Steem Monsters - Serdecznie Polecam

in #polish6 years ago (edited)

8l1n5hV.jpg

Ostatnio bardzo głośnych echem odbija się premiera nowej gry karciane opartej na Blockchainie STEEM, a mianowicie chodzi o grę Steem Monsters. Gra jest bardzo zbliżona do produkcji Blizzarda Hearthstone którego jestem wielkim miłośnikiem. Gdy 5 miesięcy temu usłyszałem o tym projekcie od razu się w niego zagłębiłem do tego stopnia, że miałem założone już konto oraz wykupiony już Starter Pack mimo, że do startu gry było jeszcze daleko.

Niedawno po długich oczekiwaniach uruchomiono możliwość rozgrywania partii pomiędzy graczami. Jakie są moje wrażenia odnośnie tego projektu?

Początkowo myślałem, że będziemy zmuszani do myślenia, okazało się jednak inaczej. Partia z przeciwnikami rozgrywania jest automatycznie według algorytmów, czyli całkiem inaczej jak w grze Hearthstone.

Naszym największym zadaniem jest wybór odpowiednich kart i odpowiednie ich rozstawienie.

Jeśli chcemy osiągać coraz to lepsze wyniki musimy również "expić" nasze potworki oraz naszych bohaterów. Polega to na łączeniu kilku kart w jedną. Z każdym poziomem karty zwiększają swoje statystyki. Aktualnie udało mi się zbudować taki Deck.

deck.png

Gra nie jest bardzo wymagająca dlatego idealnie nadaje się dla osób które chcą odpocząć sobie po codziennych trudach oraz dostarczyć sobie czasami niemałą dawkę emocji.

Karcianka posiada tryb rankingowy. Za każde spotkanie wygrane otrzymujemy określoną liczbę punktów natomiast za przegraną tracimy. W 2 dni udało mi się zdobyć 1000pkt i została mi przydzielona ranga Silver III z nagrodą 3 Booster Pack o równowartości 8$. Za osiągnięcie najwyższej rangi (4300pkt) nagrodą jest aż 30 paczek z kartami o równowartości, aż 60$. Więc jest o co walczyć ;)

deck.png

Dzisiaj wszedł nowy Update w którym wprowadzono zadania za których wykonanie możemy dostać Booster Pack.

Steem Monsters jest jedna z nielicznych gier które pozwalają nam zarabiać. W grze dostępny jest rynek na którym możemy kupować oraz sprzedawać nasze karty. W najbliższej przyszłości zostaną wprowadzone turnieje w których będą do wygrania duże nagrody pieniężne oraz paczki kart. Dlatego warto budować swoją potęgę już dziś.

Produkt jest jeszcze w wczesnej fazie rozwoju, lecz już teraz jest nam w stanie zapewnić dozę rozrywki dlatego serdecznie polecam się przyłączyć do zabawy ;)

Pragnę również pochwalić jednego z naszych polskich steemowiczów (chyba dobrze to napisałem :P) @imperfect-one który wczoraj był 1 w rankingu. Moje wielkie gratulacje ;)

rerere.png
@pkocjan nasza walka jeszcze nie skończona, szykuj się wojnę :P Jeśli dobrze pamiętam nasz bilans to 3-2 dla mnie ;)

Jeśli chcielibyście pomóc mi w budowaniu polskiej potęgi w Steem Monsters to zachęcam was do skorzystania z tego reflinku.

https://steemmonsters.com?ref=beleg

Sort:  

No wkoncu moge sie wypowiedziec na temat gry chociaz troche. Zakupiłem dwa bostery po 2 sbd i samoniera za 2 sbd. Niewazne. Team zgrałem ale nie moge rankingowego grac bo bostera za 10 sbd nie kupilem. No ok troche lipa.
Co do mechanizmu gry wolałbym system z Hearstone gdzie musimy sami decydować nasze ruchy. Nie tylko rozstaw kart. Kolejna sprawa to koszt takiej zabawy w steemmonster. Tu już głowa boli. Sorki ale tych boosterow troszke trzeba kupic zeby sklepać jakiś level kart a nikt o tym nie mówi. Czwkam na turnieje czy system bedzie dobieral level gracza do levelu gracza o sile kart tych samych. @imperfect-one czekam na konkurs, który obiecałes :-) :-) Grze jeszcze duzo brakuje. Muzyki, glosow epickich. No zobaczymy.

Posted using Partiko Android

Mechanizm gry to spory minus, lecz co do paczki startowej to jestem zaskoczony. "Za moich czasów" starter kosztował jedynie 2$.

Ostatnio jak ktoś pisał o SteemMonsters to kupiłem sobie jedną kartę, sam nie wiem po co. Po twoim poście kupiłem z ciekawości Booster Pack, przez moment miałem nadzieje, że może wypadnie coś mocnego i zostanę milionerem, ale niestety nie ;) Teraz już tylko zostało kupić Starter Pack, ustawić drużynę i rozegrać pierwszy mecz. Podejrzewam, że przy moim tempie jeśli chodzi o tę grę to akurat ze 3 tygodnie mi to zajmie ;)

Oczywiście, że nie ;) bilansu nie pamiętam bo dużo tego było.

Mnie osobiście gra wciągnęła bardzo. Powodzenia :)

A jesteś typem gracza karcianego? :P Bo jeśli nie, to chyba dla mnie też nie ma już ratunku. To całkowicie nie moje klimaty, zapieram się nogami i rękoma, ale już kilka kart sobie kupiłem, pewnie jak kupię Starter Pack to zacznę też rozgrywać partie ;D

To zależy co rozumiesz przez gry karciane ;) bo takich to ja tylko w wojnę, makao, tysiąca i pokera umiem ;) a poza tym to raczej planszowe, nie przypominam sobie innych karcianych.

Miałem na myśli takie w stylu SteemMonsters czyli np Magic The Gathering albo HearthStone. Bo o ile nigdy mnie do nich nie ciągnęło, to SteemMonsters chyba będzie wrotami do tego świata ;)

To w takie nie grałam ;) Steem Monsters jest pierwszą.