SMT, DTube, Tokenizacja życia - Przyszłość kryptowalut. VIDEO + TEKST

in #polish6 years ago (edited)▶️ DTube
▶️ IPFS

Jeśli DTube zawodzi KLIK


Obecny spór o platformy takie jak DTube jest spowodowany niezadowoleniem użytkowników z wysysania z sieci tokenów i przekazywania ich w stronę DTuberów, szczególnie że video nie jest natywnym formatem dla sieci Steem i nie może być w niej przechowywany. SMT będzie prawdopodobnie rozwiązaniem tego problemu - DTube i inne stworzą swój token, i pula do tej pory wspólna będzie już dystrybuowana zupełnie inaczej.

Każdy będzie mógł stworzyć swój token, rozmawialiśmy o tym i nasze rozważania krążyły głównie wokół crowdfundingu imprez i inicjatyw naszej społeczności poprzez nasz token. Możliwe jest że znajdziemy wiele innych zastosowań oprócz tych podstawowych jak wynagradzanie twórców.


Moim zdaniem przyszłość to nie tylko SMT, ale tokenizacja wszystkiego, właścicielem portfela i tokenów na nim zawartych może być samochód, pies, lodówka czy pralka xD
W chwili gdy wiele firm pracuje nad automatyzacją i autonomicznością dosłownie wszystkiego włącznie z systemami inteligentnych domów czy aut.

Tokeny mogą pozwolić na wymianę dóbr bez udziału człowieka w oparciu o transfer tokenów, których posiadaczem może być np autonomiczne auto. Dzięki temu sieć ładowarek i małych elektrowni może być kompletnie autonomiczna, wszystko będzie działało się samo w oparciu o preferencje, i ustawienia posiadacza. dystrybucja energii może być oparta o systemy decydujące o zapotrzebowaniu które automatycznie będą wysyłały informacje o zapotrzebowaniu lub nadwyżce energii.

Na tej samej zasadzie może działać automatyczny CarSharing na zasadzie - Wysyłam auto po dzieci do szkoły, w tym samym czasie sąsiad, który potrzebuje podwózki wsiada do naszego auta i automatycznie rozlicza się z nim.


Zapotrzebowanie na takie rozwiązania jest już, coraz więcej czytamy o wdrożeniach blockchain (nie zdecentralizowanych ale zawsze) do systemów ubezpieczalni czy firm energetycznych. Jednak w przyszłości taki system oparty na blockchain może być początkiem zdecentralizowanej dystrybucji energii elektrycznej między jej użytkownikami, a duże elektrowni będą jedynie potrzebne zakładom przemysłowym. Wielka sieć zdecentralizowanych domowych elektrowni byłaby rewolucją patrząc na dzisiejszy państwowy monopol energetyczny.

Taka sieć mogłaby się składać zarówno z elektrowni jak i banków energii, które kupowały by energię podczas gdy jest jej nadwyżka a sprzedawały gdy zapotrzebowanie byłoby większe od produkcji. Między innymi tak widzę przyszłość blockchain.


PODSUMOWANIE

Moim zdaniem kryptowaluty to przyszłość, trzeba porzucić myślenie o nich jako jedynie medium spekulacyjne czy do drobnych zakupów. Prawdopodobnie gdy się tak stanie obecnie popularne projekty jak Ethereum czy EOS będą prawie że zapomniane a na ich miejsce wskoczą dużo bardziej przystosowane, zdecentralizowane systemy.

Możliwe zastosowania są nieskończone, nie traktujmy kryptowalut jako tu i teraz a myśli o przyszłości, uczmy się, zagłębiajmy ten temat. Bo jak już wspomniałem! Jesteś Pionierem!

Sort:  

Tylko kryptowaluta ;) Musimy iść na przód! ;)

Tapeta rzeczywiście bardzo gustowna! :)