Dziś poznamy szeroką kadrę Nawałki na mundial w Rosji

in #polish6 years ago

Godziny dzielą nas od ogłoszenia przez Adama Nawałkę nazwisk 35 piłkarzy, którzy znajdą się w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata 2018. Przeanalizowaliśmy wszystkich, których selekcjoner powołał do reprezentacji od zakończenia Euro 2016. Najwięcej minut na boisku spędził Piotr Zieliński. Jak wypadła reszta i kto znajdzie się w gronie, z którego wybrana zostanie ostateczna kadra na mundial?
BRAMKARZE:
Łukasz Fabiański (900 minut) – Jest pewnym punktem nie tylko w kadrze Adama Nawałki, ale także w swoim klubie. Chociaż kibice Swansea prawdopodobnie będą musieli pogodzić się ze spadkiem, Polak w najmniejszym stopniu odpowiada za sytuację drużyny. Został nawet wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu. W reprezentacji Polski po Euro 2016 zagrał w dziewięciu spotkaniach, z czego w siedmiu w pełnym wymiarze czasowym. Wszystkie miały miejsce w eliminacjach MŚ 2018. Szanse na powołanie: 10/10

Wojciech Szczęsny (450 minut) – Bramkarz Juventusu nie może liczyć na regularną grę w klubie. O ile we Włoszech stale rywalizuje o pozycję między słupkami z Gianluigim Buffonem, o tyle w Polsce walczy o to miejsce z Łukaszem Fabiańskim. Podczas Euro 2016 – z powodu urazu uda – stracił miejsce w składzie, a do gry w reprezentacji (na 45 minut) wrócił dopiero w meczu towarzyskim ze Słowenią. Następnie zagrał połówkę spotkania przeciwko Korei Południowej oraz trzy pełne mecze w eliminacjach MŚ. Szanse na powołanie: 10/10

Artur Boruc (90 minut) – Po Euro 2016 został powołany na sześć spotkań. W czterech meczach eliminacji MŚ siedział na ławce. Rozegrał połowę meczu towarzyskiego ze Słowenią, a kolejne 45 minut, rozegrane przeciwko Urugwajowi, było jego ostatnimi w reprezentacyjnej karierze. Szanse na powołanie: 0/10

Bartosz Białkowski (45 minut) – 30 lat to idealny wiek na debiut w kadrze. Szczególnie, że Białkowski z powodzeniem występuje na poziomie Championship, co doceniają kibice jego klubu. W tym roku po raz kolejny wybrali go graczem sezonu. W kadrze zadebiutował w meczu z Nigerią (45 minut). Zanotował udany występ, a pokonać pozwolił się tylko wykonującemu rzut karny Victorowi Mosesowi. Szanse na powołanie: 8/10

Łukasz Skorupski (45 minut) – Przez dwa sezony gry w Empoli – w ramach wypożyczenia z Romy – mógł liczyć na regularne występy. Po powrocie do Rzymu wyraźnie przegrywa jednak rywalizację z Alissonem. Adam Nawałka pozwolił mu na rozegranie drugiej połowy towarzyskiego meczu z Koreą Południową. Skorupski musiał wówczas dwukrotnie wyciągnąć piłkę z siatki. Szanse na powołanie: 8/10
OBROŃCY:
Kamil Glik (1057 minut) – Adam Nawałka ufa Kamilowi Glikowi i powołuje go na każde spotkanie. W eliminacjach MŚ był najpewniejszym punktem polskiej obrony – zagrał w dziewięciu spotkaniach, a zabrakło go tylko w starciu przeciwko Rumunii, gdy pauzował za kartki. W zamian za bardzo dobrą pracę zarówno w kadrze, jak i w AS Monaco, selekcjoner pozwalał mu odpoczywać jedynie w meczach towarzyskich. Szanse na powołanie: 10/10

Michał Pazdan (805 minut) – W ostatnim czasie Pazdan nie jest w najwyższej formie, ale był ważnym punktem obrony w eliminacjach MŚ. W kadrze Adama Nawałki – po świetnym dla niego Euro 2016 – mecze opuszczał tylko ze względu na kontuzje. Szanse na powołanie: 10/10

Łukasz Piszczek (799 minut) – Piłkarz Borussii Dortmund nie raz pokazał już swoją wartość. Zarówno w klubie, jak i w kadrze nikt nie wyobraża sobie defensywy bez niego. Pomimo, że ma już 32 lata, nie jest powoływany tylko wówczas, gdy narzeka na zdrowie. Jeśli będzie tylko zdrowy, jest jednym z pewniaków do wyjazdu na mundial. Szanse na powołanie: 10/10

Artur Jędrzejczyk (799 minut) – Po Euro 2016 w reprezentacji Nawałki zagrał dokładnie tyle samo, ile Łukasz Piszczek – na boisku pojawił się w 11 spotkaniach (siedem rozegrał w pełnym wymiarze czasowym). Ostatnie miesiące to jednak zdecydowany spadek formy, który spowodował brak powołania na ostatnie mecze eliminacyjne z Armenią i Czarnogórą. Powinien się jednak znaleźć wśród 35 powołanych na pierwszym etapie selekcji. Szanse na powołanie: 6/10

Thiago Cionek (602 minuty) – Po Euro 2016 opuścił tylko jeden mecz, przymusowo – z powodu kartek. Podczas eliminacji tylko trzy razy zagrał w pełnym wymiarze czasowym, ale trudno sobie wyobrazić w tej chwili kadrę bez niego. Szanse na powołanie: 10/10

Maciej Rybus (588 minut) – Eliminacje do MŚ rozpoczął pełnym spotkaniem z Kazachstanem. Wszedł jeszcze na boisko z Danią i zagrał pełny mecz przeciwko Armenii. Później jednak musiał pauzować z powodu naciągniętego mięśnia i do gry u Nawałki wrócił dopiero po niemal roku. Trener testował też Rybusa w trzech z czterech ostatnich meczów towarzyskich. Świeżo upieczony mistrz Rosji z Lokomotiwem Moskwa może być ważnym punktem kadry na mundialu. Szanse na powołanie: 10/10

Bartosz Bereszyński (360 minut) – U trenera Nawałki zadebiutował meczem towarzyskim ze Słowenią. Później otrzymał jeszcze szansę w dwóch ostatnich meczach eliminacji MŚ oraz towarzyskim starciu z Urugwajem. W ostatnich dwóch meczach towarzyskich nie mógł pojawić się z powodu kontuzji. W Sampdorii gra jednak regularnie, a w niedawnym starciu z Cagliary zanotował nawet asystę. Szanse na powołanie: 9/10

Jarosław Jach (180 minut) – Został powołany na mecze towarzyskie z Urugwajem i Meksykiem. Kadra ćwiczyła wówczas ustawienie z trzema obrońcami. Zarówno taktyka, jak i sam Jach niezbyt sprawdzili się u Nawałki. Obrońcy nie służy też brak gry w Crystal Palace. Na jednej z konferencji selekcjoner stwierdził nawet, że praktycznie nie ma szans na powołanie na mundial. Szanse na powołanie: 1/10

Tomasz Kędziora (117 minut) – Po przejściu z Lecha Poznań do Dynama Kijów, regularnie gra w lidze ukraińskiej. Dobre występy Polaka sprawiły, że selekcjoner kadry także spojrzał na niego łaskawszym okiem. Został powołany na ostatnie cztery mecze eliminacji, jednak nie pojawił się na boisku. Zagrał dopiero w ostatnich spotkaniach towarzyskich – z Meksykiem cały mecz, natomiast z Nigerią i Koreą Południowa wchodził z ławki. Szanse na powołanie: 7/10

Marcin Kamiński (90 minut) – Został powołany na ostatnie pięć meczów eliminacji MŚ, ale na wejście na boisko musiał poczekać aż do meczu towarzyskiego z Nigerią. Tam rozegrał pełne 90 minut, ale popełnił błąd, który dał rzut karny rywalom. Niestety, niewiele też ostatnimi czasy gra w klubie. Pomimo udanego początku sezonu, kontuzja wykluczyła go z gry na przełomie października i listopada. Po niej nie umie wrócić do regularnej gry w pierwszym składzie VfB Stuttgart. Szanse na powołanie: 5/10

Bartosz Salamon (90 minut) – Euro 2016 obserwował z ławki rezerwowych. Po nim zagrał pełne spotkanie na inaugurację eliminacji MŚ, zremisowane przez Polaków z Kazachstanem 2:2. Więcej już u Nawałki się nie pojawił. W ostatnich miesiącach brakuje mu także regularnej gry w SPAL. Szanse na powołanie: 4/10

Jan Bednarek (1 minuta) – Adam Nawałka powołał go na mecze eliminacyjne z Danią i Kazachstanem. W tym drugim wszedł na boisko w… ostatniej minucie. Jego dobra gra w barwach Southampton daje jednak nadzieję, że ponownie znajdzie się on wśród wybrańców selekcjonera. Szanse na powołanie: 9/10

Paweł Dawidowicz (0 minut) – Został jednym z odrzuconych przed Euro 2016, po nim również nie pograł zbyt dużo. Został powołany na mecze eliminacyjne z Danią i Armenią. Na boisku się jednak nie pojawił. Ostatnie nie najgorzej radzi sobie jednak w barwach Palermo. Zasługuje, aby jeszcze raz spojrzeć na niego łaskawym okiem. Szanse na powołanie: 5/10

Igor Lewczuk (0 minut) – O ile w zeszłym sezonie w miarę regularnie występował w Bordeaux, o tyle w tym zaledwie dziewięciokrotnie pojawił się na boisku. Adam Nawałka powołał go na sześć meczów eliminacji MŚ oraz na mecz towarzyski ze Słowenią. Tam jednak także siedział na ławce. Szanse na powołanie: 2/10

Maciej Sadlok (0 minut) – Powołany na trzy spotkania, w tym dwa w eliminacjach MŚ. We wszystkich siedział na ławce. Pomimo że jest jednym z podstawowych graczy Wisły Kraków, trudno spodziewać się, aby pojechał do Rosji. Szanse na powołanie: 2/10

POMOCNICY
Piotr Zieliński (1210 minut) – Piłkarz Napoli wystąpił w każdym z piętnastu spotkań, jakie reprezentacja rozegrała po Euro 2016. Zanotował sześć ważnych asyst w eliminacjach MŚ, a w ostatnim meczu towarzyskim z Koreą strzelił gola na wagę zwycięstwa. Stał się jednym z pewniaków do gry u Nawałki. Szanse na powołanie: 10/10

Kamil Grosicki (954 minut) – Z powodu problemów mięśniowych nie zagrał na inaugurację eliminacji MŚ z Kazachstanem. Później grał już jednak regularnie. We wspomnianych eliminacjach strzelił trzy golei zanotował trzy asysty. Odkąd wrócił też do regularnej gry w Hull City, nikt nie wyobraża sobie kadry bez niego. Szanse na powołanie: 10/10

Jakub Błaszczykowski (919 minut) – W niemal każdym meczu o punkty gra od pierwszej do ostatniej minuty. Trener Nawałka daje mu odpocząć tylko w meczach towarzyskich. Pomimo wieku, jest nadal jednym z tych kadrowiczów, którzy stanowią o sile zespołu. Szanse na powołanie: 10/10

Grzegorz Krychowiak (811 minut) – Na Euro 2016 był jednym z najjaśniejszych punktów kadry. Transfer do PSG i brak gry skomplikowały jednak jego sytuację. W WBA miał się odbudować, ale i tam grał w kratkę. Pomimo, że stanowił jeden z filarów drużyny Nawałki, trener nie powołał go na spotkania z Danią i Kazachstanem, chcąc zmobilizować do dalszej pracy. Po Euro 2016 zagrał 10 spotkań w kadrze, w tym osiem od pierwszej do ostatniej minuty. Gdy jest w formie, znacznie podnosi poziom gry zespołu. Szanse na powołanie: 10/10

Krzysztof Mączyński (732 minuty) – Pomimo że w pierwszej części eliminacji MŚ był bez formy, wrócił na kolejne spotkania i pomógł kolegom w wywalczeniu awansu. Nawałka przetestował go także w spotkaniach z Meksykiem i Koreą Południową. Gracz Legii Warszawa jest jedną z opcji do gry w środku pola, której Adam Nawałka na pewno na tym etapie selekcji nie odrzuci. Szanse na powołanie: 8/10

Karol Linetty (479 minut) –W Sampdorii gra dość regularnie, a w meczu z Cagliari zanotował nawet asystę. U Nawałki po Euro zagrał w dziewięciu meczach. Ani razu w pełnym wymiarze czasowym. Mimo wszystko trudno spodziewać się, żeby selekcjoner nie wziął go pod uwagę. Szanse na powołanie: 8/10

Jacek Góralski (203 minuty) – Po Euro 2016 został powołany na 12 spotkań. Na boisku pojawiał się jednak wyłącznie przy okazji meczów towarzyskich. Na szczęście dostaje coraz więcej szans w Łudogorcu. W obecnym sezonie po siedmiu kolejkach nie ma jednak na koncie ani bramki, ani asysty. Szanse na powołanie: 8/10

Bartosz Kapustka (174 minuty) – Tuż po Euro 2016 był jedną z największych nadziei kadry. Zagrał na inaugurację eliminacji MŚ i zdobył nawet bramkę z Kazachstanem. Później wyszedł jeszcze na boisko w meczu z Armenią oraz towarzyskim pojedynku ze Słowenią. Problemy z grą w klubie źle wpłynęły jednak na zawodnika, z którego wkrótce selekcjoner zrezygnował na dobre. Szanse na powołanie: 3/10

Paweł Wszołek (167 minut) – Na Euro do Francji nie pojechał z powodu urazu. Gdy wrócił do pełni sprawności, nie odnalazł już pewnego miejsca w kadrze. Był regularnie powoływany na mecze eliminacji MŚ, ale na murawie pojawił się tylko przez 56 minut w starciu z Armenią. Oprócz tego otrzymał szanse w dwóch meczach towarzyskich. Wszołek nie zabłysnął także podczas gry w Queens Park Rangers. We wstępnej selekcji powinien się znaleźć, jednak bez większych szans na wyjazd na mundial. Szanse na powołanie: 3/10

Maciej Makuszewski (166 minut) – W kadrze zadebiutował podczas przegranego 0:4 meczu z Danią. Sam zdołał wywrzeć jednak pozytywne wrażenie, a trener Nawałka pozwalał mu zagrać również w kolejnych spotkaniach. Niedawno wrócił po zerwaniu więzadła krzyżowego. Czy po przerwie otrzyma jeszcze jedną szansę na walkę o wyjazd do Rosji? Szanse na powołanie: 5/10

Rafał Kurzawa (103 minuty) – Jest jednym z czołowych zawodników Górnika Zabrze, a obecny sezon należy do najlepszych w jego karierze. Dostrzegł go również Adam Nawałka, który powołał Kurzawę na mecze towarzyskie. Z Nigerią zagrał pełne 90 minut, zostawiając po sobie dobre wrażenie. Szanse na powołanie: 8/10

Przemysław Frankowski (86 minut) – Piłkarz Jagiellonii, podobnie jak Rafał Kurzawa, został zauważony przez selekcjonera dzięki ponadprzeciętnej gry w Ekstraklasie. Na boisku pojawił się jednak tylko w starciu przeciwko Nigerii – zagrał bardzo dobrze, zwiększając swoje szanse na to, że w kadrze zostanie na dłużej. Szanse na powołanie: 8/10

Taras Romanczuk (61 minut) – Nawałka przetestował go w trakcie ostatnich meczów towarzyskich. Dostał 61 minut w starciu z Koreą Południową. Szanse na powołanie: 7/10

Rafał Wolski (47 minut) – Do kadry wrócił po przeszło trzech latach przerwy i od razu zdobył bramkę w meczu z Armenią, chociaż zagrał zaledwie 18 minut. Trzy dni później w starciu z Czarnogóra wszedł już jednak tylko na minutę. Kolejne 28 minut zanotował w meczu towarzyskim z Meksykiem, później zerwał więzadła krzyżowe. Szanse na powołanie: 0/10

Damian Dąbrowski (7 minut) – Zawodnika Cracovii trener Nawałka powołał na eliminacyjny mecz z Armenią. Dąbrowski na swoją szansę poczekał jednak do towarzyskiego starcia przeciwko Słowenii. Wszedł na siedem minut, w których nie miał okazji na wyróżnienie się. Szanse na powołanie: 1/10

Sławomir Peszko (3 minuty) – Po Euro 2016 nie jest już zawodnikiem, który by odgrywał ważną rolę w kadrze. W meczach z Danią, Rumunią i Czarnogórą pojawiał się na boisku w ostatniej minucie. Pozostałe mecze albo obserwował z ławki, albo był poza kadrą (w większości z powodu kontuzji). Pomimo regularnej gry w klubie, nie jest jedną z gwiazd Ekstraklasy. Czy Adam Nawałka weźmie go pod uwagę przy selekcji? Szanse na powołanie: 8/10

Tomasz Jodłowiec (0 minut) – Został powołany na pierwsze cztery spotkania eliminacji MŚ oraz późniejszy mecz towarzyski ze Słowenią. Na boisku się jednak nie pojawił. Szanse na powołanie: 1/10

Damian Kądzior (0 minut) – Został powołany na mecz eliminacyjny z Czarnogórą. Później z poziomu ławki rezerwowych mógł śledzić także mecze towarzyskie z Urugwajem i Meksykiem. Wciąż czeka na debiut w kadrze. Szanse na powołanie: 7/10

NAPASTNICY:
Robert Lewandowski (1012 minut) – Jednym słowem – kapitan. Lewandowski na każdym polu spisuje się fenomenalnie i jest najważniejszym punktem kadry. Zagrał wszystkie dziesięć spotkań eliminacyjnych w pełnym wymiarze czasowym. Zdobył w nich 16 bramek, dokładając dwie asysty. W meczach towarzyskich trener Nawałka pozwala mu z reguły odpoczywać. Szanse na powołanie: 10/10

Arkadiusz Milik (318 minut) – Okres po Euro 2016 nie był najszczęśliwszym czasem dla Arkadiusza Milika. Napastnika Napoli nękały kontuzje, po których powoli był wprowadzany do gry. Stąd w eliminacjach MŚ grał niewiele i strzelił w nich zaledwie dwa gole. W obecnym sezonie zagrał tylko w 13 spotkaniach Serie A, a na listę strzelców wpisał się trzykrotnie. Gdy jest zdrowy, potrafi być piekielnie skuteczny. Szanse na powołanie: 10/10

Łukasz Teodorczyk (251 minut) – Adam Nawałka zaufał mu, gdy nie mógł skorzystać z usług Arkadiusza Milika. W meczu eliminacji MŚ przeciwko Armenii dostał 85 minut i zawiódł. Miesiąc później z Rumunią zanotował już jednak asystę. Obok towarzyskiego meczu przeciwko Słowenii, ani razu nie zagrał u Nawałki pełnego meczu. Znacznie lepiej radzi sobie w Anderlechcie – podczas trwającego sezonu zanotował już 14 ligowych bramek i 4 asysty. Szanse na powołanie: 9/10

Jakub Świerczok (117 minut) – Został powołany na ostatnie cztery mecze towarzyskie – w trzech z nich pojawił się na boisku. O ile tam nie błysnął, o tyle w lidze bułgarskiej radzi sobie coraz lepiej. Dla Łudogorca strzelił sześć bramek w pięciu meczach grupy mistrzowskiej, w jakich zagrał. Szanse na powołanie: 7/10

Kamil Wilczek (117 minut) – Po Euro został powołany na 12 spotkań. Adam Nawałka tylko raz dal mu szansę w eliminacjach MŚ – zagrał pięć minut w meczu z Ormianami. Poza tym zagrał również połowę spotkania ze Słowenią oraz 67 minut z Urugwajem. Świetna dyspozycja strzelecka w lidze daje jednak do myślenia. We wszystkich rozgrywkach zdobył w tym sezonie 20 goli. Szanse na powołanie: 9/10

Dawid Kownacki (72 minuty) – Do tej pory grał w kadrach młodzieżowych. W seniorskiej reprezentacji zadebiutował u Adama Nawałki w meczu towarzyskim z Nigerią (72 minuty). Dobra gra w Sampdorii, gdzie w 20 meczach zdobył cztery bramki i dołożył do tego dwie asysty, pozwala mu wierzyć, że znajdzie się w szerokiej kadrze na mundial. Szanse na powołanie: 8/10

Mariusz Stępiński (19 minut) – Pojechał z kadrą na Euro 2016, później bardziej potrzebny był reprezentacji U-21. U Adama Nawałki w ostatnim czasie nie grał zbyt dużo – był powołany na trzy mecze, a na boisku pojawił się tylko w towarzyskim starciu z Meksykiem (19 minut). Młody napastnik dobre wrażenie robi natomiast w Chievo Werona. W obecnym sezonie pięciokrotnie zdołał umieścić piłkę w siatce. Szanse na powołanie: 7/10
źródło:sport.tvp.pl

Sort:

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie możesz publikować tekstów i zdjęć cudzego autorstwa. I jeszcze próbować na tym zarabiać. Plagiat jest nielegalny i niemoralny.

Daje flagę ostrzegawczą. Jak usuniesz treść tego wpisu (edytuj) to flagę usunę.

Źródło skradzionych materiałów podał @cheetah.

Nie ma sensu przeklejać na Steemit treści opublikowanych w innych miejscach. W formie udostępnionej przez Cibie jest to plagiat. Tekst w całości powinien być oznaczony jako cytat. Podanie na końcu źródła nie załatwia sprawy, gdyż na podstawie źródła pisac można również autorskie teksty - analizy, krytyki, omówienia.