Nowy pomysł na promocję HIVE'a! Przedstawiamy społeczność HivePosh.

in #polish3 years ago (edited)

Po dyskusji, która wywiązała się pod moim wczorajszym postem o marketingu miałem sporo przemyśleń, głównie oscylowały one wokół tematu zangażowania siły społeczności w promocję HIVE. W końcu nazwa zobowiązuje, prawda? Wpadłem więc na pomysł utworzenia społeczności pozwalającej na systematyczne nagradzanie użytkowników za wysiłki marketingowe. Coś z tego wyszło.

PB8ro82ZpZP35bVGjGoE93K3E4U5KX8KtMBJ2rh9AeQCJFhtaV4mGvaeJ6ws8zBYpcNgmRKetRuTHBJSBeRzE2NZmKXkbNrLfAk6gbcG71DersgJ.png

Ci z Was, którzy obserwują profil użytkownika @theycallmedan zaznajomieni pewnie są z terminem POSH (Proof of sharing). Użytkownicy, którzy dodadzą np. na Twitterze post dotyczący HIVE'a, wraz ze stosownymi tagami, po prostej weryfikacji screenem dostają grube upvoty. Oczywiście nie chodzi o byle jakiego Tweeta, musi być w temacie. Tak na przykład Jack Dorsey, założyciel Twittera pisał ostatnio o chęci wsparcia zdecentralizowanych mediów społeczościowych. Dzięki akcji z tego postu posypały się dziesiątki Tweetów przypominających o istnieniu Hive'a. Polecam, wciąż chyba można jeszcze załapać się na nagrodę.

Niestety, bez stosownej liczby polubień nasze komentarze giną w zalewie setek innych. Stąd mój pomysł na utworzenie regularnej społeczności na Hive, napisałem do użytkownika @acidyo odpowiedzialnego za projekt OCD z prośbą o wsparcie kuratorskie i okazało się to jest totalnie możliwe! Tak więc nasze oddolne działania marketingowe będą wspierane poważnymi up-votami! Dodatkowo wpisy zawierające wideo dostaną wsparcie z konta 3speak. Pomysł lekko ewoluował, ale udało się powołać do życia mechanizm wynagradzający nas - pszczoły robotnice - za naszą ciężka pracę.

Są trzy sposoby na dostanie głosu w tej inicjatywie

Pierwszy:

Znajdujemy okazję.

Znajdź wpis na Twitterze, który Twoim zdaniem stanowi dobrą okazję do promocji HIVE'a i stwórz wezwanie do akcji w społeczności HivePosh. Im lepsze perspektywy, tym większy potencjalny up-vote.

  • tytuł posta musi zawierać: nazwę użytkownika na Twitterze, wiek tweeta, temat/kwestia, której dotyczy wpis. Np. "Twitteruser, 35min, censoring social media"
  • w treści posta umieść link do Tweeta

Drugi:

Promujemy HIVE.

Odpowiedz na wezwanie do akcji, które pojawiło się wcześniej w społeczności. Po prostu dodaj komentarz pod wskazanym Tweetem i podziel się screenem z Twittera w komentarzu pod wezwaniem do akcji w społeczności HivePosh.

Komentarz na Twitterze musi zawierać:

Trzeci:

Zwiększamy widoczność komentarza.

Polub Tweeta, który był odpowiedzią na wezwanie do akcji w społeczności HivePosh i podziel się screenem pod odpowiednim komentarzem tamże.

Link do społeczności znajduje się tutaj.

Projekt obejmuje również polskojęzyczną część Twittera.

Trwają prace nad wprowadzeniem możliwości wynagradzania działań marketingowych na innych platformach. Stay tuned!

Sort:  

Jeszcze jest tag na Twitterze #HiveFixesThis

Za użycie tego tagu można otrzymać napiwki w Hive.
Jest też na TT taka akcja #hivechat gdzie wyznaczony prowadzący zadaje pytania za uczestnicy na nie odpowiadają. Brzmi głupio, ale udało im się w Wenezueli wpaść do trending dzięki temu.

Czy wspominanie o zdecentralizowanej aplikacji na Hive oprócz o samym Hive to na pewno dobry pomysł i na pewno jest konieczne? Robię chwilami w marketingu i moim zdaniem zbyt skomplikowany przekaz odstraszy, zamiast zachęcić ;)

Chyba zależy, ważne żeby było to wpasowane w kontekst dyskusji. No i polecenie tylko blockchaina nie daje żadnego punktu dostępu do niego. Zawsze można polecić hive.blog jako front-end.

A, to tak to zrozumiałam. Ze przede wszystkim hive blog, a do tego aplikacje :) a musi być przede wszystkim prosto i czytelnie

Właśnie hive.blog jest jedną z aplikacji na blockchainie HIVE. To może być trochę mylące. Zgoda, przejrzysty komunikat jest ważny. Może masz jakiś pomysł z perspektywy profesjonalistki, jak HIVE mógły popłynąć na fali hype'u wokół banów i cenzury na mainstreamowych platformach?

Pomysł nie wiem, wydaje mi się, że promocja oddolna w sieci jak najbardziej jest istotna w tym momencie, patrząc na to jak np. ludzie sami się zachęcają do przejścia na GAB (posty typu: "Do zobaczenia na GABie" i nic więcej, zachęcają do tego, żeby samemu poszukać o co chodzi).

Pomysł nie wiem, wydaje mi się, że promocja oddolna w sieci jak najbardziej jest istotna w tym momencie, patrząc na to jak np. ludzie sami się zachęcają do przejścia na GAB (posty typu: "Do zobaczenia na GABie" i nic więcej, zachęcają do tego, żeby samemu poszukać o co chodzi).

Świetna akcja, czekam na kolejne – akurat z Twittera nie korzystam.

Sam się powoli w TT wdrażam, ale dodamy Quorę i może YT, tam też jest spory potencjał, szczególnie wśród kryptoyoutuberów.

Thanks brother

Brzmi ciekawie.

A FB jest w planach? ;)

Nie padła taka propozycja na razie. Poruszę temat.

Quora już dodana.

Quora już dodana.

Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :)