Tygodnik Czerwony #2

in #polish4 years ago

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji redakcja Tygodnika Kuratorskiego składa Wam najszczersze życzenia, aby zawsze jakaś część Was była beztroskim dzieckiem. Dla wszystkich dzieci na #polish, tych dużych i tych małych - wszystkiego najlepszego!

W kolejnym wydaniu Czerwonego Tygodnika Kuratorskiego przedstawiamy Wam nowe działy, które zostaną z nami na dłużej - Video oraz Fotografia.

Miłej lektury!

5s4dzRwnVbzGM3JdycGKFQo7ALS3GhuMGL8qbG8zfSd9jS6ta5JqvCWpi3g1TCoQknBV24rHJE2taU6NxDdxEmLKkjKrFhDUj6nHS9cXKTZDAtEJTiPkCQoMpLjHvdsjJaPUGfDYVNeXnjDqqqWrkUrwEjtYGNQgL8GHG22.jfif

Jeśli posiadasz konto na wykopie, obserwuj nasz tag

Możesz też polubić nas na Facebook

Przypominam też o poprawnym tagowaniu artykułów, tak aby miały szansę znaleźć się w dziale pod opieką redaktora.

Redakcja w składzie:

Redaktorzy:
@kamilkowalski - grafik
@grecki-bazar-ewy - opiekun działu Kuchnia
@angatt - opiekun działu Podróże
@santarius - wsparcie merytoryczne
@kusior - opiekun działu Filmy
@baro89 - opiekun działu Video
@nieidealna.mama - Zastępca redaktora naczelnego oraz Honorowy redaktor naczelny Tygodnika Kuratorskiego, opiekun działu Życie
@barbarossastudio

Współpracownicy:
@andzi76 - muzyka


Dzisiaj kilka naprawdę świetnych zdjęć z rezerwatu przyrody Biała Woda (to w Pieninach). Ech... pojechałoby się. :) Autorem fotoreportażu jest @profmedia.

Fotografie "są opowieścią" i pewnie dlatego nie mogę się oprzeć kolejnym zdjęciom autorstwa @profmedia. Tym razem Rynek Główny w Krakowie. Ale dziewczyno... tu się aż prosi o tekst. Twoje wrażenia.. obserwacje.. Daj coś poczytać. :)

Kolejna, szósta już odsłona wrażen z podróży po Azji.... Zaraz, zaraz... szósta? A druga, trzecia, czwarta, piąta to gdzie? Tydzień temu pierwszy odcinek był dopiero. :D Każde z miejsc opisywanych tutaj zasługuje na osobny artykuł. @who-knock nie daj się prosić!

A @lynxialicious do Szkocji się wybrała tym razem. To nie to co Azja, choć i Edynburg może zaskoczyć egzotyką. Widział kto w innym miejscu na ziemi księżyc w katedrze? A tyle się autorzy książek dla dzieci natrudzili próbując odpowiedzieć na pytanie: "gdzie on - księżyc- chodzi spać?" Tylko... ta whiskey z mlekiem (?).

Na zakończenie relacja @lesiopm, który zawędrował na drugi koniec Europy - do starego portu na Korsyce. Porto-Vecchio ma w sobie to coś i z wdziękiem pozuje do zdjęć, dzięki którym możemy choć trochę wczuć się w klimat miasta. Autor artykułu przyznaje, że chciałby jeszcze tam wrócić. Jest zatem nadzieja na drugi... a może i trzeci atykuł?

Steem'owy jadłospis na ten tydzień:

Śniadanie:
Przy śniadaniu i potrannej kawie zajrzyjcie do najnowszych statystyk tagu #pl-kuchnia. Kuchenne statystyki serwuje jak zwykle @jacekw.

Obiad:
Obiad na słodko? Jeśli są to truskawki to pewnie można ;) Makaron z truskawkami proponuje @jacentys.

Deser:
Na deser mam dla Was rogaliki z ciasta krucho-drożdżowego na słodko według przepisu @pannapysia.

Kolacja:
Kolację zostawiam Waszym gustom i smakom. Proponuję jednak podczas kolacji (lub po) zajrzeć na profil @lukaszhucz, gdzie znajdziecie Jego zmagania z odchudzaniem w formie filmików.
"Chcesz zmieniać świat? Zacznij od siebie!" - @lukaszhucz.

Smacznego tygodnia życzy @grecki-bazar-ewy.

@woytas - wielbiciel historii, polityki oraz piłki nożnej. Z pewnością znajdziecie u Wojtka coś dla siebie.

@doabit - programista z Poznania. Piotr jest również podróżnikiem, więc liczymy na ciekawe posty

Każdy z nas chiałby zostać miliarderem albo chociaż milionerem. @indywidualista mówi o tym, czego nauczył się od miliardera Tony Tan Caktiong, który obecnie posiada ponad 4500 restauracji na całym świecie. Zdradza nam również tajniki, które mogą doprowadzić każdego z nas do sukcesu. Serdecznie polecam filmik Zapomnij o negatywizmach, który daje pozytywnego kopa do działania!


Lubicie stare, dobre gry? @wrestlingworld zagrał wręcz w legendę jeśli chodzi o klasyki gier video, czyli Super Mario Bros. Jak mu poszło starcie z mariożerczymi roślinami, niebezpiecznymi żółwiami i grzybopodobnyni stworami? Zobaczcie koniecznie!


@rozio zagrał już po raz trzeci w grę Bioshock 2. Jeżeli ktoś jeszcze nie obejrzał tej rozrywki, bądź może jest ciekawy na czym polega ta gra, zapraszamy do obejrzenia gameplay'a.


Zachęcamy do używania tagu #pl-dtube dla osób, które nagrywają video po polsku i wrzucają je na Dtube. Wiecej informacji na temat korzystania z tagu znajdziecie w poście Propozycja nowego tagu dla polskiej społeczności - #pl-dtube


@magnus19@lawliet45@towilmaszI to by było na tyle

Dziękujemy, że dotarłeś/aś do końca. Jeśli podoba Ci się nasza inicjatywa, zostaw głos i zasubskrybuj nasz profil. Kolejne wydanie ukaże się w przyszłą niedzielę wieczorem.

Witamy na Polish

Jeśli jest to twój pierwszy dzień, zapoznaj się z poradnikami oraz listą tagów polskiej społeczności:
FAQ STEEM DLA POLAKÓW
Ochrona przed oszustwami - WAŻNE!
Głosowanie – nieskończone źródełko?
Jak tworzyć by zarabiać?
Jak wystartować?
Poradnik Markdown - Edycja tekstu
Jak ustawić niestandardową miniaturkę
Porządkowanie materiału w poście
Kim jest delegat Steem?

Sort:  

Dziękuję za wyróżnienie :)

Posted using Partiko Android