До Верховної Ради внесли закон про хмарні послуги

in #internet2 years ago

Ось і Україна потроху наближається до цивілізованого інтернету.

У Верховну Раду внесли законопроект №2655 про хмарні послуги. Даний документ має врегулювати не весь ринок, а тільки визначити правила, за якими державні органи, місцева влада та держпідприємства зможуть користуватися такими технологіями.

Згідно із законопроєктом:
Хмара — це «сукупність динамічно розподілених хмарних ресурсів, які можуть бути оперативно надані користувачеві». У документі також є визначення для SaaS, приватних, публічних хмар та дата-центрів.

Щоб надавати державним органам або місцевій владі послуги, провайдер хмарних послуг повинен бути внесений до переліку компаній, що надають такі послуги. Щоб потрапити у такий список, компанії доведеться відповідати вимогам, які встановить Кабмін.

Також за новим законопроєктом, хмарні послуги надаються за договором, укладеним у письмовій (електронній) формі. Кабмін може рекомендувати публічним користувачам (тобто держорганам) умови договорів за кожним з видом хмарних послуг.

Для користувачів важливими умовами в договорах будуть:

  • умови доступу до хмарних ресурсів;
  • захист даних;
  • умови резервного копіювання даних.

Документом передбачається, що органи державної влади не зможуть закуповувати хмарні послуги у компаній, чиї «технічні засоби» розташовані на непідконтрольних територіях або у країні-агресорі.


Джерело: AIN.ua