"Улюблені українські артисти" від фольклористів-етнографів

in Team Ukraine2 years ago

Хочемо зі своєю командою також долучитись до конкурсу від @musicua
Єдине, наш огляд буде цілковито нішевий.
Ми відібрали виконавців та гурти, які в своїй творчості використовують українську народну пісню в її автентичному вигляді. Таких, насправді, одиниці. Напевно непросто подати автентичну пісню в сучасному музично-стилістичному обрамленні не змінюючи першоджерело.
Під незмінністю, маємо на увазі подачу пісні в традиційній, відкритій манері співу, збереженні структури пісні та її гармонії.

Розпочнемо з виконавиці, яка першою на українській сцені почала експериментувати з автентикою. В її альбомі 1998 року "Русалки in da House" є треки, в яких вдалося дотриматись незмінності народної пісні, наприклад "Проведу русалочки" або "Подих океану".


Наступним успішним осучасненням пісенної автентики був спільний альбом "Тартак-Гуляйгород" 2005 року. Тут треба віддати шану учасникам проекту, яким вдалося всі треки осучаснити в найрізноманітніших стилях, не змінивши жодну з народних пісень:

Ну і успішність цього альбому підтверджується випуском вже нового альбому "каверів" від студії "Кофеїн" (даємо один з треків, в ютубі потреково розміщено всі пісні з альбому):

Український гурт зі світовим визнанням "DakhaBrakha" теж увійшов до нашого переліку. Ця команда не боїться експериментувати і вже багато років радує нас новими піснями і альбомами:

Ще одна виконавиця, яка вдало інтегрувала в свою творчість народну музику, це Джамала. В кожній пісні відчувається трепетне ставлення до свого коріння, а особливо в кримсько-татарських піснях:

Гурт "The Doox" також відомий своїми творчими експериментами, хоча в більшості композицій традиційний пісенний матеріал зазнає певної трансформації та переосмислення учасниками проекту. Але є і пісні в незмінному вигляді:

Ще один гурт, що в своїй творчості використовує багато народної музики - "TaRuta". Його учасники свого часу співали в різних фольклорних гуртах і вирішили реалізувати свій досвід у власному проекті:

Надихнувшись успішністю спільного з гуртом "ТАРТАК" альбому, гурт "Гуляйгород" в 2015 році створив власний проект під назвою "GG ГуляйГород". Відтоді гурт випустив аж 3 повноцінних музичних альбоми, а творче кредо учасників "подавати автентичну музику в первинному вигляді" залишилось незмінним.
Одна з пісень першого альбому:

Альбом 2:

Альбом 3:

Ну і звичайно, куди ж без "нашумівших" останніми роками гурту "Go-A". Хоча проект існує ще з 2012 року, але лише з потраплянням на Євробачення, до колективу прийшло справжнє визнання, а інтерес публіки до автентичної української пісні збільшився в рази:

Ми дуже дякуємо всім артистам, які пропагують своєю творчістю справжню українську пісню та роблять її сучасною та модною. Завдяки їм, потроху вдається не лише розбивати слухацький стереотип "співають як п'яні баби", а ще й по справжньому пишатися сучасною пісенною Україною.

Sort:  

Бачу альбом "ГуляйГород" дійсно був яскравим явищем в музиці початку 2000-х.

Він по суті і досі таким є, але людей які це оцінять, в масі своїй небагато, і таке враження, що більшість з них у цьому вулику )

Congratulations @ua-ethnology! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You received more than 1500 upvotes.
Your next target is to reach 1750 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Month - Feedback from Day 21