Legia w strefie spadkowej.

in #polish2 years ago


źródło

Odwróć tabelę, Legia na podium.

Po 5 porażkach z rzędu z Ekstraklasie Legia znalazła się w strefie spadkowej. Strata do lidera wynosi już 19 punktów. Jedynym pozytywem w tym sezonie dla kibiców z Łazienkowskiej są dobre wyniki w Lidze Europy. Te jednak trochę zakłamują rzeczywistość, bo w meczu ze Spartakiem było 7 -23 w sytuacjach bramkowych, a w meczu z Leicester 10-18. Pomimo to Legia wygrała obydwa mecze po 1-0.

W ciągu 5 lat - 8 trenerów.

D.Mioduski zdecydował się na zwolnienie Cz.Michniewicza. Piłkarze się do tego przyzwyczaili, bo w ostatnich 5 latach trener Legii pracował średnio przez 228 dni - i to pomijając trenerów tymczasowych. Czy tak zarządzając klubem można coś zaplanować? Jeden trener gra takim ustawieniem, drugi gra innym. Ten pierwszy i ten drugi potrzebuje innych zawodników do realizowania taktyki. Czy przeprowadzanie transferów w takim chaosie ma jakikolwiek sens? Zresztą w jedym z wywiadów Cz.Michniewicz przyznał, że w sprawie zakupu nowych piłkarzy nikt go nie pytał o zdanie.

Gigantyczne zadłużenie.

Legia jest najbogatszym klubem w Polsce, ale tylko na papierze. Długi warszawskiego klubu wynoszą 80, a według innych źródeł nawet 170 milionów zł. Akademia piłkarska Legii również jest wybudowana na kredyt. To miała być dobra inwestycja, ale do klubu w dalszym ciągu sprowadzani są piłkarze 29 i 30 letni, którzy po pierwsze więcej zarabiają, po drugie Legia ich już nie sprzeda, a po trzecie blokują miejsce młodym wychowankom. Dlaczego 29-letni obrońca zamienia ligę turecką czy grecką na Ektraklasę? Czy to jest większe wyzwanie sportowe?

Drugi target transferowy to piłkarze, którym skończył się kontrakt. Umówmy się, gdyby to były perełki to ich obecne kluby by podpisały nowe umowy albo skontaktowaliby się z nimi przedstawiciele mocniejszych lig. Piłkarze z tej grupy też najczęściej są już bliżej końca niż początku kariery.

Co dalej?

Obecnie podstawowa jedenastka Legii ma średnią wieku 28,3 lat. Za rok/dwa/trzy nie będzie A.Boruca, T.Pekharta i portugalczyków. Kto przyjdzie na nich miejsce? Piłkarze z akademii Legii czy "transferowe okazje" typu 30 letni piłkarz, któremu skończył się kontrakt i żaden klub z mocnej ligi nie był nim zainteresowany? Do czego prowadzą częste zmiany trenerów? Piłkarz nie wie co ma grać, bo jak już nauczy się tego czego wymaga trener to przychodzi nowy, który ma inną wizję gry. W Legii jest jeden wielki chaos, a najłatwiej zwolnić trenera i w ten sposób odwrócić uwagę od problemów. Pytanie tylko co dalej?

Źródła:

  1. https://www.transfermarkt.pl/legia-warschau/mitarbeiterhistorie/verein/255

  2. https://legia.net/news/analiza-sprawozdania-finansowego-legii-warszawa/79755