось ногах – чекайте гостей.
▫️Якщо дряпається на дерево – буде вітер.
▫️Кішка на мороз у пічурку ховається.
▫️Як кіт на печі – холодно на дворі.
▫️Як кіт у піч ховається, то буде холодна погода.

Вважалося, до кого кіт потягнеться, тому буде щастити. А хто вб’є кота, той проживе на 7 років менше відведеного.

Тому, любіть котиків і вони вам за це обов'язково віддячать.

screenshot_2022_02_19_at_14.34.32.png
Картина Марії Приймаченко "Дика кішка", 1977 р.

Джерело світлини

Sort:  

А ще тримасні кішки кажуть дуже енергетично сильні. Хоча в мене була окрасу "черепахової" (чорно-біло-руда), але вже така була незалежна, що ніколи не дозволяла себе гладити. Максимум - це могла влягтись в ногах спати.