TightVNC – zdalny dostęp do końcówek

in #polish5 years ago

Gdy pracujemy w firmie, która posiada kilka stanowisk komputerowych, z czasem pojawia się problem przy rozwiązywania błahych problemów z komputerem. Problem staje się większy, jeśli zespół wsparcia IT jest ubogi w personel

Rozwiązaniem tego problemu wydaje się być TightVNC. Czemu akurat VNC a nie np. TeamViewer ?

Dlatego, że VNC jest darmowy i świetnie się sprawdza

Konkretnie, jeżeli końcówki klienckie są w ActiveDirectory, to nasze zadanie jest ułatwione – przygotujemy sobie gotowy plik msi, dzięki któremu nie będziemy musieli przeprowadzać konfiguracji na każdym stanowisku.

Dzięki temu, że producent daje nam do dyspozycji gotowe paczki MSI, konfiguracja jest banalnie prosta.

Aby modyfikować zawartość pliku MSI, będziemy potrzebowali programu ORCA. Pobierzemy go stąd.

Uruchamiamy „Orkę”, klikamy na open i wybieramy świeżo pobraną paczkę TightVNC

Sam program swoim wyglądem jest bardzo podobny do systemowego edytora rejestru.

Jest wiele „gałęzi”, na szczęście my mamy na uwadze tylko dwie : Property oraz CustomAction. Aby ustawić hasło do VNC musimy wybrać po lewej stronie zakładkę Property i poszukać odpowiednich wpisów zmieniając 0 na 1 włączamy daną opcje. Zmieniamy ustawienia aby były zgodne ze screenem.


Jeżeli, mamy już wszystkie ustawienia przechodzimy do zakładki CustoAction, modyfikujemy następujące wpisy :

SetDataForPasswordsActionSilently HasłoVNC

SetDataForViewOnlyPasswordsActionSilently HasłoVNC Tylko podgląd

SetDataForControlPasswordsActionSilently – Hasło do kontroli

To w zasadzie już wszystko, zostało nam tylko zapisać MSI pod nową nazwą – jeżeli, w firmie istnieje polityka do regularnych zmian haseł, polecam jako nazwę przyjąć datę stworzenia paczki – wizualnie pomoże nam to pilnować regularności zmiany haseł.

Gdy paczka jest utworzona, nie pozostaje nam nic innego jak wdrożyć TightVNC do naszej domeny. (jeżeli nie wiesz jak to zrobić kliknij tutaj)

ps. To mój pierwszy wpis na steemit ;) Więc witam wszystkich zainteresowanych. Będę dodawał tutaj przydatne skrypty, poradniki odnośnie pracy administratora IT

Sort:  

Bążur @jestempatryk!


Witamy na #polish, czyli polskim tagu Steem! Moim zadaniem jest wprowadzenie Cię w tajniki sieci.

    - Użytkownicy sieci nie lubią plagiatów, oszustw, promowania piramid finansowych i obrażania innych. Warto mieć to na uwadze publikując wpis.
    - Jeśli wpis zawiera duże dawki wulgaryzmów, pornografii i treści dla dorosłych, rozważ użycie tagu nsfw.
    - Uważaj na oszustwa! Różne osoby mogą próbować wyciągnąć od Ciebie tokeny lub delegacje (prośby, klikanie w linki, próby przejęcia Twojego hasła do konta). W razie wątpliwości wejdź na Steem Chat i zapytaj o zaistniałą sytuację.
    - Steem Chat to otwarty chat, na którym swój kanał ma również polska społeczność. Kliknij w ten link aby go uruchomić. Chat nie jest zintegrowany ze Steem - zakładasz tam zwykłe konto, podobnie jak w wielu usługach sieciowych. Wygodnie jest jednak użyć takiego samego nicka jak na Steem.
    - Zachęcamy Cię do odwiedzenia FAQ na steemweb.pl, gdzie możesz dowiedzieć się mnóstwa rzeczy związanych ze Steemem. Jest to wybór najlepszych poradników stworzonych przez doświadczonych użytkowników platformy.
    - Nie wiesz jakich tagów użyć do wpisu? Zajrzyj na listę tagów lub wybierz coś z drzewa tagów.. Odpowiednie tagi zwiększą zasięg twoich postów i nagrody z nich!
    - Zapisz hasło w bezpiecznych miejscach! Jeśli je utracisz, to nigdy już nie odzyskasz konta!

Baw się dobrze!

Hello @jestempatryk! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko