RCRT jak tak!

in #polish3 months ago

Od trzech dni @lpa publikuje na koncie @jaktak swój dziennik i wynagradza ludzi za poprawianie błędów tokenami RCRT. Nie wszystkich, bo w zasadzie jest to konkurs. Kto zbierze najwięcej punktów na koniec miesiąca - wygrywa rycary. BTW, sama nazwa konta wzięła się z najczęściej powtarzanego błędu. Otóż Lorenzo zamiast "jak" mówi "jak tak".

"Golden coins in the pot" wygenerowane przez AI.

Pomysł @lpa bardzo mi się podoba. Raz, że aktywizuje ludzi na Hive (Lorenzo prowadzi aktywną promocję w KBK, więc nie wątpię, że część bywalców Królestwa zajrzy na blockchain tylko po to, żeby go poprawić). Dwa, że przeciera szlak do użycia rycara jako nagrody za wykonanie jakiś zadań. Sam nawet zacząłem myśleć o wykorzystaniu Hive do korekty swoich postów. Zwłaszcza takich jak ten o nowej instrukcji. Niestety nikt nie wykrył w nim literówki i ulotka poszła do druku z błędem. Z drugiej jednak strony nikt nie wiedział, że trzeba jakiejś literówki szukać. Gdyby zatem publikować posty wymagające sprawdzenia pod jakimś specjalnym tagiem i wynagradzać za sprawdzenie tekstu (+ premia za każdy znaleziony błąd) to mogłoby to zadziałać. Co więcej: mogłoby to przyciągnąć na Hive potrzebujących korekty. W pomyśle LPA (zawody w poprawianiu) też widzę spory potencjał. Cóż, może można go wykorzystać również w kontekście nauki polskiego w KBK (@lekcje)? Choć na razie tylko @sunriced56 publikuje coś po polsku (w dodatku w ostatnim wpisie nie popełniła żadnego błędu). Poczekamy, zobaczymy. Może ktoś jeszcze dołączy...

Tymczasem powoli dojrzewa we mnie pomysł, aby uruchomić prywatny program kuratorski i wynagradzać wybrane posty swoimi (prywatnymi oczywiście) rycarami transferowymi. Bądźcie czujni!

Sort:  

Raczej zamiast „tak”, np. „kiedy robisz jak tak [tutaj pokazuje jakiś gest], to znaczy…”. Jak słusznie zauważyła @justynao,to kalka angielskiego „like this”.