Wycieczka do Adrspach ☀️⛰

in PL-TravelFeed4 months ago (edited)

Read this post on TravelFeed.io for the best experience


Zauroczony wycieczką postanowiłem, że pokaże wam więcej zdjęć i posiłkując się troszke informacjami z internetu opisać więcej na temat urokliwego miejsca w Czechach. Skalne miasto to dwa zbiorowiska skał położone kilka kilometrów od siebie. W sezonie letnim jak i zimowym przyjeżdża tutaj bardzo dużo turystów.

Historia

Dawniej Skalne miasto nie było znane. Dostęp do kilku miejsc był utrudniony. Szlachta budowała tu zamki, a ludność szukała schronienia. Zainteresowanie Skalnym Miastem przypada na XVIII-XIX wiek. Ludzie zainteresowali się okolicami miasta. Poeci szukali tu natchnienia. W 1842 roku na terenie Teplickich Skał wybuch pożar i zostały odsłonięte miejsca wcześniej niedostępne.

Nad jeziorkiem - dawna kopalnia pisaku
Nad jeziorkiem - dawna kopalnia pisaku

Tutaj zaczęliśmy swoją wycieczke. Najsłynniejsza część Skalnego miasta. Zdajduje się koło stacji kolejowej w Adrspach. Nie pamiętam którym szlakiem szliśmy, ale kierował nas w strone "Głowy Cukru" czyli formacji skalnej, którą możecie zobaczyć na początki mojego vloga.

Dalej kierowaliśmy się w stronę jednego z wodospadów gdzie była mała przerwa na zjedzenie kanapki😀

Po krótkiej przerwie kierowaliśmy się w stronę Adrszpaskiego jeziorka gdzie przepłynęliśmy się łódką. Szkoda tylko że kolejla i czas oczekowania jest bardzo długi, a nasz 3 letni synek wpadł w małą panike.

Przejażdzka trwa około 20 minut, a flisacy opowiadają świetne dowcipy i rozbawiają turystów. Przy okazji możemy podziwiać skały przypominające nam naprzykład piranie.

Pirania?😀
Pirania?😀

Lub płetwe rekina.

Nawet Michael Jackson obserwował nas😀

Najciekawszą skałą jaką zobaczyliśmy była skała "Kochankowie"

To para która chce się pocałować. Archeolodzy obliczyli że co roku skały przesuwają się do siebie o 1cm? I za 10 lat pocałują się😀😍

Skalne miasto to piękny rezerwat przyrody gdzie znajdziemy takie gatunki zwierząt jak bociana czarnego, borsuka, czaple, nietoprze. Ale co to jest?

Po trzech godzinach i przejściu 3 kilometrów był koniec wycieczki. Nie żałuje wyboru jaki był wypad do Skalnego Miasta. Mam nadzieje, że w przyszłosci jeszcze tu powróce.

Na koniec mam dla was mała zagadke. Co widzicie na tych skałach?😀 Ruszcie wyobraźnią😉


View this post on TravelFeed for the best experience.
Sort:  

Super okolice na urlop, cała seria z wakacji bardzo fajna :)

Co widzicie na tych skałach?

Na pierwszym planie Predator z profilu :D, na drugim Azjata / ewentualnie jakiś Indianin z Ameryki Południowej.

Dziękuję! Jestem mega zadowolony z urlopu i serii. No skojarzenia śiwetne! Ja Indianina widze a pierwszy plan jakiś lew😀

No Józef coraz więcej tam odkrywasz ciekawych miejsc!

Oby starczyło siły na wypoczynek, bo pewnie strasznie wykończające jest takie chodzenie po terenach górzystych :P

Sama przyjemność. Będe odpoczywał jak pójde stęskniony do pracy😉 Już ostatni dzień urlopu i odpoczywam w domu. Zmęczenie jest pozytywne tak jak po siłowni. Daje mi jokera na twarzy💪

Miejsce jest bardzo fajne i będąc w Sudetach warto pojechać i zobaczyć. Tak jak piszesz minusem są kolejki - nie polecam wypadu w żaden długi weekend, bo wtedy są po prostu tłumy.
Muszę się zmobilizować i w końcu wyrobić dzieciakom dowody osobiste. :)

Chrząszcz to żerdzianka szewc (szewc bo ma stopy jak butki). Z rodziny kózkowatych, więc bliski krewny naszego kozioroga dębosza.
A w skałach wdzię profile nutrii i takiego śpiącego olbrzyma, co ma długi a płaski nos. ;)

Congratulations, your post has been added to Pinmapple! 🎉🥳🍍

Did you know every user has their own profile map?
And so does every post as well!

Want to have your post on the map too?

  • Go to Pinmapple
  • Click the get code button
  • Click on the map where your post should be (zoom in if needed)
  • Copy and paste the generated code in your post (Hive only)
  • Congrats, your post is now on the map!

Dzięki, że jesteś częścią społeczności #pl-travelfeedTwój post został również udostępniony w grupie TravelFeed Polska na Facebooku i przez profil na Twitter zapraszam do śledzenia tych dwóch profili.Jeżeli przeoczyliście post o zmianach zasad publikacji i kuracji postów na tagu #pl-travelfeed polecam się z nim zapoznać. Zmiany wynikają z faktu, że jesteśmy częścią dużego projektu Travelfeed.io i staramy się propagować posty podróżnicze pośród polskiej społeczności.Poniżej znajdziecie ważne posty dzięki, którym łatwiej opanujecie publikowanie na Travelfeed.io

Przewodnik jak zacząć z TravelFeed.io

Przewodnik jak publikować posty na TravelFeed.io

Pamiętaj o zmianie języka na polski, tylko takie posty możemy kurować.

Congratulations @jozef230! You received the biggest smile and some love from TravelFeed! Keep up the amazing blog. 😍 Your post was also chosen as top pick of the day and is now featured on the TravelFeed.io front page.

We noticed that you edited your post through a different Hive frontend, so we were wondering if you experienced any issue posting through TravelFeed. If you have any suggestions for us, we would appreciate if you would let us know about them :)

Thanks for using TravelFeed!
@lesiopm (TravelFeed team)

PS: You can now search for your travels on-the-go with our Android App. Download it on Google Play