Konkurencja depcze nam po piętach (nowy dex społecznościowy)

in #polishlast year

O https://crbn.social/ pisałem ze dwa posty na wiosnę, ale projekt intensywnie obserwuję przez cały czas. Zresztą zainwestowałem w niego spekulacyjnie 1500$ co uplasowało mnie wtedy w połowie stawki top 300 wielorybów! Obecnie mam około 26K CRBN w tym około 3500 z samych dropów
2021-08-17 11_58_42-Carbon.jpg
PTS to punkty w rankingu składa się na nie stan portfela na dzień 15 każdego miesiąca a następnie dodawane są punkty za reakcje oraz za komentarze pod utworzonymi postami. Ja pomimo jako takiej działalności do następnego 15 dnia miesiąca spadam o kilka oczek w rankingu.
REWORDD: to comiesięczna wypłata za staking+działalność. Za pierwsze miejsce w rankingu jest 3k CRBN za miejsce 300 w top już tylko 150 CRBN. Poniżej 300 brak wypłaty. W moim przypadku na dziś to 780 CRBN Osoby bez kont to są portfele spekulacyjne tylko trzymają tokeny na Meta Masku

2021-08-17 11_51_30-Carbon.jpg
dorobiłem się nawet odznaki (pierwszy z 250 użytkowników) następna plakietka to "content creator" przyznawana po sprawdzeniu konta chodzi chyba o spamujące boty. plakietkę można stracić za nieobyczajne zachowanie a to wiąże się z utratą możliwości zarabiania. Plakietek jest sporo i nie będę wszystkich omawiał

2021-08-17 11_56_18-Carbon.jpg
Z nowinek mamy zakładkę "Portfolio" w zasadzie jest ona automatyczna ponieważ na tą chwilę konto można założyć tylko portfelem Meta Mask aczkolwiek ręcznie trzeba dodać pozostałe sieci takie jak Matic czy BSC aby zaciągnęło nasze inwestycje. Po pełnym starcie platformy konto będzie można założyć w dowolny sposób na przykład email czy profilem z innej społecznościówki. Wiadomo podpis meta maskiem daje największą odporność na włam i największą prywatność, jednak opcja to opcja.

2021-08-17 12_16_20-Carbon.jpg
Teraz coś czego mi najbardziej brakuje w HIVE własny messenger tutaj widzimy, że prosi on o podpis aby wejść do skrzynki ponoć jest szyfrowany a zatem teoretycznie nie da się go szpiegować.

2021-08-17 12_19_17-Carbon.jpg
Tutaj testowa rozmowa. Na razie odnoszę wrażenie, że działa topornie, ale to pewnie kwestia czasu.

Teraz bardzo ważny komentarz do messengera! Hive nie może przespać tej funkcjonalności. przed Amerykańskimi sądami toczą się procesy anty monopolowe o udostępnienie bramek z komunikatorów gigantów tak aby osoba zamykająca konto na przykład na FB mogła pisać do znajomych z innego komunikatora. Jeśli prawo przejdzie, to musimy mieć własny komunikator i od razu wpinamy go w komunikatory gigantów. Prawnicy podnoszą przykład telefonów komórkowych, że aby dodzwonić się do innego operatora wcale nie musimy mieć u niego numeru możemy dzwonić ze swojej sieci.

1 września projekt kończy beta testy i twórcy wchodzą z reklamą. Daniel (twórca Carbon) wygadał się ostatnio, że mają już umowy z (tfu) influenserami na reklamę. Co ciekawe do tej pory prosił aby nie zapraszać do testów zbyt wiele osób, maks 3 bliskie osoby. Projekt ma mały market cup 5M$ więc cena może wystrzelić w kosmos. Co przyciągnie następnych do platformy. Jest na to spore prawdopodobieństwo gdyż obserwując projekt od wiosny widzę, że zespół realizuje w terminie wszystko o czym zakomunikuje. O płatnych pokojach i kilku innych innowacjach nie będę się rozpisywał gdyż jeszcze tego nie wdrożyli. Ale jak tak to czytam to odnoszę wrażenie, że chcą z czasem wdrożyć wszystko co tylko internet wymyślił.

Sort:  

Teraz coś czego mi najbardziej brakuje w HIVE własny messenger

Na Peakd jest komunikator BeeChat.

przetestuję, aczkolwiek nie mogę się połapać w tym Peaked

Zarejestrowałem się aby sprawdzić ale albo nie mogę ogarnąć serwisu albo jest bardzo mocno ogranoczony. Jest jakiś topic na np. posty w języku polskim? Czy można tworzyć własne? Jakoś hive jest bardziej elastyczny :)

na razie jest mega mała społeczność więc nie funkcjonują tagi narodowe. z tego co pamiętam to jeszcze dwa czy trzy miesiące temu był limit, że nie można było założyć więcej jak kilkaset kont. Na razie postowanie skupia się o grupy tematyczne z zakładki "topics" od września jak dobrze pamiętam będzie można tworzyć własne grupy. w tym płatne. ale jeśli chodzi o tagowanie to działa to tak samo jak wszędzie w internetach :) #polish i jakoś się poznajdujemy :) jak by co to służę kolejnymi radami.

Postaram się coś wrzucać tam od czasu do czasu. Byłem chwilę aktywny na noise.cash, ale teraz zaglądam tam rzadko bo nic tam ciekawego się nie dzieje, a sposób wynagradzania też się mocno zmienił.
Jeśli chodzi o carbon to nie rozumiem systemu wynagradzania, albo inaczej nie rozumiem dlaczego wspiera się tylko tych najbardziej aktywnych. Ciekawe czy uda mi się zdobyć kilka tokenów bo na razie na zakupy nie mam ochoty :-)

Bez zakupów ciężko będzie wbić się do top 300 ja się ledwo utrzymuję na tym samym miejscu. nawet nie marzę o awansie xd. A system taki chyba przez główną wadę platformy czyli koszty wysyłania tokenów w ekosystemie ETH nie wiem czy mają jakiś plan co z tym dalej robić. Jak zauważę Twój post to połapkuję

Congratulations @czcibor360! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 11000 upvotes.
Your next target is to reach 12000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP