Piąte spotkania play-off w PLH

in #polish5 years ago

Zakończony właśnie weekend przyniósł kolejne emocje hokejowe w polskiej lidze. Wciąż nie znamy finalistów. W obu parach będą mecze nr 6. Czy one dadzą nam odpowiedź? Zobaczymy już we wtorek i w środę.

GKS Katowice - Cracovia Kraków 5-3, stan rywalizacji 2-3.

To już drugi mecz katowiczan z gatunku "być albo nie być". W sumie w tegorocznych play-offach rozegrali już 4 takie mecze i wszystkie oczywiście wygrali. Nie inaczej było i teraz. Zaatakowali od samego początku z wielkim zaangażowaniem. W ten sposób właściwie w pierwszej tercji rozstrzygnęli rywalizację. Najpierw w 5. minucie Dusan Devecka, niecałe dwie minuty później Radosław Sawicki i jeszcze Jesse Rohtla w 16. minucie (gol w przewadze) dali gospodarzom prowadzenie 3-0.

Druga odsłona rozpoczęła się równie piorunująco. Po 69 sekundach kolejną przewagę wykorzystał Tomasz Malasiński, a prawie pięć minut później rzut karny na gola zamienił Bartosz Fraszko. W tym momencie wydawało się, że Cracovia już się nie podniesie, a przynajmniej nie będzie miała ochoty gonić wyniku. Była to jednak wciąż wczesna faza meczu, więc krakowianie cierpliwie dążyli w kierunku remisu. Z tonu spuścili też katowiczanie. W ten sposób na 3 minuty przed końcem drugiej tercji przewagę dla gości wykorzystał Miloslav Jachym.

Szybka bramka w przewadze Emila Sveca już w 26 sekundzie trzeciej części gry przywróciła gościom wiarę, a kibicom emocje. Sama wiara nie mogła jednak spowodować odrobienia strat. Świetnie w katowickiej bramce spisywał się Kevin Lindskoug. Cracovia dopiero na półtorej minuty przed końcem zdobyła gola na 5-3. Znowu została wykorzystana przewaga, a dodatkowo goście grali już wtedy bez bramkarza. Czasu było już jednak niewiele i katowiczanom udało się dowieść drugie zwycięstwo w serii do końca.

Zdjęcia dzięki stronie gieksiarze.pl
Poniżej zapis meczu oraz jego skrót:
Emocje więc zostały przedłużone. Przynajmniej do wtorku. Wtedy, o godzinie 18.30 w Krakowie dojdzie do szóstego starcia. Czy sprawdzi się dla Cracovii powiedzenie "do trzech razy sztuka"? Zobaczymy. Transmisja w TVP Sport i na sport.tvp.pl

GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 3-4 po dogrywce, stan rywalizacji 2-3.

W Tychach po raz pierwszy doszło do przełamania gospodarzy. Choć przez większość meczu nie zanosiło się na to. Ale tegoroczne play-offy przyzwyczaiły już obserwatorów do niespodziewanych zwrotów sytuacji. Wszystko zaczęło się po myśli tyszan. W 6. minucie Filip Komorski otworzył wynik, a dziesięć minut później przewagę wykorzystał Gleb Klimienko. Wynik 2-0 po pierwszej tercji dawał z pewnością komfort dalszej gry.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście. W 3. jej minucie Mateusz Michalski wykorzystał okres gry w przewadze i Podhale złapało z rywalem kontakt. Mecz był wyrównany, ciągle iskrzyło między zawodnikami, była to esencja play-offowych emocji. W 34. minucie GKS znowu odskoczył na dwa gole. Strzał Mateusza Bryka okazał się zbyt trudny dla Przemysława Odrobnego. Końcówka tej tercji to dominacja gospodarzy, którzy przy odrobinie szczęścia, a może umiejętności i zimnej krwi, powinni rozstrzygnąć wynik piątego starcia.

Tak się jednak nie stało, z czego skwapliwie skorzystali nowotarżanie. W 3. minucie Joona Tolvanen pokonał Johna Murraya i wiadomo było, że emocje będą już tylko narastać. I rzeczywiście, Podhale atakowało, a GKS odgryzał się groźnymi kontrami. I tak aż do ostatniej minuty. Po ściągnięciu bramkarza goście wreszcie doprowadzili do remisu. Gospodarzom do szczęścia brakło 22 sekund. Oznaczało to konieczność rozegrania dogrywki, już trzeciej w tej parze.
Tym razem trwała ona tylko 99 sekund. Wtedy to Krzysztof Zapała umieścił krążek w tyskiej bramce po świetnej solowej akcji w stylu "coast to coast".

Autor zdjęć: Tomasz Gonsior
Poniżej skrót z tego spotkania:

W ten sposób Podhale wyrwało swoje trzecie zwycięstwo w półfinale. W nagrodę już w środę będzie mogło na własnym lodzie zakończyć rywalizację i wyeliminować mistrzów Polski z walki o obronę tytułu. Mecz zacznie się o godz. 20. Transmisja w TVP Sport i na sport.tvp.pl.

Sort:

Congratulations @hankreirden! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published more than 40 posts. Your next target is to reach 50 posts.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:

3 years on Steem - The distribution of commemorative badges has begun!
Happy Birthday! The Steem blockchain is running for 3 years.
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Mógłbyś się ze mną skontaktować na discordzie? Mam do ciebie sprawę ;)

Jak mam Cię tam znaleźć? Nie bardzo jestem biegły w tej aplikacji. Wg tutejszego nicku nic nie znajduję.