Парові машини в українських селах ХІХ ст

in Team Ukraine2 months ago

Розвиток інженерної думки в ХІХ-ХХ ст. заклав основи фактично усіх технологічних благ, якими сьогодні користуються мільярди людей. Ми всі живемо в оточенні передових технологій, а діти з ними зростають і, можливо, вже не знатимуть як це, не мати смартфона.

А уявіть, як на технологічні новаторства реагували в ХІХ ст. прості люди, які звикли до ручної праці. Про механізований збір та обробку врожаю мріяло багато винахідників, але одиниці втілили свої творіння в життя. Один з таких провідних механізмів свого часу - машина для обмолоту зерна побачила світ на початку ХІХ ст., а вже в кінці ХІХ на початку ХХ ст. такі машини на парових двигунах можна було зустріти і в українських селах.


джерело світлини

На цій світлин, в селі Козубіка, Хорольського району на Полтавщині, місцеві заможні землевласники, брати Захар та Борис Ванжи придбали таке диво техніки та активно використовували парову молотарку при зборі врожаю. Згодом, на зміну таким машинам прийдуть комбайни, але такі вже вдосокналені молотарки ще продовжують використовуватись в сільському господарстві і до нашого часу при переробці кукурудзи, коноплі, льону та інших культур.

Джерело світлини