Rysowanko #8

in #polish11 months ago (edited)

Tak, znowu nie to co trzeba...

Tym razem postanowiłem pobawić się skalą szarości (liniową).
Na początku wszystko szło gładko. Nawet dobrze odmierzyłem pudełka, zmieniłem delikatnie kąt by nie tańczyć ciągle z tym samym ułożeniem.

9.1.png

Wcześniej ciągle mi coś nie grało i teraz już chyba wiem co. Zmniejszyłem żebra. Zobaczymy następnym razem czy to je to co nie grało. Dalej oczywiście poza. Zaznaczyłem sobie nawet płaszczyzny by wiedzieć, w którą stronę są wychylone.

9.2.png

Na tym etapie nie wiedziałem jeszcze, w którą stronę to zmierza. Z początku miała to być jakaś elfka, a później czarodziejka. Zaczęło się ześlizgiwać w stronę naszych czasów i wyszła mi superbohaterka. Mam lekkiego fioła na punkcie superbohaterów i co jakiś czas nachodzi nie ochota by jakiegoś wymyślić. Wiem jednak, że to jeszcze nie ten czas, więc pomysł superbohaterki wyleciał za okno. Dodatkowo poczułem, że przy poprzednim rysunku trochę się nie przyłożyłem. Poszedłem zatem jeszcze bardziej do przodu. SCI-FI.

9.3.png

Kobieta żołnierz. Z przyszłości oczywiście. Na chwilę zapomniałem, że to miało być proste ćwiczenie. Chęć poprawienia choć trochę poprzedniego wyniku pchnęła mnie w stronę skali szarości (tej liniowej, bo jest jeszcze druga ale o tym znacznie później). Po skompletowaniu mniej więcej stroju nałożyłem płaskie 'kolory', a raczej wartości, bo tutaj nie ma kolorów. Są tylko wartości światła. Podobno... Nie wiem.. nie znam się...

9.4.png

Tak czy siak wiedząc, że nie mam zielonego pojęcia co robię zabrałem się do malowanka. Przypomniało mi się jeszcze, że i tak chciałem sprawdzić limity mojego laptopa. Przy kolorach jęczał więc pomyślałem sobie, że z szarością sobie poradzi. Oczywiście byłem w błędzie bo to wartości niosą najwięcej danych, a kolory to tylko dodatek. Różnicy w wydajności wielkiej zatem nie było. Dwa awaryjne zamknięcia programu pokazały dokąd mogę doskoczyć sprzętowo.

9.png

Wyszło jak wyszło. Starałem się nie przegiąć bardziej niż już to zrobiłem. Mam braki w poprzednich departamentach o czym napiszę później. Jest zdecydowanie za wcześnie dla mnie na malowanie ale co chciałem sprawdzić to sprawdziłem. Wahnięcia nastrojów w trakcie wykańczania sprawiły, że o mały włos pani żołnierz wyjechała za okno. W końcu jednak zdecydowałem, że niezależnie czy to będzie sukces czy klapa i tak to opublikuję. Bawiłem się przednio pomimo dwóch crashów i zmian nastrojów.

To wszystko na dzisiaj. Dzięki za uwagę! Do następnego 😊

Sort:  

Congratulations @interferent! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You published more than 20 posts.
Your next target is to reach 30 posts.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Month - Feedback from April day 21
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!

STOP

Notifications have been disabled. Sorry if I bothered you.
To reactivate notifications, drop me a comment with the word NOTIFY