Finał II edycji pl-publikacje - ogłaszamy artykuły na Steemicie

in #polish3 years ago (edited)

Screenshot 2020-01-18 at 3.09.26 PM - Edited.png




Witam ciepło wszystkich polskich Steemian :)

Zawiesiłem moje pisanie tutaj, ale mam tu jedną niedokończoną sprawę. Chodzi o rozstrzygnięcie drugiego konkursu #pl-publikacje. Redakcja "I Love Crypto" pozwoliła już opublikować tekst @bowess "Gramy w Steem" także na Steemicie, w związku z czym wszyscy bez wyjątku mogą zaprezentować swoje prace. To była jedyna przeszkoda w zorganizowaniu finałowych etapów konkursu: publikacji prac, głosowania i przyznania nagród.

Co to za konkurs?

Kilka słów wyjaśnienia dla nowych Steemian, którzy nic o #pl-publikacje nie wiedzą. Dla mnie to taka pamiątka z czasów, kiedy STEEM chodził po $10 i wierzyłem, że społeczności budowane na blockchain to nowa formuła współpracy i współżycia ludzi, na skalę pierwszych chrześcijan czy komunistów. Moim małym wkładem w tę Wielką Rewolucję miał być właśnie konkurs pl-publikacje. Jak tamte poprzednie wielkie wizje społeczne także ta (przy cenie STEEMA 10 centów) wydaje się dziś dogasać...

W każdym razie w tym konkursie jego sponsorzy - polska społeczność - zbierali środki na nagrody dla tych z naszych autorów, którzy poświęcą czas i wkładają pracę w pisanie o Steemie do dużych, szalenie trudnych do "zdobycia" ogólnopolskich gazet i magazynów. 

Co najdziwniejsze, osiągnęliśmy nasze cele! W pierwszej edycji, przeprowadzonej przez @grecki-bazar-ewy wzięło udział 9 autorek i autorów. 9 sponsorów ufundowało 230 SBD nagród. Konkurs wygrała @wadera. Efekt konkursu: opublikowałem artykuł Blogowicze wszystkich krajów rozpraszajcie się w tygodniku “Przegląd”.

W drugiej edycji konkursu, którą właśnie teraz będziemy zamykać, bierze udział 11 osób. 14 sponsorów zadeklarowało ufundowanie nagród za 366 STEEM (prawie wszystkie środki wpłynęły). Efekt konkursu: @bowess opublikowała artykuł “Gramy w Steem” w magazynie I Love Crypto. A zwycięzcę konkursu poznamy w najbliższych tygodniach. 

Kolejność finałowych etapów:

Na razie ogłaszam start pierwszego etapu finału: bardzo proszę wszystkich autorów konkursowych o jak najszybsze zamieszczenie prac na ich blogach na Steemicie. Najpóźniej do końca miesiąca stycznia 2020. Uczestnikami są: @angatt, @assayer, @barbarossastudio, @bowess, @fervi, @jacekw, @kusior, @marcon, @rolsonpatison, @veggie-sloth, @zwora. Daję aż dwa tygodnie czasu na publikowanie, bo jeszcze nie zdołałem dotrzeć do kilku uczestników. Czy ktoś pomógłby mi powiadomić o zrestartowaniu #pl-publikacje 2 takie osoby: @barbarossastudio, @fervi, @veggie-sloth? Jeśli się nie odezwą przez 2 tygodnie sam opublikuję ich prace, ale wolałbym aby zbierali sobie upvotes na własnych blogach...

Gdy wszystkie prace się pojawią, zbiorę linki do nich w jednym poście i w tym samym poście ogłoszę drugi etap: czytanie artykułów przez polską publiczność i głosowanie na najlepsze trzy prace, w którym mogą brać udział wszyscy piszący na tagu polish. (Wtedy też przypomnę zasady głosowania).

Póki co...

Na razie zachęcam tych z Was, którzy nie wzięli w konkursie udziału do zapoznawania się z artykułami, w które wielu autorów włożyło ogromną pracę i efekty są bardzo interesujące. Upvotujcie ich proszę, bo pisali dla dobra nas wszystkich i naprawdę się napracowali! (Na razie na nic jeszcze nie głosujemy!) Spóźnioną sponsorkę (@annaurbanska) proszę o wpłatę na konto Steemit-Polska. Niemniej 99% wpłat już mamy. 

Lista sponsorów: 

@mmmmkkkk311 - 100 STEEM

@albakerki - 50 STEEM

@jacekw - 50 STEEM

@sp-group - 31 STEEM

@jakipatryk - 20 STEEM

@assayer - 10 STEEM

@bowess - 10 STEEM

@cardboard - 10 STEEM

@lukmarcus 10 STEEM

@saunter 10 STEEM

@sisters 10 STEEM

@wadera - 10 STEEM

@bartheek - 8 STEEM

@annaurbanska - 5 STEEM

Na artykułach o konkursie zebrałem z upvotes: 21 STEEM


Dzięki serdeczne dla sponsorów i autorów!!! Pozdrawiam Was wszystkich i dziękuję za wiele, wiele miesięcy cierpliwego oczekiwania na zakończenie konkursu. Miłej zabawy podczas lektury i głosowania! :)


Grafika stąd