Małgorzata Musierowicz "Sprężyna"

in #polish2 months ago

Kolejna pozycja cyklu do odhaczenia w mojej kronice czytelniczej.
Znowu w ułomnej wersji bez okładki, i znowu posiłkowałam się AI, które sobie z tą tematyką nie radzi kompletnie - bo pomimo, że wpisałam polski tytuł "Sprężyna", AI sobie to przetłumaczyło na Spring i wrzuciło okładki z wiosną. A tytuł pochodzi od spirytus movens, czyli sprężyny wydarzeń, którą postanawia zostać 9-letnia Łusia.

I zostaje, tak jakby. A w tle romantyczny wątek Laury i nowej miłości, pasja Łusi do gramatyki i języka polskiego dzięki uroczemu "naszpan poloniście", no i odwiedziny na wsi u Florków, gdzie zawsze jest swojsko i miło, a zwłaszcza w upalne lato.

I trochę też dramatów, bo Gabrysia miała wypadek, dość poważny.

Parę wzruszeń, parę radości, czyli standardowo u Musierowicz.

Sort:  

Hello asia-pl!

It's nice to let you know that your article will take 8th place.
Your post is among 15 Best articles voted 7 days ago by the @hive-lu | King Lucoin Curator by szejq

You receive 🎖 0.3 unique LUBEST tokens as a reward. You can support Lu world and your curator, then he and you will receive 10x more of the winning token. There is a buyout offer waiting for him on the stock exchange. All you need to do is reblog Daily Report 220 with your winnings.

2.png


Invest in the Lu token (Lucoin) and get paid. With 50 Lu in your wallet, you also become the curator of the @hive-lu which follows your upvote.
Buy Lu on the Hive-Engine exchange | World of Lu created by szejq

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP or to resume write a word START